AlzaExpres rozšiřuje služby, nabídne i odborné montáže

Praha, 1. 7. 2020 – Alza.cz pokračuje v rozvoji vlastní dopravy AlzaExpres, nově k ní nabízí i pokročilejší instalační služby, jako jsou montáže vestavných spotřebičů nebo upevnění TV na zeď. Kromě toho se rozšiřuje i oblast závozů o další města – flotila nově zajíždí např. do Plzně, Pardubic, Litoměřic, Liberce, Havířova nebo Teplic. Na Slovensku začal AlzaExpres zavážet XL zboží do celého Bratislavského a Trnavského kraje.

Rozšířením instalačních služeb vychází Alza vstříc všem zákazníkům, kteří spolu s nákupem zboží řeší
i jeho zapojení, sestavení nebo odbornou montáž. „AlzaExpres již v rámci komfortního doručení nabízí služby jako vybalení zboží, základní instalaci a odvoz obalů, případně i starého spotřebiče. V poslední době jsme však zaznamenali velkou poptávku i po nadstandardních úkonech, jako je např. právě montáž TV držáku na zeď. Proto jsme se rozhodli rozšířit stávající portfolio i o tyto specifické práce a nabídnout v rámci naší dopravy ještě vyšší nákupní komfort,“ vysvětluje provozní ředitel Alza.cz Tomáš Anděl a dodává: „Zákazník nemusí už nic neřešit – na jednom místě objedná doručení i instalaci a o vše se postarají odborníci Alzy.“

Na výběr je aktuálně z několika typů nadstandardních služeb. Odbornou montáž lze např. nově objednat k nákupu vestavných kuchyňských spotřebičů, jako jsou lednice, myčky, trouby, varné desky nebo vinotéky. V případě zakoupení spotřebiče a instalace zároveň zákazník navíc i výrazně ušetří, a to díky snížené 15% sazbě DPH, která se vztahuje na produkt s montáží. Další novinkou je možnost upevnění nové TV na zeď a její kompletní zprovoznění (v ceně je i zapojení antény a naladění programů). Instalace certifikovanými techniky proběhne v obou případech zpravidla 1–2 dny po doručení zboží; termín vždy se zákazníkem předem dojedná call centrum e-shopu. Ceny služeb začínají na 1 400 Kč. 

V nabídce už brzy přibude také možnost sestavení složitějších přístrojů. Proškolená obsluha AlzaExpresu pak přímo u zákazníka vybalí a na počkání zprovozní např. posilovací stroje, běžecké pásy, zahradní techniku, profesionální kávovary apod. Všechny tyto nadstandardní práce bude možné objednat přímo v detailu produktu nebo v košíku.

S rozšiřováním doplňkových služeb AlzaExpresu posiluje firma také obsluhu jednotlivých regionů, zejména pro zavážení nadrozměrného zboží. Aktuálně již doručuje do Prahy a středních Čech, do Ostravy a části Moravskoslezského kraje (např. Frýdek-Místek, Karviná) a nově zaváží i velká města jako Ústí nad Labem, Liberec, Jablonec, Plzeň, Teplice, Pardubice a Hradec Králové. V plánu je i další rozvoj služby v zahraničí. Na Slovensku již v červnu Alza spustila pilotní dopravu XL produktů do celého Bratislavského a Trnavského kraje včetně doručení v den objednání (tzv. same-day delivery). Brzy by měly zelenobílé vozy začít ve větší míře operovat také v Budapešti. 

O společnosti Alza.cz a.s.: 

Lídr internetového trhu a udavatel trendů, taková je Alza. Svědčí o tom nejen rekordní obraty roku 2019, ve kterém Alza utržila 29,3 miliard Kč bez DPH, ale také řada inovací na poli e-commerce (samoobslužné Prodejny budoucnosti, vlastní doprava AlzaExpres, platba a prodej BTC a LTC, online prodej elektromobilů a solárních elektráren, testování znovupoužitelných REPETEBOXŮ, zavedení unikátních služeb Třetinka, Zkušebka, AlzaNEO, výuka na VŠE, privátní značky  AlzaPower a AlzaEco, expanze do Maďarska, Rakouska a další). Alza doručuje své zboží i o víkendu, kdy jsou také otevřeny všechny její provozovny. Zákazníci si mohou své objednávky vyzvednout v široké síti nonstop výdejních AlzaBoxů. Firma také nabízí klubový program Alza Premium. Za své úspěchy získala řadu ocenění – např. Nejdůvěryhodnější značka, Křišťálová Lupa, MasterCard Obchodník roku atd. Společnost se chová odpovědně, v loňském roce podpořila 80 neziskových organizací a spustila unikátní CSR platformy Alza Pelíšek a Souhvězdí pomoci. Nejdůležitější Alza milníky naleznete zde