Displej IGZO zvyšuje výdrž notebooků dynabook až na 18,5 hodiny

  • Displeje IGZO od společnosti Sharp mají při zachování úrovně jasu výrazně nižší spotřebu energie
  • V kombinaci s efektivními nástroji pro optimalizaci výkonu dosahují notebooky dynabook až 18,5* hodiny výdrže na baterii

26. srpna 2020, Praha, Česká republika Mezi nejžádanější vlastnosti profesionálních notebooků patří kvalitní zabezpečení před neoprávněným přístupem, vysoký výkon, dlouhá výdrž na baterie a kvalitní matný displej eliminující odlesky. Velkým přínosem pro mobilní firemní technologie je proto displej IGZO společnosti Sharp. Díky jeho použití v noteboocích dynabook se výrazně prodlužuje jejich výdrž na baterii, což ocení především zaměstnanci pracující na cestách.

IGZO je zkratkou materiálu, který zvyšuje vodivost a snižuje prosakování proudu tranzistorů používaných v TFT displejích (Indium, Gallium, Zinc, Oxide). Tranzistory IGZO jsou vyrobeny z výše popsaných vzácných prvků, a proto jsou oproti běžně používaným TFT technologiím také dražší. Nejdříve implementoval Sharp tyto displeje do svých chytrých telefonů, tabletů a 32“ LCD displejů. Před dvěma lety přebral Sharp pod svá křídla počítačovou divizi společnosti Toshiba a přejmenoval ji na Dynabook. To logicky vedlo k využití IGZO displejů mimo jiné právě v noteboocích dynabook.

Nižší spotřeba a přesnější dotykové ovládání displeje IGZO

IGZO technologie vede ke skutečně výraznému snížení spotřeby, a to bez jakéhokoli negativního viditelného následku. Je to díky tomu, že umožňuje během každého snímku na krátkou dobu vypnout obnovování každého zobrazeného bodu. Díky vyšší mobilitě elektronů je displej IGZO ve srovnání se standardním panelovým monitorem a-Si až o 80 % až 90 % energeticky účinnější. Během zmíněných pauz v obnovování není navíc dotyková vrstva rušena napětím, což umožňuje snímat čistěji signál z dotykové vrstvy a zajišťuje přesnější dotykové ovládání. Kromě toho nabízí IGZO i další výhody bez ohledu na velikost displeje – vyšší rozlišení, rychlost a hustotu pixelů. 

Výdrž až 18,5 hodiny díky displeji IGZO a optimalizaci řízení výkonu 

Řadu let byly notebooky Toshiba oceňovány pro své účinné nástroje sloužící k optimalizaci výkonu vzhledem ke snížení spotřeby. Nyní, po rebrandingu, nabízí vybrané přenosné počítače dynabook tyto stále vylepšované nástroje právě ve spojení s displeji IGZO. Díky tomu vydrží například ultra mobilní 13,3” notebook dynabook Portégé X30L-G s hmotností pouhých 870 g pracovat až 14,5 hodiny*. Tento přístroj, který odpovídá nárokům dnešních firemních aplikací, nabízí nejnovější procesory Intel Core™ 10. generace, široký výběr úložišť SSD včetně SATA, rychlých PCIe disků, Intel® Optane, a také rychlou operační paměť DDR4. Podobných výsledků dosahují také další notebooky, které využívají displeje IGZO, jako například dynabook Portégé X30, Portégé X30L či Tecra X50.

Další informace o sortimentu dynabook naleznete na https://cz.dynabook.com.

* V závislosti na konfiguraci. Měřeno pomocí Mobile Mark™ 2014. Mobile Mark je ochranná známka společnosti Business Applications Performance Corporation

Sledujte nás online

Navštivte naše webové stránky, kde najdete technické údaje a nejnovější informace o produktech. Další informace naleznete na našem blogu. Nebo se s námi spojte na našich sociálních médiích – LinkedIn.

O společnosti Dynabook Inc.

Dynabook Inc, dříve Toshiba Client Solutions Co. Ltd, je nyní ve 100 % vlastnictví společnosti Sharp Corporation. Dynabook Inc nadále těží z více než 30letých zkušeností a na trh dodává produkty a řešení nejvyšší kvality a spolehlivosti, která podporují naše partnery a zákazníky při dosahování jejich cílů. 

Další informace naleznete na adrese https://cz.dynabook.com/generic/business-homepage/ .