Světová špička a třída sama pro sebe – Canon získává šest ocenění EISA 2020

Canon EOR R5 oceněný světovými fotografickými novináři přepisuje definici profesionálních bezzrcadlových přístrojů  

Praha, 15. srpna 2020 – Společnost Canon opět zvyšuje laťku technických inovací a optické kvality. Její bezzrcadlové a DSLR přístroje a objektivy letos získaly šest prestižních ocenění odborné asociace pro obrazovou a zvukovou techniku EISA. Navzdory letošním bezprecedentním komplikacím přinesla společnost Canon na trh nové produkty, které posouvají hranice a otevírají fotografům a filmařům nové možnosti.

Za svůj revoluční bezzrcadlový fotoaparát EOS R5 získala společnost Canon prestižní ocenění EISA v kategorii inovací u fotoaparátů. Zrcadlovka Canon EOS-1D X Mark III získala ocenění EISA v kategorii profesionálních fotoaparátů, a posílila tak svoji reputaci špičkového fotografického přístroje vyhledávaného profesionálními fotografy na celém světě. Široce uznávaný EOS 90D si zase odnáší cenu v kategorii přístrojů formátu APS-C. Ocenění EISA získaly i čtyři objektivy Canon řady RF – lehké kompaktní modely vybavené užitečnými technologiemi, a to RF 70-200 mm F2,8L IS USM, RF 24-70 mm F2,8L IS USM, RF 600 mm a RF 800 mm F11 IS STM.

Tyto úspěchy potvrzují dlouholeté úsilí společnosti Canon přinášet špičkové technologie na poli optiky díky intenzivnímu výzkumu a vývoji za současného zohledňování zpětné vazby od zákazníků. Oceněné produkty jsou dokladem její pokračující podpory jak zrcadlovek, tak bezzrcadlových systémů, a fotografům a filmařům nabízí konkurenceschopnou, ucelenou nabídku, která jim umožní dosahovat dosud nemožného.

Úplný seznam produktů Canon, které získaly ocenění EISA 2020:

 

  • Canon EOS R5 – Ocenění EISA 2020-2021 – inovace u fotoaparátů
  • Canon EOS-1D X Mark III – Ocenění EISA 2020-2021 – nejlepší profesionální fotoaparát
  • Canon EOS 90D – Ocenění EISA 2020-2021 – nejlepší fotoaparát formátu APS-C
  • Canon RF 70–200 mm F2.8L IS USM – Ocenění EISA 2020-2021 – objektiv roku
  • Canon RF 24–70 mm F2.8L IS USM – Ocenění EISA 2020-2021 – nejlepší standardní objektiv s proměnnou ohniskovou vzdáleností
  • Canon RF 600 mm and RF 800 mm F11 IS STM – Ocenění EISA 2020-2021 – inovace u objektivů

 

Issei Morimoto, Senior Vice President společnosti Canon Europe, řekl: „Tato prestižní ocenění jednoznačně dokládají, že porota EISA složená z uznávaných odborníků považuje výkon, konstrukci, inovativnost a technické schopnosti našich produktů za mimořádné. Navzdory letošním bezprecedentním globálním problémům společnost Canon na trh uvedla řadu špičkových produktů založených na jejích vlastních technologiích, které uspokojují a překonávají očekávání zákazníků z celého světa. Má tedy co nabídnout každému profesionálnímu i amatérskému fotografovi či filmaři.“

Minulý měsíc společnost Canon představila dosud největší skupinu produktů – dva nové bezzrcadlové přístroje EOS R5 a EOS R6, čtyři nové objektivy řady RF a dva nové telekonvertory, které rozšiřují dostupný rozsah ohniskových vzdáleností u objektivů RF, a profesionální tiskárnu imagePROGRAF PRO-300. Tato oznámení následovala po jiné významné novince představené v lednu – nejvyšší zrcadlovce EOS-1D X Mark III, netrpělivě očekávané profesionálními sportovními a přírodními fotografy.

