Sygic GPS Navigation bude již brzy dostupná prostřednictvím služby Android Auto

Google chce uživatelům navigace nabídnout ještě větší možnosti výběru, a proto otevírá svou platformu Android Auto™ pro vývojáře map a navigací 3. stran. Navigace od společnosti Sygic, která je partnerem s přednostním přístupem, bude v platformě Android Auto dostupná v nadcházejících měsících, jakmile ji Google dá k dispozici.

S platformou Android Auto řidiči budou moci již brzy používat Sygic GPS Navigation prostřednictvím displeje vestavěného v jejich vozidlech. Počátkem tohoto týdne Google oznámil, že v Android Auto budou ještě letos k dispozici nové kategorie aplikací včetně GPS navigací. Google rovněž zmínil Sygic GPS Navigation jako jednu z nejpokročilejších GPS navigačních aplikací pro automobily. 

„Jsme nadšeni, že naši uživatelé budou moci používat Sygic GPS Navigation na vestavěných displejích ve vozidlech s konektivitou Android Auto,“ uvedl Lukáš Dermek, vedoucí produktového oddělení

Sygic, která patří mezi nejstahovanější off-line navigační aplikace a kterou používá více než 200 milionů řidičů, bude kompatibilní se všemi hlavními systémy automobilové konektivity. S konektivitou Android Auto budou moci uživatelé aplikace Sygic bezpečně řídit svá vozidla, aniž by se museli dívat na displeje svých telefonů. 

O SPOLEČNOSTI SYGIC

Společnost Sygic, která byla založena v roce 2004 v Bratislavě, je v žebříčku Deloitte Technology Fast 50 CE a v roce 2012 byla zařazena do žebříčku Deloitte Technology Fast 500™ EMEA. Společnost je rovněž členem  Asociace CharIN usilující o zavedení jednotného standardu pro nabíjení – Kombinovaný systém nabíjení (CCS) a a má vedoucí postavení v segmentu elektromobility. V roce 2009 Sygic představila vůbec první podrobnou navigaci pro iPhone. O šest let později přidala do svého portfolia oblíbenou aplikaci Fuelio, která je určena k sledování spotřeby paliva. V roce 2018 se stala prvním dodavatelem off-line navigace podporující automobilovou konektivitu Apple CarPlay. V roce 2020 doplněk Traffic Lights pro Sygic GPS Navigation získal od předních technologických odborníků ocenění CES 2020 Innovation. Produkty Sygic využívá k navigaci už více než dva miliony profesionálních řidičů a dva tisíce vozových parků po celém světě.