Obchodovat s bitcoiny jde i z mobilu. Bitstock.com spustil nové bankovnictví a aplikaci

Největší tuzemský obchodník s bitcoiny Bitstock.com změnil podobu svého internetového bankovnictví a spustil novou aplikaci do mobilů. Služba, která se zároveň přejmenovala z BitcoinBanking na Bitstock+, je přehlednější a uživatelsky příjemnější.

Investovat do bitcoinu je tak jednodušší než kdy před tím. Nově mohou klienti ovládat svůj účet z mobilní aplikace dostupné pro iOS a Android. 

Do svého kryptoměnového účtu se nově budou uživatelé přihlašovat telefonním číslem přes registrační stránku http//plus.bitstock.com. Informace o přidávaných funkcích a aktuální změny se také dozví na facebookovém účtu Bitstocku.

„Funkce, jak je uživatelé znají, zůstávají zachovány, ale celý systém dostal zbrusu nový kabát. Moderní, rychlejší, uživatelsky příjemnější,“ říká zakladatel Bitstock.com Martin Stránský.

Placení bitcoiny z mobilu

Nová mobilní aplikace umožňuje nákup a prodej bitcoinů na několik kliknutí z chytrého telefonu v prostředí Android a iOS. Uživateli umožňuje mít přehled o svém bitcoinovém účtu, jedním prstem zadávat platební příkazy nebo přijímat a odesílat bitcoiny. 

Aplikace Bitstock také umí zobrazit aktuální kurz bitcoinu a jeho vývoj i vývoj hodnoty portfolia uživatele. V detailu účtu si můžete prohlédnout každou transakci a prostřednictvím notifikací mít o nich přehled v reálném čase.

Bitstock.com je největší českou firmou obchodující s bitcoiny v Čechách a na Slovensku s více než 10 000 klientů. Roční obrat společnosti překročil loni a předloni 750 miliónů korun.

Bitcoin jako digitální zlato 

„Bitcoin teď samozřejmě reaguje na krizi okolo Covid-19. Současná epidemie nahrává právě rozvoji alternativních způsobů placení včetně bitcoinů. Lidé je přitom neberou jen jako investici, ale i jako bezpečný platební prostředek. Bitcoin se už začíná chovat jako digitální zlato. V minulých týdnech vzrostl jeho prodej v Česku o 50 procent,“ dodává Martin Stránský.

Bitstock.com provozuje česká společnost WBTCB a jako první v Evropě nabízí ve spolupráci s Expobankou běžný bankovní účet, který umožňuje obchodovat s bitcoiny. Nakupovat a prodávat kryptoměnu jde přímo v internetovém bankovnictví NEO účtu nebo přes partnerskou síť prodejen GECO. 

Bitstock.com provozuje přes 40 bitcoinmatů například v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Karlových Varech, nebo v Ústí nad Labem. Několik jich má i na Slovensku, v Bratislavě, Žilině, nebo v Banské Bystrici.