Gebrüder Weiss otevírá pobočky v Austrálii a na Novém Zélandu

Praha / Sydney / Auckland, 7. července 2020 – Gebrüder Weiss rozšiřuje působnost v oblasti východní Asie a Oceánie. Nově otevřené pobočky v australském Melbourne, Sydney a také novozélandském Aucklandu budou zajišťovat námořní a leteckou přepravu. „Otevření poboček v asijsko-pacifickém regionu je součástí naší globální strategie. Cílem je rozvíjet aktivity na nových trzích a rozšiřovat stávající síť našich poboček,“ říká Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss.

Větší propojení s importními trhy

Oblast Austrálie a Nového Zélandu je pro nadnárodní přepravní a logistické firmy zajímavá zejména z hlediska importu. „Díky vstupu na australský a novozélandský trh se můžeme ještě více zaměřit na import z asijských, amerických a evropských trhů,“ říká Michael Zankel, oblastní manažer Gebrüder Weiss pro východní Asii a Oceánii. 

Z Evropy, USA a jihovýchodní Asie míří do asijsko-pacifického regionu nejrůznější komodity jako automobily, automobilové díly, stroje, elektronika, ale také produkty z potravinářského a chemického průmyslu. Gebrüder Weiss již disponuje pobočkami v každé klíčové zemi v regionálních oblastech zahrnujících Čínu, USA, Japonsko, Taiwan, Singapur, Vietnam nebo Jižní Koreu.

„Naším cílem je vybudovat spolehlivý dodavatelský řetězec, který se bude opírat o naši dlouholetou zkušenost v logistice a přepravě. Zároveň bychom rádi provázali naše aktivity s rychle se rozvíjejícím segmentem přepravy v Asii a tím vytvořili synergickou spolupráci v oblasti transportních kapacit,“ dodává Michael Zankel. 

Jan Kodada k tomu dále dodává: „Pobočky v Austrálii a na Novém Zélandu jsou klíčové pro další rozvoj našich aktivit v oblasti Východní Asie a Oceánie. Tento region nyní pokrýváme již 35 vlastními pobočkami. V minulém měsíci jsme například otevřeli pobočku v jihokorejském Soulu.“ 

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  

Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/