TP-Link TL-WA1201: Stolní Access point s podporou dvou pásem

Česká republika, Praha – 22. července 2020 – Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na trhu nový bezdrátový Wi-Fi přístupový bod TP-Link TL-WA1201, jenž je ideální pro rozšíření stávající domácí nebo kancelářské sítě.

Dvojice pásem s bleskovou rychlostí
Přístupový bod TL-WA1201 podporuje dvě pásma (AC1200) a také standard Wi-Fi 802.11ac (Wave 2) pro připojení s maximální rychlostí do 1 200 Mb/s, což představuje trojnásobek kapacity předchozího standardu 802.11n. Díky další podporované technologii s názvem MU-MIMO je možné připojit k přístupovému bodu větší množství koncových zařízení současně bez viditelné odezvy či přetížení sítě.

To znamená, že je novinka vhodná nejen pro domácnosti, ale také pro kanceláře nebo obchodní či hotelové prostory. Pro rozšíření stávající sítě přitom není třeba nijak zasahovat do již hotových a případně i nedostatečných rozvodů elektřiny – podpora technologie PoE (Power-over-Ethernet) znamená, že elektrické napájení je řešeno prostřednictvím ethernetových kabelů. Díky tomu tak máte možnost nasadit toto řešení kdekoliv pomocí pouze jednoho kabelu.

Navýšené pokrytí Wi-Fi sítí
S přístupovým bodem TL-WA1201 se můžete těšit i na navýšené pokrytí kýženého prostoru bezdrátovou Wi-Fi sítí díky čtveřici externích antén podporujících technologii Beamforming, tedy modelování paprsku. Spolehlivá Wi-Fi síť je tak šířena do všech koutů vaší domácnosti či kanceláře.

Kaptivní portál jakožto další prostor pro marketing
Pokud se rozhodnete využít přístupový bod TL-WA1201 v obchodních prostorách, pak jistě oceníte i kaptivní marketingový portál, který „zachytí“ všechny hosty vašeho obchodu, restaurace nebo kavárny, případně návštěvníky vaší firmy, a současně s tím dokáže napomoci zvýšit povědomí o značce nebo zprostředkovat poskytování marketingových zpráv.

Flexibilní použití díky více provozním režimům
Díky čtyřem různým režimům použití je přístupový bod TP-Link TL-WA1201 značně flexibilní. Samozřejmostí je výchozí režim přístupového bodu, který ze stávající kabelové sítě vytvoří síť bezdrátovou. Dále tu máme Multi-SSID režim, schopný vytvořit v každém pásmu až čtyři samostatné SSID a VLAN; Extender Mode (režim opakovače) pro rozšíření dosahu stávající Wi-Fi sítě; a Client Mode (klientský režim), kdy AP funguje jako „bezdrátový adaptér“ pro připojení kabelových koncových zařízení k Wi-Fi síti.

Wi-Fi síť je s hosty možné navíc rychle a bezpečně sdílet pomocí QR kódu, samotné nastavení AP je možné v rámci několika minut prostřednictvím intuitivního webového rozhraní. Bezpečné a rychlé bezdrátové připojení umožňuje i integrované tlačítko WPS.

Klíčové vlastnosti TL-WA1201:

  • Dvoupásmová Wi-Fi AC1200 – rychlost do 867 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz
  • Vysoká flexibilita nasazení – podpora pasivního PoE (Power-over-Ethernet) pro simultánní přenos dat a elektrické energie jediným kabelem.
  • Více režimů – podpora režimů Access Point, Range Extender, Multi-SSID a Client dle vašich aktuálních požadavků
  • MU-MIMO – souběžný přenos dat do více koncových zařízení s dvojnásobným výkonem
  • Zvýšené pokrytí – čtveřice externích antén disponuje podporou Beamformingu a tím rozšiřuje a koncentruje signály Wi-Fi
  • Kaptivní portál – již navržená stránka portálu „zachytává“ hosty a zvyšuje úroveň bezpečnosti a podporuje marketing firmy

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/access-point/tl-wa1201/

Fotografie produktu jsou k dispozici zde:
https://www.flickr.com/photos/69923807@N07/albums/72157715192574903

O společnosti TP-Link
TP-Link je celosvětovým dodavatelem síťových produktů dostupných ve více než 100 zemích světa.
Za dominantní tržní podíl na čínském trhu a pozici největšího světového poskytovatele WLAN řešení
vděčí inovativnímu přístupu oddělení výzkumu a vývoje, efektivní produkci a kvalitnímu řízení. Portfolio společnosti TP-Link zahrnuje bezdrátové routery a adaptéry, bezdrátové přístupové body, 3G routery, ADSL modemy, powerline adaptéry pro sítě LAN po domácím elektrickém vedení, IP kamery, print servery, SOHO/SMB routery a SOHO/SMB switche. Další informace naleznete ve webové prezentaci společnosti na adrese www.tp-link.com/cz.

Technická podpora k produktům společnosti TP-Link je v provozu na e-mailech podpora@tplinkpartner.cz nebo support@tplinkpartner.cz. Pro technické dotazy lze využít také hotline na telefonním čísle (+420) 245 008 103