Nový externí disk My Passport SSD se značkou WD od společnosti Western Digital je předurčen pro rychlost a zvýšení produktivity

S tím, jak roste objem souborů a digitálního obsahu, zákazníci stále více věří produktům pro rychlé a spolehlivé ukládání dat se značkou WD 

San José, Kalifornie/Praha – 20. srpna 2020 – Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) dnes představila nový externí disk se značkou WD My PassportTM SSD. Disk je určen pro všechny zákazníky, kteří potřebují zvýšit svoji produktivitu a chránit svůj drahocenný digitální obsah, aniž by museli dělat kompromisy mezi kvalitou a atraktivním vzhledem používaného produktu. Nový externí disk WD My Passport SSD bude dodáván v kapacitách až 2 TB*. Disk ve štíhlém provedení v kompaktním kovovém designu nabízí bleskové rychlosti přenosu dat díky použité technologii NVMe™. Nový externí disk, který se vejde pohodlně do dlaně jedné ruky, nabízí uživatelům jak v práci, tak i doma spolehlivé ukládání dat, jejich ochranu a rychlý přístup k uloženému důležitému digitálnímu obsahu.

„Nový disk My Passport SSD přináší rychlost, spolehlivost a funkce, které uživatelé od našich produktů očekávají,” říká Susan Parková, viceprezidentka společnosti Western Digital pro zákaznická řešení, a dodává: „Jedná se o výkonné a sofistikované zařízení pro všechny tvůrce nebo správce digitálního obsahu, ale i počítačové nadšence, kteří potřebují přesouvat složky velkou rychlostí. Zaoblené rohy, vlnící se reliéf a měkké hrany zvyšují pohodlné přenášení a práci s diskem My Passsport SSD. Na první pohled je pak jasné, že je to produkt z oceňované řady My Passport.”

Ideální pro každodenní používání 

Zákazníci, víc než kdy předtím, hledají, jak posílit svoji produktivitu tím, že uchovávají své dokumenty a stále rostoucí digitální obsah u sebe. Tvůrci mohou přesouvat a editovat digitální obsah ve vysokém rozlišení díky novému externímu disku My Passport SSD dvakrát rychleji ve srovnání s předchozí verzí disku, a šetří tak čas na to, aby zvládli víc práce. Profesionálové mohou ukládat svá data na tento disk ať už pracují s notebookem nebo stolním počítačem doma, v kanceláři nebo kdekoli na cestách.

Nový vzhled výkonného SSD

My Passsport se značkou WD je navržen od základů tak, aby poskytoval všestranně spolehlivý výkon a zároveň přinášel dotek luxusu. Důstojný kovový design je stylový, ale také odolný. Disk se dobře drží a snadno se vejde do tašky nebo kapsy, umožňuje uživatelům nosit jejich digitální obsah kamkoli je život zavede a současně pokračovat v produktivní práci. K dostání budou tyto disky v řadě moderních barev, včetně šedé, modré, červené a zlaté. Uživatelé si tak budou moci vybrat disk, který se nejlépe hodí k jejich životnímu stylu.

Nový My Passsport SSD nabízí vlastnosti a funkce, které uživatelé potřebují a chtějí, včetně:

Bleskové rychlosti technologie NVMe s rychlostí čtení až 1 050 MB/s1 a rychlostí zápisu až 1 000 MB/s1

256bitového hardwarového AES šifrování a ochrany heslem pro snazší ochranu drahocenného obsahu

Odolnosti na otřesy a vibrace. Disk odolá pádu z výšky až 1,98 m 

Přiloženého softwaru usnadňujícího zálohování velkých dokumentů na disk nebo do cloudových úložišť3

Technologie USB 3.2 Gen. 2 s kabelem pro USB-C a adaptérem pro USB-A

Disk funguje ihned po rozbalení a je kompatibilní s platformu Mac i PC

 Cena a dostupnost
Na disk My Passport SSD je poskytována pětiletá omezená záruka. Je nyní k dostání v kapacitách 500 GB a 1 TB v šedé barvě. Doporučená koncová cena začíná na 159 EUR u 500GB modelu a 260 EUR u 1TB modelu.

O společnosti Western Digital

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Jako lídr v oblasti datové infrastruktury společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní senzory až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami Western Digital®, G-Technology™, SanDisk® a WD®.

© 2020 Western Digital Corporation nebo její přidružené subjekty. Všechna práva vyhrazena. 

* Pro popis ukládací kapacity 1 GB = 1 miliarda bajtů. Vlastní uživatelská kapacita může být menší v závislosti na operačním prostředí.  

1 Pro popis přenosových rychlostí 1 MB/s = 1 milion bajtů za sekundu. Na základě interního testování. Výkon se může lišit v závislosti na hostitelském zařízení, podmínkách užití, kapacity disku a dalších faktorech

2 Vyžadován přístup k internetu

3 Může být vyžadována registrace k aplikacím nebo cloudovým službám. Aplikace a cloudové služby mohou být kdykoli změněny, ukončeny nebo pozastaveny a jejich dostupnost se liší v jednotlivých zemích

Western Digital, G-Technology, SanDisk, WD, logo WD logo a My Passport jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Western Digital Corporation nebo jejích poboček ve Spojených státech a případně dalších zemích. macOS je ochranná známka společnosti Apple, Inc. USB-C je registrovaná známka USB Implementers Forum. Windows je ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti Microsoft Corporation ve Spojených státech a případně dalších zemích. Označení NVMe a NVMe-oF jsou ochranné známky společnosti NVM Express, Inc. Veškeré ostatní známky jsou majetkem příslušných společností. Specifikace produktu se mohou změnit bez předchozího oznámení. Zobrazené obrázky se mohou lišit od skutečných produktů. Ne všechny produkty jsou dostupné ve všech regionech světa.