Y Soft slaví 20 let chytrého podnikání

— 20. výročí založení společnosti a neustálých inovací je ve znamení přechodu do cloudu —


Brno (Česká republika) a Dallas (Texas, USA), 31. 8. 2020 – Společnost Y Soft Corporation a.s., přední poskytovatel podnikových workflow řešení, dnes zahájila oslavy 20. výročí založení firmy spuštěním speciální webové stránky k připomenutí historie společnosti. Y Soft založili v roce 2000 dva studenti. Současný výkonný ředitel Václav Muchna a Martin de Martini, nynější CIO. Společnost je jedním z předních světových poskytovatelů správy tiskových služeb.

„Pro mě je tento rok jubilejní. Jde o naše 20. výročí a zároveň jsem oslavil 40. narozeniny. Už polovinu mého života jsem tedy strávil budováním Y Softu. Jsem na nás hrdý a zároveň vděčný všem lidem, kteří nás na této cestě doprovázejí. Našim zaměstnancům, partnerům a zákazníkům, kteří jsou důvodem, proč jsme už 20 let na trhu,“ uvedl spoluzakladatel a výkonný ředitel Y Softu Václav Muchna.

“Začít podnikat během studia vysoké školy bylo náročné. Pokud se ale ohlédnu za tím, čeho jsme během 20 let dosáhli, vím, že šlo o správné rozhodnutí, které bych ve vteřině zopakoval. Tým lidí Y Softu nebyl nikdy silnější a jsem přesvědčen, že dalších 20 let díky cloudu a našemu řešení pro Universal Print bude ještě lepších,” řekl spoluzakladatel a CIO firmy Martin de Martini.

Původně zakladatelé plánovali prodat 70 licencí a z nich se zajistit pro živobytí. Dnes firma prodává licencí každý rok přes 100 000. Místo počátečních dvou nadšenců vzrostl počet zaměstnanců na téměř 400 lidí rozmístěných po celém světě.

20 let chytrého podnikání

 • Klientská základna vzrostla z několika českých firem na více než 20 000 společností z celého světa, včetně 43 % firem umístěných ve světovém žebříčku Fortune 500.
 • Vytvoření Global Operational Excellence™ (GOE) Frameworku – první metodiky, která zákazníkovi zajistí skutečnou hodnotu správy tisku a workflow dokumentů a přinese kvalitní proaktivní péči.

20 let inovací

 • YSoft SAFEQ – původní řešení správy tisku a digitalizace dokumentů dnes tvoří základní prvek YSoft SAFEQ Workflow Solutions Platform a přináší řadu produktů určených firmám všech velikostí.
 • YSoft SAFEQ Cloud – nová řada infrastruktury poskytované jako služba (IaaS) na bázi správy tisku prostřednictvím cloudu
 • YSoft BE3D eDee – řešení 3D tisku pro vzdělávací sektor obsahuje bezpečnou 3D tiskárnu, správu 3D/2D tisku prostřednictvím YSoft SAFEQ software, program DeeControl pro modelování, filament pro 3D tisk a přístup do on-line knihovny plné lekcí pro 3D modelování a vzdělávání prověřených v praxi učiteli YSoft be3D Academy včetně exkluzivního přístupu k prémiovým lekcím.
 • YSoft OMNI Series – zahrnuje řešení OMNI Bridge™ a OMNI UP365™, která umožňují pro síťové tiskárny nákladově efektivní a okamžité připojení ke cloudu, aniž by potřebovali robustní systém řízení správy tisku.

20 let společenské odpovědnosti

 • Y Soft disponuje silnou historií společenské odpovědnosti. Společnost zaměřila svůj CSR program do těchto 4 oblastí:
  • Legislativa – podpora transparentní politiky v České republice
  • Watch dogs – podpora žurnalistiky založené na faktech v Česku
  • Občanská společnost – podpora vybraných charitativních organizací z celého světa
  • Digitální transformace a eGovernment – pomoc při digitalizaci české veřejné správy
 • V počátcích COVID krize se zaměstnanci Y Softu spojili, aby vyřešili nedostatek ochranných pomůcek v nemocnicích. S využitím eDee tiskáren navrhli a vyrobili obličejové štíty pro zdravotnický personál. Těchto štítů Y Soft daroval přes 42 000 kusů!

20 let přátelství

 • Základní hodnoty Y Softu stále platí, ačkoliv má firma téměř 400 zaměstnanců. Šestero pravidel ovlivňuje náš přístup a rozhodování, což umožňuje poskytovat nejlepší služby našim zákazníkům. Tato oddanost dlouhodobě vede k trvalému přátelství mezi námi a našimi partnery.
 • Současní i minulí YSofteři, naši partneři a zákazníci sdílejí osobní vzpomínky na spolupráci
  s Y Softem v sekci http://www.ysoft.com/20. Zveme také kohokoliv, kdo s námi spolupracoval, aby se podělil o své vzpomínky.

„Bylo mi ctí sledovat vznik Y Softu v podobě malého start-upu a jeho růst do pozice globálního hráče v tiskovém odvětví. Mnoho technických pracovníků dnes zastává klíčové role v managementu. Jste důkazem, že lidé si mají stát za svými nápady a rozvíjet je. Očekávaný úspěch pak jistě přijde,“ uvedl bývalý IT manažer Sberbank Brno Tomáš Fedrsel.

 „Společnost Y Soft se stala předním poskytovatelem na trhu řešení pro správu tisku a zařízení. Během 20 let dosáhla mnoha úspěchů a předčila své konkurenty díky inovacím v oblastech technologie, platforem a služeb,“ komentoval výročí viceprezident pro výzkum ve skupině IDC (Imaging, Printing and Document Solutions Group) Robert Palmer.

O Y Softu

Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení pro moderní digitalizovaná pracoviště  společnostem kategorie enterprise, malých a středních podniků a vzdělávacímu sektoru, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše nástroje integrované v rámci  platformy YSoft SAFEQ pomáhají zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení YSoft SAFEQ mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů. Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA) a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie (APAC). Více informací naleznete na www.ysoft.com.

Ochranné známky: Y Soft, YSoft OMNI Series, YSoft OMNI Bridge, YSoft OMNI Apps, YSoft UP365, YSoft SAFEQ, YSoft SAFEQ Cloud, YSoft SAFEQ Breeze, and YSoft SAFEQ CloudPro jsou ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky společnosti Y Soft Corporation, a.s. v Evropské unii a/nebo v jednotlivých zemích. Všechny ostatní ochranné známky a/nebo registrované ochranné známky jsou majetkem příslušných vlastníků.