Společnost Philips TV & Sound představila nové televizory, sluchátka a reproduktory

  • Vlajkovou lodí v oblasti televizorů pro rok 2020 bude model OLED+935 vybavený zvukem od Bowers & Wilkins a speciálním čipem s umělou inteligencí pro vylepšení obrazu
  • Značka Philips představila nová true-wireless i náhlavní sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku
  • K audio produktům Philips se přidala pětice soundbarů série 8000 a dva nové soundbary prémiové značky Fidelio
  • Do prodeje budou v září uvedena sluchátka Fidelio X3
  • Dále byl představen bezdrátový audio ekosystém nazvaný Philips TV & Sound Wireless Home System založený na platformě DTS Play-Fi

Praha, 1. září 2020 – Společnost TP Vision dnes na svém produktovém představení novinek odhalila nové produkty z oblasti audiovizuální zábavy. Představila nový televizor nejvyšší řady se zvukem od Bowers & Wilkins, sluchátka s aktivním potlačením hluku, nové soundbary včetně těch prémiových od značky Philips Fidelio a v neposlední řadě nový bezdrátový hudební systém, který všechny tyto produkty propojuje dohromady do jedné chytré domácnosti.

OLED televizor s umělou inteligencí

Součástí všech televizorů OLED modelové řady 2020, včetně modelu OLED+935, jsou interně vyvinuté funkce umělé inteligence (AI). TP Vision nyní přidává druhý jednoúčelový čip AI ke čtvrté generaci procesoru P5. Nabízí novou vylepšenou verzi systému AI s využitím extra výpočetní kapacity. Funkcionalita AI využívá neuronové sítě a strojové učení k analýze milionů testovacích klipů z jedinečné databáze vytvořené vývojovým týmem Philips TV za posledních 30 let.

Software AI nevylepšuje pět pilířů kvality obrazu (zdroj, barva, kontrast, pohyb a ostrost), ale je navržen tak, aby mezi pilíři vytvořil lepší rovnováhu a mnohem realističtější, přirozenější obraz. 

Nová verze čipsetu Inteligent Dual Engine nabízí další jedinečné řešení zabraňující vypalování obrazových bodů. Využívá pokročilé funkce detekce programových log monitorováním mřížky o 32 400 zónách k velmi přesné detekci statického obsahu a postupnému snižování intenzity jeho světelného výkonu. Tím zabraňuje vypalování – aniž by to nějak ovlivnilo zobrazení ostatních částí obrazovky. Tento nový systém Philips TV odstraňuje problém s vypalováním u 95 % statických částí obrazu včetně log a herního obsahu.

OLED+935 je první televizor Philips, který obsahuje pár zvukových měničů Dolby Atmos Elevation a centrální měnič Tweeter-on-Top z dílny Bowers & Wilkins, namontovaný v samostatném krytu reproduktoru. Vše je zasazené v minimalistickém kovovém rámu, který funguje i jako stojan. Model je ale možné pověsit také na zeď. 

Stejně jako u legendárních reproduktorů společnosti B&W je i u tohoto televizoru oddělen výškový reproduktor od větších zvukových měničů. Díky tomu je vysokofrekvenční výkon dodáván bez zkreslení spojeného s difrakcí, která se objevuje u výškových reproduktorů zabudovaných do větších skříní. 

OLED+935 obsahuje celkem deset měničů ve specifikaci 3.1.2 včetně tří 19mm titanových kopulí v přední konfiguraci vlevo, pro střed a vpravo (LCR). Všechny tři sestavy výškových reproduktorů jsou odděleny od krytu reproduktoru, aby byl zajištěn vynikající přenos zvuku, s výškovým reproduktorem Tweeter-on-Top namontovaným ve své vlastní pevné, chromované kovové schránce. Tento reproduktor doplňuje partnerskou střední jednotku měniče pro vytvoření vlastního pole středových kanálů.

Sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku

Dále společnost Philips TV & Sound představila svá sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku (ANC). Jedná se o dva true-wireless modely a jedny sluchátka s hlavovým obloukem. 

Sluchátka T8505 jsou nejvýkonnější true wireless sluchátka řady Philips, mimo jiné díky velkým 13mm neodymovým zvukovým měničům používaným společně s pokročilou technologií ANC společnosti Philips – s funkcí rozpoznávání pozadí – a vynikající pasivní izolací hluku. Velká kapacita baterie zaručuje přehrávání po dobu až šesti hodin (pět hodin s neustále zapnutým ANC), dalších 18 hodin přehrávání zajistí kompaktní přenosné bezdrátové dobíjecí pouzdro. 

Sluchátka T5505 nabízejí jedinečnou kombinaci prvotřídní kvality zvuku a pohodlí ve střední cenové hladině. Systém Philips Advanced ANC s funkcemi pro mapování pozadí doplňují velké, vysoce kvalitními 8mm neodymové reproduktory, kulatá akustická trubice a tři velikosti vyměnitelných koncovek do uší, které společně zajišťují skvělou kvalitu zvuku, pohodlí a slouží i k pasivní izolaci hluku. 

