Po jarním propadu Travelking roste meziročně o 40 %, spustil kampaň k posílení značky a chystá expanzi

tisková zpráva, 30.7.2020 – Prodejce krátkodobých pobytů po střední Evropě Travelking hlásí po absolutním propadu velký nárůst. V březnu a dubnu byl Travelking kvůli koronavirové krizi na absolutní nule, nyní roste meziročně o 40 %. Aktuálně se firma soustředí na novou marketingovou kampaň zaměřenou na osobně ověřené pobyty a expanzi do dalších států.

V březnu se prodej dovolených propadl na nulu. Zakladatelé portálu Peter Kóša a Tomáš Čmelík se situaci rychle přizpůsobili a razantně snížili náklady, které nebyly k přežití firmy nezbytně nutné. Prodeje začaly pomalu růst v květnu. Během krize Travelking vsadil na to, že během léta se budou tuzemské pobyty prodávat více než loni a přizpůsobil tomu nabídku. 

“U českých hotelů růst převyšuje 100 % meziročně a počítáme s tím, že tento trend se bude nějakou dobu držet. Zákazníci jsou při výběru dovolené opatrnější, zkrátila se i doba mezi nákupem a dnem nástupu na pobyt – často nakoupí a do týdne cestují,” uvedl Tomáš Čmelík.

Koronavirovou krizi Travelking využil také k přípravám expanze i kampaně, která má za cíl posílit povědomí o značce.

“Kampaň jsme spustili 23.7. a jejím prostřednictvím komunikujeme naši hlavní výhodu – ověřené pobyty. Většina pobytů, které nabízíme, jsou ověřené buď námi osobně nebo opakovaně dobrým hodnocením našich zákazníků. V tom vidíme náš největší přínos – nabízíme lidem pobyty, které se líbí i nám, “ popisuje hlavní sdělení kampaně Kóša.

Tuto myšlenku šíří Travelking skrze online kanály, a to prostřednictvím video reklam, bannerů, reportáží z pobytů v magazínech a dalších článků. Poprvé Travelking využije i větší offline mediální prostory: reklamy a články v časopisech, spoty v rádiích a venkovní plochy, jako jsou např. billboardy.

“Naše marketingové aktivity jsme dlouhodobě směřovali spíše výkonnostním směrem v online prostředí. Touto kampaní marketingovou strategii měníme a chceme kontinuálně posilovat a rozšiřovat povědomí o značce i prostřednictvím kanálů, které zákazníka nutně nevedou k rychlému nákupu, komentuje marketingový ředitel Štěpán Pospíšilík.

Jelikož firma prosperuje v Česku a sekundárně i na Slovensku, rozhodla se své působení rozšířit také do dalších zemí, jako je Polsko či Maďarsko.

“O expanzi jsme přemýšleli už dlouho a koronavirová situace nás konečně přiměla udělat kroky k její realizaci,” přibližuje Peter Kóša, který plánuje vstup na nový trh během tohoto roku.

O Travelkingu:

Travelking se zaměřuje na prodej krátkodobých pobytů a pobytových balíčků se službami v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Polsku, Chorvatsku a dalších evropských zemí. Portál funguje jak na českém (https://travelking.cz), tak i na slovenském trhu (https://travelking.sk), a od začátku fungování si pobyt přes Travelking koupilo více než 700 000 zákazníků.