Wultra spojuje síly s Kompetenčním centrem pro kryptologii a biometrii Raiffeisen Bank International

Praha, 14. července 2020 – Wultra navázala partnerství s Kompetenčním centrem pro kryptologii a biometrii Raiffeisen Bank International. Společně budou řešit ty nejzásadnější bezpečnostní problémy nastávající dekády. Mezi ty patří autentizace bez využití hesel, digitální identita a – pravděpodobně ta největší výzva – postkvantová kryptografie.

„Se společností Raiffeisenbank již úspěšně spolupracujeme delší dobu. Naše autentizační aplikace RB Klíč a další bezpečnostní komponenty v aplikacích banky jsou toho důkazem. Jsme proto rádi, že můžeme s Raiffeisenbank spolupracovat také na významných bezpečnostních tématech budoucnosti.“ komentoval počínající spolupráci Petr Dvořák, CEO Wultra.

Tomáš Rosa, hlavní kryptolog kompetenčního centra skupiny Raiffeisen Bank International, se těmto tématům dlouhodobě věnuje a řadí se k předním odborníkům v této oblasti. 

„Kvantové počítače jsou již realitou. Není nutné ztrácet čas tím, že to budeme rozporovat. Je načase hledat algoritmy, které jsou odolné proti této extrémní síle, abychom je mohli co nejdříve nasadit. V opačném případě, podle principů retroaktivní kryptoanalýzy („nahraj dnes, prolom zítra“), je naše současná „ochrana informací“ pouhé posílání otevřených dopisů do budoucnosti,“ dodává Rosa.

První výsledky spolupráce Wultry a Raiffeisenbank představí veřejnosti již v září 2020 na konferenci QuBit Prague 2020, kde Petr Dvořák poskytne společně s Tomášem Rosou úvod do postkvantové kryptografie.

O společnosti Wultra

Wultra poskytuje předním evropským bankovním institucím řešení pro zabezpečení internetových a mobilních aplikací přímého bankovnictví. Produkty firmy Wultra umožňují finančním institucím splnit požadavky na silnou autentizaci (SCA) v aplikacích, detekovat a následně zastavit útoky malware a zároveň aplikace před sofistikovanými typy útoků zabezpečit. Mezi hlavní klienty patří přední banky a fintechové společnosti v CEE.

O společnosti Raiffeisenbank

Raiffeisenbank působí na českém trhu již od roku 1993. Tato pátá největší banka v Čechách poskytuje širokou škálu bankovních produktů jak koncovým spotřebitelům, tak podnikatelům. V roce 2019 byla Raiffeisenbank již popáté v řadě oceněna jako klientsky nejpřívětivější banka roku.