Barracuda Networks zaznamenává rostoucí zájem o SD-WAN řešení

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi absolutní špičku mezi dodavateli řešení z oblasti informační bezpečnosti, komunikace a síťové infrastruktury. V souladu s potřebami zákazníků se zaměřuje na inovativní cloudově orientovaná řešení, která vyhovují soudobým nárokům informační bezpečnosti. 

V poslední době rychle roste zájem především o moderní řešení typu Software Defined Wide Area Networks (SD-WAN). Podle průzkumu mezi uživateli, který provedla společnost Barracuda Networks, má 74% z nich již implementováno nějaké SD-WAN řešení, nebo ho plánuje nasadit během následujících dvanácti měsíců. Přitom 52% z nich hodlá k tomuto účelu využít služeb veřejného cloudu. Zde je nejpreferovanější službou Microsoft Azure, následována Amazon AWS a dále Google GCP.

Z nabídky SD-WAN řešení Barracuda Networks stojí za zmínku především Barracuda CloudGen Firewall, který nabízí komplexní sofistikované řešení pro informační bezpečnost. To mimo jiné zahrnuje filtrování webu a e-mailu, ochrana před neoprávněným přístupem, správa aplikací na úrovni sedmé vrstvy a řízení přístupu k síti. Mezi další funkce patří inteligentní řízení zátěže linek a záložních spojení podle aplikací a stavu sítě i vysoce efektivní nástroje na dálkovou analýzu provozu a dění na síti. 

Mezi další významné přednosti Barracuda CloudGen Firewall patří snadná a rychlá implementace, kterou doplňuje vylepšený SD-WAN management pro komfortní správu systému. Administrátorům jsou k dispozici pokročilé nástroje pro správnou konfiguraci Barracuda CloudGen Firewall, kde je řada procesů automatizována. Uživatelé tak mají výrazně usnadněn přechod na novou moderní cloudovou SD-WAN platformu.

O špičkové kvalitě Barracuda CloudGen Firewall svědčí skutečnost, že toto řešení si již několikrát vedlo skvěle v nezávislých srovnávacích testech cloudových bezpečnostních řešení NSS Labs, kde celkem třikrát získalo prestižní ocenění „Recommended“.

Další informace o produktech Barracuda Networks můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/barracuda

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications, která je držitelem certifikací pokrývajících celé portfolio výrobce včetně implementace komplexních bezpečnostních řešení.