Direct Parcel Distribution otestovala dvě elektrické dodávky značky Renault

Společnost DPD, největší soukromý přepravce v České republice, úspěšně otestovala dvě dodávky značky Renault s alternativním pohonem, konkrétně modely Kangoo Z. E. a Master Z. E. Zařazení ekologických modelů je součástí dlouhodobé strategie DPDgroup – DrivingChange s cílem výrazně omezit uhlíkovou stopu a zbývající emise CO2 plně kompenzovat. V provozu Direct Parcel Distribution je nyní 12 elektrických vozů a 38 vozů s pohonem CNG.

Elektro Master.jpg

Obě dodávky byly testovány po dobu tří měsíců, a to téměř na všech depech v Plzni, Ostravě a Praze. Testováním elektromobilů a jejich zařazením do své flotily společnost DPD pokračuje ve své dlouhodobé vizi snižovat uhlíkovou stopu. Mimo začlenění vozů, které splňují nejnovější emisní normy EURO a využívání dodávek s alternativním pohonem, doručuje společnost zboží na elektrokolech a v ulicích Prahy také s pomocí pěších kurýrů.  

„Uhlíková neutralita je klíčovou součástí naší vize. Jsme si vědomi problémů, které naši společnost provázejí, a chceme se k nim postavit čelem. Zákazníkům také čím dál více záleží nejen na tom, aby zboží, které kupují, bylo udržitelné, ale také jakým způsobem probíhá jeho přeprava. Soustavně proto rozvíjíme své ekologické aktivity a zavádíme řadu chytrých řešení, abychom zboží mohli dopravit s ohledem na životní prostředí a zároveň nesnižovali úroveň služeb. Těší nás, že jsme v Renaultu našli partnera, který nám tuto vizi pomáhá naplňovat,” uvádí Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel DPD.

Model Kangoo Z. E. je první sériově vyráběná elektrická dodávka automobilky a současně leader evropského trhu ve svém segmentu. Disponuje baterií o kapacitě 33 kWh a nabízí zajímavý dojezd až 230 km dle normy WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure).  Master Z. E. zase poskytuje větší přepravní kapacitu a kurýrům by mohl pomoci s doručováním v náročnějším dopravním provozu. Při běžném provozu umožňuje reálný dojezd až 120 kilometrů a při těch nejextrémnějších podmínkách, jako je přeprava těžkých nákladů nebo jízda ve městě při častých zastávkách, až 80 kilometrů.

O DPD

Společnost Direct Parcel Distribution je součástí skupiny DPDgroup, největšího mezinárodního silničního přepravce v Evropě. Se svými 1500 kurýry a 1250 výdejními místy Pickup je DPD předním doručovatelem v České republice. Jako jediný přepravce na trhu nabízí službu Predict – zákazník předem ví, kdy mu bude zásilka doručena, a to na 1 hodinu přesně. Zároveň si v aplikaci DPD Kurýr může změnit čas nebo místo doručení podle svých preferencí. Jako součást DPDgroup využívá DPD přes 42 000 výdejních míst Pickup napříč celou Evropou a doručuje do 230 zemí světa. DPDgroup je zcela CO2e neutrální společnost. Svou uhlíkovou stopu při doručování zásilek a provozu dep soustavně snižuje a veškeré své emise plně kompenzuje prostřednictvím nejrůznějších ekologických projektů, které jsou součástí strategie DrivingChange.