Neocenitelný pracovní pomocník – na trh přichází nový chytrý telefon Cat S42

Praha, 2. července 2020 – Skupina Bullitt Group, držitel globální licence na telefony Cat, představuje nový model Cat S42 – odolný chytrý telefon, který je vysoce spolehlivý i v extrémních podmínkách. 

Tento nový přírůstek je nyní možné předobjednat za doporučenou maloobchodní cenu 6 799 Kč. Jedná se o neocenitelného pomocníka do pracovních provozů s bezkonkurenční odolností, který těží z více než deseti let výzkumu a vývoje v oblasti designu odolných telefonů a nabízí výjimečné vlastnosti podobně jako ostatní telefony značky Cat. 

Cat S42 je znamenitým pracovním nástrojem, který má mnoho důležitých funkcí a vlastností zajímavých pro různé profese. Mezi ně patří zejména dlouhá výdrž baterie, špičková odolnost a velký displej s vysokým jasem, jenž je dobře čitelný i na přímém slunci. Stejně jako ostatní telefony Cat jej lze také často a důkladně čistit horkou mýdlovou vodou nebo dezinfekčním prostředkem, což je důležitý hygienický detail pro všechny, kteří se chtějí bez obav plně věnovat své práci.

„Uživatelé telefonů Cat chtějí zařízení, na které se mohou spolehnout, ať už se jedná o příslušníky záchranných složek zajišťující naši bezpečnost, zaměstnance v nemocnicích, kde je hygiena velmi důležitá, nebo stavební dělníky, kteří potřebují telefon, jež odolá každodenním nástrahám na staveništi. Cat S42 je navržený tak, aby byl naprosto spolehlivý a nikdy vás nenechal na holičkách,“ uvádí Peter Cunningham, viceprezident pro produktové portfolio ve skupině Bullitt Group.

Tento model testovaný podle přísných standardů odolnosti MIL SPEC 810H a IP68, které jsou obvyklé pro telefony značky Cat, úspěšně zvládl náročné a opakované zkoušky odolnosti vůči pádu na ocelový povrch z výšky 1,8 m, včetně mnoha pádů na každou stranu a roh. Testy byla prověřena i jeho vodotěsnost – v rámci testování byl telefon ponořený do vody v hloubce až 1,5 m po dobu 35 minut. Stejně jako všechny chytré telefony Cat v této řadě byl také podroben zkouškám odolnosti vůči vibracím, pádům a solné mlze. Kromě toho je schopný spolehlivě pracovat při extrémně vysokých či nízkých teplotách a dokáže se vypořádat i s teplotními šoky. Můžete si jej zkrátka vzít s sebou, ať jdete kamkoli. Představuje ideálního společníka při práci v náročných venkovních podmínkách i při extrémních volnočasových aktivitách.

Cat S42 se vyznačuje odolností v každém směru. Je vybavený mimořádně jasným 5,5″ HD+ displejem 18 : 9 chráněným sklem Corning Gorilla Glass 5 odolným proti poškrábání. Nabízí dobrou čitelnost i na přímém slunci a lze jej ovládat mokrými prsty nebo prsty v rukavicích. 

Hlavní specifikace

 • Výkonná baterie 4200 mAh 
 • Odolnost vůči vodě/prachu (IP68), testováno pádem z výšky 1,8 m na ocelový povrch, MIL SPEC 810H, Corning Gorilla Glass 5 
 • Vodotěsný při ponoření do hloubky až 1,5 metru na dobu 35 minut
 • 5,5″ HD+ displej 18 : 9 optimalizovaný pro venkovní použití s dotykovou obrazovkou, kterou lze ovládat mokrými prsty nebo prsty v rukavicích
 • Android 10 (s aktualizací na verzi 11)
 • 3 GB RAM, 32 GB ROM, rozšiřitelné úložiště (microSD)
 • Čipová sada Mediatek Helio A20 MT 6761D, čtyřjádrový procesor 1,8 GHz
 • Zadní fotoaparát 13 Mpx, přední fotoaparát 5 Mpx
 • LTE Cat 6, VoLTE, VoWi-Fi
 • Texturovaný povrch usnadňující uchopení
 • Programovatelné funkční tlačítko vhodné pro funkci Push to Talk (PTT), SOS (aplikace pro osamocené pracovníky) nebo snadnou aktivaci baterky či fotoaparátu
 • Bluetooth 5.0, NFC
 • Audio konektor 3,5 mm (vodotěsný)
 • Množství vybraných aplikací a obsahu
 • Podpora dvou SIM karet – nano SIM + microSD 
 • Dvouletá záruka
 • Podpora programu Android Enterprise
 • Záruka aktualizací zabezpečení po dobu 3 let
 • Podpora bezdotykového ovládání

Chytrý telefon Cat S42 s doporučenou maloobchodní cenou 6 799 Kč je možné předobjednat prostřednictvím www.catphones.com nebo na alza.cz.

Informace o zařízeních a příslušenství Cat: 

Značka Cat symbolizuje důvěryhodnost, odolnost, spolehlivost a kvalitu. DNA značky se nachází v každém mobilním telefonu a příslušenství Cat nabízeném společností Bullitt Mobile Ltd. a ztělesňuje její rozsáhlé zkušenosti v oblasti odolných mobilních telefonů. 

Další informace o telefonech a příslušenství značky Cat najdete na webových stránkách www.catphones.com

O skupině Bullitt Group

Bullitt Group je předním světovým výrobcem odolných mobilních telefonů. Od svého vzniku v roce 2009 skupina Bullitt Group navrhla, vyrobila a distribuovala miliony mobilních telefonů, audio produktů, ostatních propojených zařízení a souvisejících periferií do více než 70 zemí po celém světě. 

Společnost Bullitt je držitelem globální licence od společností Cat® (Caterpillar Inc.) a Land Rover vztahující se na mobilní telefony a související periferní zařízení. 

Sídlo skupiny Bullitt Group se nachází v anglickém Readingu s dalšími pobočkami ve Spojených státech, na Tchaj-wanu, v Číně, Jihoafrické republice, Německu a Austrálii. 

www.bullitt-group.com.