Vedra konečně v Česku: kdy je správné větrat?

Po chladnějším a deštivějším začátku se nyní může zdát, že léto nám vše vynahrazuje. V tomto týdnu naměřily meteostanice Netatmo na více místech v České republice přes 30 stupňů, přičemž vysoké teploty by měly trvat až do konce týdne. Horké počasí neplatí jen pro Česko, ke konci týdne budou teploty přes 30 stupňů sužovat například i Londýn. Přinášíme pár tipů, jak ochladit domácnost a vyrovnat se tak s parným létem. 

Pokud chceme snížit teplotu, otevření oken je první z věcí, kterou děláme. To však vede k pronikání horkého vzduchu zvenku dovnitř. K ochraně před sluncem dopomůžou zatažené žaluzie či závěsy, nicméně je nutné větrat ve správný čas, aby se teplý vzduch držel uvnitř co nejméně. 

Během vlny veder může teplota během večera klesnou až o 10 stupňů, což je o mnoho příjemnější pro spánek. Dům však akumuluje teplo po celý den, takže je nezbytné větrat večer nebo v noci, když je venkovní teplota nižší než uvnitř domu.

Díky Inteligentní meteostanici Netatmo a jejímu Inteligentnímu vnitřnímu modulu může uživatel sledovat data týkajícího se venkovního a vnitřního prostředí v reálném čase. Uživatelé mohou tedy reagovat a začít větrat přesně v čas, kdy je venku chladněji než uvnitř. 

Během extrémně vysokých teplot také roste riziko znečištění vnitřního ovzduší. Méně větrání vede ke zvyšování hladiny CO2, jehož hladinu monitoruje meteostanice. Uživatel tedy okamžitě rozpozná, pokud hladina překročí doporučený práh a může vyvětrat dle potřeby.  

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100 % bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. 

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.