Lidl podpoří rodiny samoživitelů

Společnost Lidl se spojila s Klubem svobodných matek a společně pomohou rodinám samoživitelů. Sto rodin napříč Českou republikou obdrží dárkové karty v celkové hodnotě 200 000 Kč, které mohou využít při nákupech ve všech prodejnách Lidl.

Přestože z letních prázdnin uplynulo jen pár týdnů, mnozí rodiče už nyní přemýšlejí nad školní výbavou svých dětí. To se týká také rodin samoživitelů, kde je mnohdy nezbytné počítat každou korunu. 

„Díky skvělé iniciativě společnosti Lidl odpadnou celé stovce samoživitelů starosti s tím, jak v souvislosti se začátkem nového školního roku zajistit peníze na školní potřeby, což bývá v rodinách samoživitelů obtížné. Řada z nich je, a po koronavirové krizi zejména, v tak napjaté finanční situaci, že jakýkoliv větší finanční výdaj je pro ně neřešitelným problémem,“ říká Dana Pavlousková, ředitelka Klubu svobodných matek.

Celkem 100 rodin samoživitelů vybral právě Klub svobodných matek, každá rodina obdrží dva dárkové poukazy do prodejen Lidl v celkové hodnotě 2 000 Kč. Ty mohou využít při nákupu potravin, ale také dalšího nepotravinářského zboží, jako jsou sešity, psací potřeby nebo školní pouzdra a aktovky. „Uvědomujeme si, že pro tyto rodiny bylo období pandemie těžké, náročné jsou ale i měsíce po ní. Chtěli jsme tak rodinám samoživitelů alespoň trochu vypomoci,“ vysvětluje Pavel Stratil, generální ředitel společnosti Lidl.

Dárkové karty mohou rodiny využít hned ve čtvrtek 23. července, kdy v prodejnách Lidl startuje akce Back to School. V nabídce budou potřeby pro malé i větší školáky a předškoláky v podobě potřeb na malování, sešitů nebo diářů a naučných her a knih.  Podobná nabídka se bude opakovat i v průběhu srpna, kdy budou k dostání také aktovky nebo dózy na svačiny a obědy. Těsně před začátkem nového školního roku pak v nabídce nebudou chybět ingredience na přípravu svačin pro hladové školáky.

O společnosti Lidl

Společnost Lidl otevřela prvních 14 prodejen v České republice v červnu 2003. V průběhu jejího působení na českém trhu rozšířila obchodní síť na 260 prodejen. Blízkost prodejen k zákazníkům a jednoduchost prodeje jsou základem úspěchu společnosti. Prodejny Lidl jsou specifické svou vysokou funkčností, účelovostí, příjemným a čistým prostředím. Jasné a přehledné rozdělení jednotlivých uliček umožňuje zákazníkovi rychlou a jednoduchou orientaci. Filosofie prodeje společnosti Lidl je založena na vlastních produktech prodávaných pod vlastními značkami. Veškerý sortiment zboží podléhá neustále přísné kontrole kvality a pouze dodavatelé, kteří tyto vysoké normy kvality splňují, mohou své zboží do Lidlu dodávat. Důležitou zárukou čerstvosti všech potravin je krátká dodací cesta a okamžitá překládka zboží. Společnost Lidl pro své zákazníky připravuje pravidelné tematické týdny. Kromě potravinářského sortimentu jsou v rámci těchto akcí nabízeny také potřeby pro domácnost, kancelář, sport, zábavu nebo kutilství. 

Více informací naleznete na: 

www.lidl.cz

www.twitter.com/lidlcz

www.facebook.com/lidlcesko

www.instagram.com/lidlcz

www.youtube.com/user/LIDLCeskaRepublika