SolarWinds MSP: řízené služby tvoří významnou část příjmů již u 56 % českých prodejců IT

Dominuje správa serverů a koncových zařízení, na vzestupu jsou služby IT bezpečnosti

PRAHA, 28. července 2020 – Společnost SolarWinds MSP, dodavatel IT řešení pro poskytovatele služeb, uvedla, že dle výsledků průzkumu mezi českými a slovenskými IT prodejci rychle roste podíl tzv. „řízených služeb“ na celkovém obratu. Významnou část tvoří již u 56 % lokálních IT prodejců, zbylí partneři poskytují řízené služby jen okrajově nebo o jejich zavedení uvažují.

Platformy řízených služeb (Managed Services) umožňují efektivnější správu zákaznických IT infrastruktur s preventivním přístupem k řešení problémů namísto dosavadního reaktivního „break/fix“ modelu. Zároveň poskytovatelům služeb pomáhají zvýšit produktivitu svého personálu díky multitenantní správě více zákazníků z jedné centrální konzole. 

Klíčová zjištění průzkumu:

  • U 56 % IT prodejců tvoří řízené služby významnou část jejich příjmů, 35 % je nabízí jen okrajově a 9 % zvažuje jejich zavedení.
  • Nejvíce jsou nabízeny služby správy serverů (84 % respondentů), správy koncových zařízení (74 %) a monitoringu a správy sítí (72 %). Komplexní služby správy IT nabízí 74 % IT prodejců.
  • Roste zájem o poskytování služeb IT bezpečnosti, nejvíce zálohování a obnovy dat (81 %), síťové bezpečnosti (74 %) a antiviru (51 %).
  • Rozhodujícím faktorem pro výběr platformy řízených služeb je cena (72 %), komplexní funkčnost (70 %) a technická podpora (58 %).  

„Rostoucí komplexnost a nároky na spolehlivost zákaznických IT infrastruktur motivují IT prodejce k automatizaci činností a pořizování nástrojů řízených služeb,“ řekl Štěpán Bínek, Product Manager Cloud Services ve společnosti Zebra systems, která je distributorem produktů SolarWinds MSP na českém a slovenském trhu. „Prevence výpadků a vyšší dostupnost IT zlepšuje spokojenost zákazníků, zatímco centralizace služeb a zákazníků do jedné konzole zase zvyšuje produktivitu poskytovatele – je to typické ‚win-win‘ řešení.“

K platformám řízených služeb z portfolia SolarWinds MSP se řadí především SolarWinds Remote Monitoring and Management (RMM), centralizovaná sada nástrojů pro správu a vzdálený monitoring s cloudovým managementem, zejména pro menší a začínající MSP poskytovatele. Větším a zavedeným MSP organizacím je určeno SolarWinds N-central, řešení komplexní správy celého IT prostředí pod jednou střechou. 

O SolarWinds MSP

Již více než 20 let poskytuje společnost SolarWinds výkonný a dostupný software pro správu IT infrastruktur. Divize SolarWinds MSP dodává tyto nástroje poskytovatelům řízených služeb (MSP), které je využívají ke správě, monitoringu a zabezpečení IT infrastruktur jejich zákazníků. Více informací naleznete na http://www.solarwindsmsp.com a na https://www.zebra.cz/solarwinds/.