Obrat Acomware poprvé přesáhl 250 milionů korun, firma investuje do nových projektů

Praha, 24. července 2020 – Konzultační společnost Acomware, která se zaměřuje na digitální marketing a e-commerce, dosáhla v roce 2019 obratu 252 milionů korun. V meziročním srovnání jde o růst ve výši 25 procent. Za rekordními výsledky stojí nárůst počtu zakázek i úspěšné rozšíření služeb. Také v letošním roce se firmě daří a investuje do dalšího rozvoje.

Loňský rok byl u konzultační společnosti Acomware rekordní díky rozšíření služeb, stabilní bázi zákazníků i vysoké úspěšnosti v získávání nových klientů. „Naši klienti neustále rostou a my s nimi,“ říká David Vurma, CEO společnosti. „Naše loňské cíle byly ambiciózní, ale stejně jako v předchozích letech se nám je podařilo splnit. Vděčíme za to hlavně komplexnosti našich služeb. Víc a víc oslovujeme zákazníky, kteří potřebují kromě výkonnosti efektivně řešit také retenci nebo vlastní značku,“ doplňuje Vurma.

Letošní složitá situace na trhu se Acomware významněji nedotkla. „Jako zřejmě každá agentura jsme dopady koronaviru pocítili a museli jsme se krátkodobě trochu uskromnit. Jsme ale zdravá firma se silným finančním zázemím. Proto dokážeme podobné výzvy zvládnout,“ říká Vurma, podle něhož se firmě v době nouzového stavu podařilo zrychlit přípravy nových strategických projektů.

Acomware nově vyvíjí vlastní produkty zaměřené na e-commerce. Jedním příkladem je vlastní zbožový srovnávač, jenž se aktuálně připravuje. Již na jaře firma spustila program Comparison Shopping Services (CSS), který klientům šetří až 20 procent z ceny Google Shopping kampaní. „Velkým tématem je letos také schopnost firem vytěžit stávající databázi zákazníků. Této oblasti se věnujeme v nově budovaném oddělení zákaznické retence a zkušenosti,“ doplňuje Vurma. Na podzim firma chystá další novinky v čele s expanzí do zahraničí.

Acomware patří z hlediska výše obratu i rozsahu služeb mezi největší konzultační společnosti zaměřené na oblast e-commerce a digitálního marketingu v Česku. Mezi jeho zákazníky patří vedle klasických e-shopů také významné retailové a výrobní firmy. S digitálním marketingem pomáhá například společnostem Air Bank, Astratex, Office Depot, Sconto, Sportisimo nebo TESCOMA.

O společnosti Acomware

Acomware je specializovaná konzultační společnost pro e-commerce a digitální marketing. Od roku 2002 pomáhá firmám, aby v jeho prostředí dosahovaly co nejlepších výsledků. Zvyšuje prodeje, buduje nové značky nebo zlepšuje péči o zákazníky. Služby společnosti využívají obchodní řetězce, e-shopy i výrobní firmy.

Česká e-commerce scéna je pro Acomware domovem, který se snaží aktivně rozvíjet a kultivovat. Podílí se na vývoji a implementaci nových nástrojů a technologií, školí odborníky i nadšence. Na webu www.acomware.cz publikuje unikátní výzkumy a studie. Je pořadatelem konferencí Performance2020, Emailing2020 a cyklu diskuzí Eshopista.