Senovážné ožije s festivalem vína a hudby Pinot Swings

Pražským Senovážným náměstím se 17. září rozezní swing a cinkání vinných skleniček. Festival Pinot Swings nabídne Pražanům ochutnávku desítek vín, jídlo k nim spárované a živou swingovou kapelu. Začíná se v 5 odpoledne a končí se v 10 večer.

Akci pořádá spolek Senovážné žije z.s., který sdružuje sousedy a podnikatele s cílem udělat z náměstí komunitní místo s častými kulturními i jinými akcemi. V minulosti na Senovážném pořádal ve spolupráci s vinným barem Vinograf festivaly Riesling Rocks, Fašank neboli zabijačka, umělecké performance Čestmíra Sušky a další.

„Myslíme si, že by Senovážné náměstí neměla být jen tramvajová křižovatka, ale i místo pro setkávání, zábavu a gastronomické zážitky, podobně jako se to podařilo na jiných místech v Praze,” říká předseda spolku Senovážné žije Jan Horešovský.

Jídlo a pití na festivalu zajistí vinný bar Vinograf, který má na Senovážném náměstí pobočku. Jeho šéfsommelierka Klára Kollárová si k této příležitosti nachystala přes 40 druhů pinotů a šéfkuchař Dušan Mackovič k nim sestavil adekvátní menu.

Swing bude hrát uskupení Swing mustard, které už roztancovalo nejeden večírek, a představí se tanečníci Groovy Cats, kteří dají návštěvníkům dvě lekce swingu.

Program:

17:00 Start

18:00 Swing mustard

19:00 Vystoupení tanečníků Groovy Cats Swing Dance Club 

19:30 Lekce swingu s Groovy Cats

20:00 Druhá lekce swingu s Groovy Cats

22:00 Konec

Web akce

Facebook akce

O spolku Senovážné žije z.s.

Senovážné žije z.s. je spolek, jehož cílem je pražské Senovážné náměstí oživit pořádáním nejrůznějších kulturních a komunitních akcí. Vznikl roku 2019 na popud obyvatel a podnikatelů na Senovážném náměstí. Aktuálně je předsedou spolku Jan Horešovský, spolumajitel vinného baru Vinograf.

Se záštitou či pomocí spolku se na Senovážném náměstí pořádaly Sousedská slavnost “Otevřené Senovážné náměstí”, festival vína a hudby Riesling Rocks, umělecká performace Čestmíra Sušky a další.

O Vinografu 

Vinograf wine bars jsou dva vinné bary v centru Prahy. Vinograf Míšeňská, ten menší, je zaměřený na vína z ČR a nabízí pokrmy studené kuchyně, Vinograf Senovážné, ten větší, nabízí jak vína z celého světa, tak skvělou „wine-friendly“ kuchyni šéfkuchaře Dušana Mackoviče. Obě vinárny nabízí spoustu vín na skleničku, ještě více po lahvích, skvělý výběr sýrů a uzenin, erudovaný personál v čele s šéfsommelierkou Klárou Kollárovou a přátelskou atmosféru.