Produkty, které získaly mezinárodní ocenění EISA 2020

Ocenění EISA 2020-2021 – inovace u fotoaparátů Canon EOS R5 

Fotoaparát EOS R5 – plnoformátový bezzrcadlový přístroj založený na revolučním systému EOS R – se může pochlubit několika světovými prvenstvími, která posouvají hranice možností tohoto typu fotoaparátů. Jedná se o vůbec první plnoformátovou bezzrcadlovku, která podporuje záznam videa v rozlišení 8K RAW při snímkové frekvenci až 29,97 sn./s interně a 4K při 120 sn./s. Statické snímky o rozlišení 45 megapixelů dokáže zaznamenávat rychlostí až 20 sn./s. Představuje tedy ideální hybridní přístroj pro profesionální použití. Je vybavený nejrychlejším automatickým ostřením na světě, které ostří za 0,05 sekundy. Využívá algoritmy hloubkového učení k rozpoznání nejen lidské tváře a očí, ale i kočičí, psí a ptačí, a to jak v režimu fotografie, tak videa. Přístroj EOS R5 je vybavený nejlepším stabilizačním systémem na světě, který dokáže korigovat až o neuvěřitelných 8 expozičních hodnot. Nabízí díky tomu novou úroveň kreativity při fotografování z ruky s dlouhým časem nebo při filmování bez stativu.

Fotografie produktu najdete ZDE.

Další podrobnosti: https://www.canon-europe.com/cameras/eos-r5/

Ocenění EISA 2020-2021 – nejlepší profesionální fotoaparát Canon EOS-1D X Mark III 

Fotoaparát EOS-1D X Mark III je ideální přístroj pro sportovní a přírodní fotografii, který profesionálním fotografům nabízí takřka neomezené možnosti a mimořádnou rychlost. Dokáže snímat sériově bezkonkurenční rychlostí až 20 sn./s s automatickým ostřením se sledováním objektu. To spolu s lepším výkonem při vysokých hodnotách ISO dává fotografům jistotu, že jim nikdy neunikne neopakovatelný snímek. EOS-1D X Mark III využívá nový snímač pro automatické ostření, který má ve středu 28násobné rozlišení oproti předchozímu modelu, a vychází tak vstříc požadavkům profesionálních fotografů na vyšší přesnost ostření za různých situací a podmínek. Jako první nekinematografická kamera řady Canon EOS nabízí navíc interní záznam videa ve formátu RAW v rozlišení 5,5K s 12bitovou barevnou hloubkou, a umožňuje tak profesionálům pořizovat vedle špičkových statických snímků i mimořádně kvalitní záznam videa.

Fotografie produktu najdete ZDE.

Další podrobnosti: https://www.canon-europe.com/cameras/eos-1d-x-mark-iii/

Ocenění EISA 2020-2021 – nejlepší fotoaparát formátu APS-C Canon EOS 90D 

EOS 90D je rychlá a spolehlivá digitální jednooká zrcadlovka s tradičním robustním tělem, která je ideální pro sportovní a přírodní fotografii a fotoamatérům pomáhá dosáhnout nové kvalitativní úrovně. Je vybavená obrazovým procesorem Canon DIGIC 8, který zajišťuje rychlé zpracování obrazu a bleskovou odezvu a nabízí špičkové funkce pro pořizování fotografií i záznam videa. Fotoaparát podává vysoce kvalitní, detailně prokreslené snímky bez známek chvění a artefaktů. Je osazený snímačem CMOS typu APS-C s rozlišením 32,5 milionu bodů, tedy srovnatelným s plnoformátovými přístroji, avšak s výhodami formátu APS-C. Canon EOS 90D je ideální pro fotografování rychle se pohybujících objektů díky sériovému snímání rychlostí 10 snímků za sekundu s automatickým posunem bodu zaostření a 11 snímků za sekundu při živém náhledu. Tento mnohostranný přístroj podporuje také záznam v rozlišení 4K s využitím plného úhlu záběru nasazeného objektivu a rychlé Full HD se snímkovou frekvencí až 120 FPS. Nabízí tedy široké možnosti při filmování včetně zpomaleného záznamu, ořezu nebo záznamu v supervysokém rozlišení.

Fotografie produktu najdete ZDE.

Další podrobnosti: https://www.canon-europe.com/cameras/eos-90d/

Ocenění EISA 2020-2021 – objektiv roku Canon RF 70-200 mm F2,8L IS USM

Objektiv RF 70-200mm F2,8L IS USM je nezbytnou součástí každé fotobrašny. Profesionálním i amatérským fotografům umožňuje zachytit prakticky jakoukoli scénu díky vysoké světelnosti f/2,8 a univerzálnímu rozsahu ohniskových vzdáleností. Tento kompaktní objektiv je nejkratší a nejlehčí výměnný objektiv s ohniskovou vzdáleností 70-200 mm a světelností f/2,8 na trhu. RF 70-200 mm F2,8L IS USM je první objektiv značky Canon vybavený systémem elektronicky řízeného plovoucího ostření, kde se dvě skupiny čoček pohybují samostatně pomocí motorů Dual Nano USM. Tím je dosaženo tichého chodu, energetické úspornosti a vysoké rychlosti ostření při zachování kompaktních rozměrů objektivu. Provedení odolné vůči vodě a prachu obstojí i v nejnáročnějších povětrnostních podmínkách a dává uživateli jistotu kvalitních snímků za všech okolností.

