Kateřina Holnová je novou CEO vináren Vinograf, marketing povede Dan Dočekal

Marketing pro pražské vinárny Vinograf řídí Daniel Dočekal. Spolu s novou výkonnou ředitelkou Kateřinou Holnovou, která přišla z inovační společnosti IdeaSense, chtějí prostřednictvím Vinografu zlepšit oblíbenost kvalitního vína především mezi mladší pražskou generací.

Kateřina Holnová se pohybuje v oblasti řízení již léta. Od počátku své kariéry v roce 2001 vystřídala vedoucí pozice v oborech telekomunikace, bankovnictví a letectví. V české pobočce mobilního operátora Vodafone byla zodpovědná za řízení prodeje v segmentu středních firem, v ČSA řídila strategické inovační produkty letového a pozemního provozu, pracovala také v Raiffeisen Bank a jako výkonná ředitelka on-line agentury. Působila také coby marketingová ředitelka ve společnosti Pet Center a v posledních několika letech v inovační společnosti IdeaSense, kde mmj. měla na starosti řízení cestovatelského startupu BePrague.

„Vinograf je nejlepší vinný bar v ČR a jeho “vinné know-how” je naprosto unikátní. Moje mise je v mnoha směrech velmi striktně definovaná ekonomickými ukazateli. To, co přináším navíc, je celostní pohled, který přinese novinky stavící na unikátním a širokém know-how o víně a které v ČR nikdo zatím nerealizoval,” říká Holnová.

V oblasti  marketingu obsadila mediálního experta Daniela Dočekala, se kterým spolupracovala úzce i v několika předchozích firmách. Daniel ve Vinografu řeší sociální média, internetový i klasický marketing. PR zajišťuje Rubikon PR. Daniel má dlouholeté zkušenosti s marketingem, PR, webovými technologiemi i sociálními sítěmi. 

„Marketing pro unikátní dvojici vinných barů v Praze  je výzva. Ovlivněná i tím, že gastronomie byla příchodem koronaviru hodně zasažena a na marketing není tolik prostředků, kolik by bylo ideálně potřeba. Navíc je to skvělá příležitost se na stará kolena naučit o víně věcí, které jsem se chtěl naučit už před delší dobou,” komentuje působení Daniel Dočekal.

O Vinografu 

Vinograf wine bars jsou dva vinné bary v centru Prahy. Vinograf Míšeňská, ten menší, je zaměřený na vína z ČR a nabízí pokrmy studené kuchyně, Vinograf Senovážné, ten větší, nabízí jak vína z celého světa, tak skvělou „wine-friendly“ kuchyni šéfkuchaře Dušana Mackoviče. Obě vinárny nabízí spoustu vín na skleničku, ještě více po lahvích, skvělý výběr sýrů a uzenin, erudovaný personál v čele s šéfsommelierkou Klárou Kollárovou a přátelskou atmosféru.