HMD Global, výrobce telefonů Nokia, získává od svých partnerů investice ve výši 230 milionů dolarů

Jedná se o jednu z největších investic na území Evropy v roce 2020 

Praha, 11. srpna 2020 – Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznámila, že obdržela od svých hlavních strategických partnerů investice ve výši 230 milionů dolarů.

Kromě toho, že se společnost HMD Global stala jedním z předních výrobců, dokázala na trh uvést zcela specifické portfolio telefonů Nokia s operačním systémem Android. Telefony Nokia nabízí prémiový skandinávský design, skvělé dílenské zpracování, výborné fotografické schopnosti s optikou ZEISS a jedinečnou spolehlivost díky třem letům bezpečnostních aktualizací a dvěma letům hlavních aktualizací systému Android. Jako jediný evropský klíčový výrobce chytrých telefonů se stává HMD Global stále populárnější mezi podniky i spotřebiteli, kteří vyhledávají zařízení s čistým, bezpečným a aktuálním systémem.

Tyto investice nadále podpoří vizi HMD Global ve čtyřech klíčových oblastech. První je zrychlit dostupnost 5G smartphonů na trzích po celém světě, včetně důrazu na silné partnerství s dodavateli v USA. Druhým cílem HMD Global je i nadále zvětšovat online nabídku produktů, protože se jedná o nový standard v době po situaci s COVID-19. Třetím cílem je expanze na klíčových trzích, včetně nedávno zavedených aktivit v Brazílii, Africe a Indii. A samozřejmě investice pomohou také posílit postavení v poskytování komplexních mobilních služeb.  Jen v letošním roce se HMD Global podařilo spustit mezinárodní roamingovou datovou službu s názvem HMD Connect a rozšířit své kybernetické bezpečí akvizicí aktiv společnosti Valona Labs. 

Jean-Francois Baril, Executive Chairman and Co-Founder ve společnosti HMD Global sdělil: Posouváme náš jedinečný obchodní model založený na mezinárodních silných partnerstvích s těmi nejlepšími společnostmi ve svém oboru na novou úroveň. Jsem nesmírně hrdý na naše dosavadní úspěchy a nemohu se dočkat příležitostí, které se před námi rýsují.“ 

Florian Seiche, CEO společnosti HMD Global dodává: „HMD Global si od samého začátku zakládá na silných partnerstvích. Tyto investice nám pomohou i nadále udržet naší obchodní strategii a zároveň naše poslání přinášet moderní mobilní technologie všem za dostupnou cenu. Zabezpečení, spolehlivost a důvěryhodnost jsou základními pilíři naší nabídky. Zajistíme, abychom tyto prostředky využívali k poskytování těch nejlepších zážitků, které zákazníci od telefonů Nokia očekávají. Jako jediný přední evropský výrobce chytrých telefonů zůstáváme i nadále věrni svým skandinávským kořenům a charakteristickým znakům značky Nokia.“

Od svého založení v roce 2016 je společnost HMD Global aktivní na 91 trzích a u 250 000 prodejců s celkovým počtem přes 240 milionů prodaných zařízení k dnešnímu dni. 

Kontakt pro média

Petr Benkovský

+420 773 046 578

petr@whispr.cz

O HMD Global

HMD Global Oy so sídlom v Espoo vo Fínsku je novým domovom telefónov a tabletov Nokia. HMD vytvára a distribuuje množstvo inteligentných aj obyčajných telefónov zameraných na široké spektrum zákazníkov v mnohých cenových hladinách. HMD je vďaka svojmu záväzku pre rozvoj inovácií exkluzívnym licenčným partnerom značky Nokia v oblasti mobilných telefónov a tabletov. Nokia je registrovanou ochrannou známkou spoločnosti Nokia Corporation. Viac informácií nájdete na http://www.hmdglobal.com.