Vodafone se opět stává titulárním partnerem Mistrovství ČR v počítačových hrách, vrcholu české esportové sezóny

Jubilejní 10. ročník Mistrovství České republiky v počítačových hrách zná svého titulárního partnera. Na úspěšnou spolupráci z předchozích let navazuje společnost Vodafone. Ta patří v oblasti esportu k nejviditelnějším značkám v Česku a hráče nově oslovuje i prostřednictvím své nabídky superrychlého pevného internetu. Pořádající agentura PLAYzone zároveň spustila nový web soutěže, kde se fanoušci dozví všechny důležité informace o největší tuzemské soutěži. Soutěžními tituly letošní sezóny jsou Counter-Strike: Global Offensive a PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Kvalifikace na podzimní Vodafone Mistrovství ČR republiky v počítačových hrách jsou v plném proudu a podoba finálového programu dostává zřetelnější obrysy. Závěrečné boje elitních esportových týmů o titul českého šampiona začnou 6. listopadu a nové mistry budeme znát o dva dny později. Vyvrcholení sezóny proběhne pod patronátem společnosti Vodafone, která se dlouhodobě podílí na rozvoji esportu v České republice.

„Turnaj bezesporu opět nabídne napínavé souboje hráčů, kteří chtějí být těmi nejlepšími a nejrychlejšími. Stejnou motivaci má i naše společnost, proto jsme se po roce opět rozhodli stát se titulárním partnerem mistrovství. S úspěšnou spoluprací s hráči máme mnohaleté zkušenosti a chceme rozvíjet jejích potenciál nejenom na té nejvyšší úrovni. Proto kromě partnerství s turnajem představujeme i nový 1GB internet, který pomůže hráčům užít si zápasy naplno a neomezuje jejich schopnosti,“ říká Radek Hanzlík z oddělení Brand & Communication společnosti Vodafone.

Kdo se stane novým šampionem?

Letošními soutěžními hrami jsou Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) a PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG). V loňském roce se z obou titulů mistrů ČR radoval tým eXtatus, který tím uzavřel své působení na scéně. I letošní ročník zcela jistě nabídne zajímavé příběhy, neboť se v roce 2020 objevilo hned několik ambiciózních týmů. Na nejvyšší mety ve hře CS:GO si určitě brousí zuby letošní česká jednička SINNERS, která je propojená s hokejovým týmem Bílí Tygři Liberec, tým Sampi fotbalového reprezentanta Jakuba Jankta, Team Brute s investorem Petrem Andrýskem, aktuální vicemistři Eclot Gaming či historicky nejúspěšnější česká organizace eSuba. V PUBG je zase největší pozornost upírána na tým Entropiq, který vlastní nejúspěšnější český pokerový hráč Martin Kabrhel a jehož základ tvoří úřadující šampioni ze zaniklého týmu eXtatus. Na zlato ale budou pomýšlet i střelci z týmů Inside Games či Vikingekrig Esports. Aktuální pořadí mohou fanoušci sledovat na zbrusu nových stránkách turnaje www.mcrpc.cz

„Ačkoliv situace velkým akcím nepřeje, pracujeme na tom, abychom i letos českým fanouškům nabídli to nejlepší, co mohou v českém esportu vidět, a to ve špičkové kvalitě, na kterou jsou zvyklí. Jsem velmi rád, že můžeme spolupracovat s partnery, kteří opakovaně ukazují, že je rozvoj českého esportu zajímá a chtějí jej s námi neustále posouvat. Pevně věřím, že tradiční mistrovství v počítačových hrách, jako vlajková loď českého esportu, nabere ten správný směr, a znovu vítám na palubě společnost Vodafone,“ popisuje Tomáš Mikula z agentury PLAYzone, hlavní organizátor turnaje.

Závěrečná fáze Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách se uskuteční 6. až 8. listopadu a je naplánována v prostorách BVV, Veletrhů Brno, v pavilonu B. Vzhledem k současné situaci se však může místo konání měnit. Vstupenky budou již brzy v prodeji.

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Vodafone MČR v počítačových hrách a Samsung MČR v mobilních hrách

Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách jsou vrcholné akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/ a https://www.mcrmobil.cz/.