Lehký skládací design s postupně nastavitelným hlavovým obloukem a velkými měkkými polštáři kolem uší reprezentují náhlavní sluchátka H9505. Ty kombinují pohodlí pro dlouhý poslech s prvotřídním potlačením okolního hluku a potenciálem zvukového výkonu s vysokým rozlišením, vše s výjimečným poměrem cena/výkon. Velké a vysoce kvalitní 40 mm neodymové akustické měniče nabízejí detailní širokopásmový zvuk s možností přehrání zvukové kvality s vysokým rozlišením (akreditace HRA 24bit / 96 kHz) prostřednictvím dodaného odnímatelného připojovacího zvukového kabelu. 

Soundbary včetně prémiové značky Fidelio

Do kategorie nově představených audio výrobků Philips patří také pětice soundbarů série 8000 a dva prémiové soundbary Fidelio. 

Série 8000 zahrnuje široký výběr produktů, od 120W modelu B8205 s konfigurací 2.1 až po 360W model B8905 s konfigurací 3.1.2, měniči Dolby Atmos Elevation, bezdrátovým subwooferem a podporou eARC.

Nové soundbary Fidelio sdílejí klasické znaky této prémiové značky. Nabízejí zakázkové komponenty a pokročilé technologie, aby mohly poskytovat maximální zvukový výkon. K tomu se přidává nejlepší evropský design a vynikající kvalita provedení, včetně použití autentických, prvotřídních materiálů.

Philips Fidelio B97 je štíhlý soundbar s vícekanálovou konfigurací 7.1.2, obsahující jak speciální měniče Dolby Atmos Elevation, tak technologii Philips Fidelio’s Surround-on-demand. Surround-on-demand u soundbaru B97 zahrnuje dva oddělitelné bezdrátové reproduktory, které fungují jako součást levého a pravého kanálu, pokud jsou umístěny hned vedle soundbaru nebo jako vyhrazený levý a pravý prostorový kanál, pokud jsou umístěny odděleně od soundbaru v místnosti. Systém B97 obsahuje celkem 17 elektroakustických měničů, včetně osmi basových/středových měničů o rozměrech 1 × 3,5 palce.

Philips Fidelio B95 je sesterským produktem modelu B97 ovšem s prostorovým zvukem ve formátu 5.1.2 a bez podpory technologii Surround on Demand. B95 obsahuje celkem 14 elektroakustických měničů včetně pěti 19mm kopulovitých výškových měničů – tři jsou umístěny vpředu a dva směřují do stran. Dále je soundbar osazen třemi páry středových/basových měničů o rozměrech 1 × 3,5 palce a dvěma jednotkami Dolby Atmos Elevation.

Sluchátka Fidelio X3 od září v prodeji

Do rodiny produktů Philips Fidelio patří také audiofilská náhlavní sluchátka Fidelio X3 představená letos v březnu. Ta přijdou do prodeje již v září tohoto roku. Společnost TP Vision navrhla Philips Fidelio X3 tak, aby kombinovala přesnost podání zvuku s velkorysými basy a hřejivým středním rozsahem. Důraz je kladen na působivý zvuk s výjimečným oddělením nástrojů a hlasů, zatímco špičková část spektra je čistá, detailní a poskytuje vynikající rozšíření. Výsledkem je podání ve velkém měřítku s hudbou, která přesahuje hranice náhlavní soupravy. Vytváří se tak jedinečný zážitek, který je autentický i přesný.

Philips TV & Sound Wireless Home System

Společnost TP Vision uvedla nový bezdrátový systém Philips TV & Sound Wireless Home System a novou dedikovanou aplikaci Philips Sound s podporou DTS Play-Fi – speciálně vyvinuta, aby snadno a bez zpoždění propojila kompatibilní produkty Philips TV & Sound. 

Nový domácí bezdrátový systém je založený na technologii DTS Play-Fi, což je prémiová bezdrátová audio platforma, která uživatelům umožňuje streamovat audio vysoké kvality z televizorů a mobilů do kompatibilních reproduktorů po celém domě. Platforma využívá proprietární streamovací synchronizaci a autentizaci. Všechny televizory Philips roku 2020 s operačním systémem Android TV budou DTS Play-Fi podporovat již z výroby, televizory s OS Android TV z roku 2019 dostanou podporu po aktualizaci.

Fotografie: https://www.tpvision.com/image-library/ 

O společnosti TP Vision

TP Vision Europe B.V. (TP Vision) je společnost registrovaná v Nizozemsku se sídlem v Amsterdamu. Stoprocentním vlastníkem společnosti TP Vision je skupina TPV Technology Limited (TPV), světový lídr ve výrobě monitorů a televizorů. 

Společnost TP Vision je klíčovým hráčem v oblasti spotřební elektroniky zaměřeným na audiovizuální zábavu. TP Vision se zaměřuje na vývoj, výrobu a marketing televizorů Philips v Evropě, Rusku, na Středním Východě, Jižní Americe, Indii a vybraných státech Asie a Tichomoří a na audio produkty po celém světě. V TP Vision spojujeme silnou značku Philips s vlastním produktovým vývojem a tvorbou designu, obchodní strategií a průmyslovými zkušenostmi TPV. Naší vizí je vytvářet produkty, které spotřebitelům poskytnou prvotřídní zvukový i vizuální zážitek.

###

Pro další materiály, fotografie a videa prosím navštivte https://www.tpvision.com/image-library/

Sledujte nás také na sociálních sítích: 


Facebook: https://www.facebook.com/PhilipsTVCzech
Twitter: https://twitter.com/tpvision
YouTube: https://www.youtube.com/TPVisionCorporate 
Instagram: https://instagram.com/philipstvs