Fotografie produktu najdete ZDE.

Další podrobnosti: https://www.canon-europe.com/lenses/rf-70-200mm-f2-8l-is-usm-lens/

Ocenění EISA 2020-2021 – nejlepší standardní objektiv s proměnnou ohniskovou vzdáleností Canon RF 24-70 mm F2,8L IS USM  

Objektiv RF 24-70 mm F2,8L IS USM je vysoce výkonný standardní zoom, který vyhovuje nárokům profesionálních fotografů. Optická konstrukce se třemi členy s velmi nízkým rozptylem a třemi asférickými členy z litého skla koriguje aberace, zkreslení a astigmatismus a umožňuje v celém rozsahu ohniskových vzdáleností pořizovat vysoce kontrastní, rovnoměrně ostré snímky. RF 24-70 mm F2,8L IS USM je univerzální, mnohostranný, standardní zoom pro profesionální fotografy, kteří potřebují krajinářský a portrétní objektiv pro fotografování na cestách. Je ideální pro portrétní fotografii díky působivému rozostření pozadí, charakteristickému pro objektivy s vysokou světelností.

Fotografie produktu najdete ZDE.

Další podrobnosti: https://www.canon-europe.com/lenses/rf-24-70mm-f2-8l-usm-lens/

Ocenění EISA 2020-2021 – inovace u objektivů Canon RF 600 mm a RF 800 mm F11 IS STM 

RF 600 mm F11 IS STM a RF 800 mm F11 IS STM jsou nejlehčí objektivy s ohniskovou vzdáleností 600 mm, respektive 800 mm, s automatickým ostřením na trhu a představují pro fotoamatéry cenově dostupnou variantu. Tělo objektivu se při použití roztáhne a pro uložení jednoduše zasune do sebe – ideální řešení pro fotografy na cestách, kteří nemají ve fotobrašně místa nazbyt. Oba objektivy jsou vybavené optickou stabilizací obrazu a při užití s bezzrcadlovými těly systému Canon EOS R spolupracují se systémem automatického ostření Dual Pixel CMOS AF, a to i při připojeném telekonvertoru 1,4x nebo 2,0x. To vše umožňuje s těmito dlouhými teleobjektivy pořizovat dokonale ostré snímky i při fotografování z ruky.

Fotografie produktů najdete ZDE.

Další podrobnosti: https://www.canon-europe.com/lenses/canon-rf-600mm-f11-is-stm/# a https://www.canon-europe.com/lenses/canon-rf-800mm-f11-is-stm/

Další informace o asociaci EISA naleznete na stránkách: https://www.eisa.eu/

– KONEC –

Poznámky pro redaktory:

Organizace EISA: Odborná asociace EISA sdružuje 55 odborných časopisů zaměřených na obrazovou a zvukovou techniku z 29 zemí světa. Ocenění mezinárodně známá jako Evropské ceny EISA představují nejrozsáhlejší spolupráci mezi periodiky zaměřenými na spotřební elektroniku. Asociace EISA oceňuje nejlepší produkty již více než 35 let.

O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon Europe působí přibližně ve 120 zemích, zaměstnává okolo 13 500 lidí a přispívá zhruba čtvrtinou ke globálním ročním výnosům společnosti Canon.  
Společnost Canon byla založena v roce 1937 a po celou dobu své osmdesátileté existence přináší zákazníkům špičkovou obrazovou techniku. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitosti k růstu, od fotoaparátů po komerční tiskárny a od podnikového poradenství po lékařskou techniku. 
Firemní filozofie společnosti Canon je Kyosei, což znamená „žít a pracovat společně pro obecné blaho“. V regionu EMEA společnost Canon Europe usiluje o trvale udržitelný obchodní růst a zaměřuje se na snižování svého dopadu na životní prostředí a pomáhá jej snižovat i svým zákazníkům pomocí svých produktů, řešení a služeb. 
Je průkopníkem neustále měnícím svět obrazové techniky pro vyšší dobro. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného, abychom mohli vidět svět z nových pohledů. Pomáháme vnášet do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože můžeme-li náš svět vidět, dokážeme jej měnit k lepšímu.
Další informace o společnosti Canon Europe naleznete na stránkách www.canon-europe.com