Steve Wozniak předá cenu nejlepším studentským hackerům

Praha, 9. července 2020 – Celkem 15 týmů a 20 jednotlivců bude vybráno pro 48hodinový hackathon, který se uskuteční 2. – 4. října 2020 v budově OKsystemu v Praze. Jeho cílem je vyřešit jednu z výzev nebo přijít s originálním nápadem v oblastech blockchain, umělá inteligence a bezpečnost.

Mohou se ho zúčastnit všichni studenti vysokých škol v České republice starší 18 let. Na webové stránce www.okhack.cz se mohou registrovat až do 9. 9. 2020, a to jak týmy o dvou až čtyřech členech, tak i jednotlivci, z kterých bude sestaven tým na místě konání. Vybraní účastníci budou kontaktováni do 28. 9. 2020. Pro nejlepší tři týmy jsou připraveny hodnotné ceny. Absolutní vítěz si odnese Kč 100 000,- a cenu převezme od samotného spoluzakladatele společnosti Apple Steva Wozniaka na konferenci OKtalks 2020. 

Mentoři z OKsystemu a další odborníci představí výzvy účastníkům první den OKhacku. Je na týmech, zda pomocí umělé inteligence budou například modernizovat systém kontroly docházky či vytvoří mobilní aplikaci na rozpoznávání etiket na lahvích vína a na základě toho bude možné najít odpovídající víno v regálu. Nebo pomocí blockchainu zmodernizují jakýkoliv produkt OKsystemu i mimo něj. Anebo si troufnou prolomit bezpečnostní kód BabelApp, což je nejbezpečnější komunikační nástroj na trhu. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

O společnosti:

OKsystem je přední česká softwarová společnost, která zaujímá významnou pozici na českém IT trhu. Již 30 let dodává software do soukromých firem i veřejné správy. Její produktová řešení pro HR a bezpečnou komunikaci patří mezi nejlepší na trhu. www.oksystem.cz