VMware zavádí podporu Kubernetes v hypervizorech Fusion 12 a Workstation 16

Praha / PALO ALTO, Kalifornie, 1. září 2020 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), přední inovátor v oblasti podnikového softwaru, dnes představila nejnovější verze svých desktopových hypervizorů VMware Fusion a VMware Workstation.  V nových verzích svých produktů reaguje VMware na vývoj potřeb moderních programátorů. Nástroje tradičně užívané ke zjednodušení pracovních postupů a rozšíření schopností virtuálních strojů (VM) bude nyní možné využít i u kontejnerovaných aplikací řízených pomocí Kubernetes. Nejnovější verze Fusion také přináší novou edici – Fusion Player – k dispozici s bezplatnou licencí pro osobní použití i s placenou licencí pro komerční účely.

„Vývojáři nyní mohou snadno posouvat aplikace Kubernetes z vývoje a testování do produkce,“ říká Lee Caswell, viceprezident pro marketing divize cloudových platforem společnosti VMware. „Vybudovali jsme konzistentní provozní model průběžné integrace a průběžného poskytování (CI/CD), který je s bezplatnou verzí Fusion Player dostupný všem vývojářům.“

Nové možnosti pro vývojáře

VMware dlouhodobě poskytuje vývojářům i koncovým uživatelům a pracovníkům IT špičkové stolní hypervizorové produkty VMware Fusion a Workstation. Dnešní aktualizace rozšiřují podporu vývojářů moderních aplikací vylepšeními nástroje vctl pro správu kontejnerů z příkazové řádky a jeho zpřístupněním ve Workstation pro Windows. Při využití Fusion nebo Workstation budou vývojáři schopni podporovat více vlastních klastrů Kubernetes. Sloužit jim k tomu bude nástroj kind pro provozování lokálních klastrů Kubernetes s využitím kontejnerů jako „uzlů“. Kontejnery postavené pomocí vctl lze testovat na lokálních klastrech Kubernetes pro ověření všech procesů před jejich nahráním do centrálního repozitáře, např. Harbor. Kontejnery lze nasazovat v širších produkčních klastrech VMware Cloud Foundation 4 s Tanzu do fronty pro poskytování služeb.

Navíc se budou správci moci prostřednictvím ESXi a vCenter připojit k VMware vSphere 7 a na dálku ovládat VM a provádět údržbu. Fusion a Workstation podporují nejnovější fyzické a virtuální hardwarové funkce a již v základním nastavení zajišťují přenositelnost pracovních zátěží a kompatibilitu mezi desktopy a datovými centry.

V rámci přípravy na příští významnou verzi operačního systému macOS 11.0 Big Sur společnost VMware plně využila hypervizor Apple a další API, aby se vyhnula potřebě rozšíření jádra a zajistila podporu macOS 11 jako hostitele i jako hosta.

Další nové funkce VMware Fusion a Workstation

  • DirectX 11 a OpenGL 4.1 – Rozhraní Direct3D verze 11 a OpenGL 4.1 na podporu běhu her a aplikací.
  • Režim Hyper-V ve Windows 10 – Produkty VMware Workstation umožňují běh VM, kontejnerů a klastrů Kubernetes na počítačích s operačním systémem Windows 10 verze 2004 s aktivovaným režimem Hyper-V.
  • Tmavý režim – Nový tmavý režim uživatelského rozhraní Workstation Pro a Player je sladěný s nejnovějšími verzemi Windows 10, včetně nedávno vydaného sestavení 2004.
  • Kompatibilita s eGPU – Fusion Player a Pro budou podporovat zařízení eGPU. Tím umožní přenést náročné procesy vykreslování grafiky z interní integrované nebo samostatné grafické jednotky na podstatně výkonnější externí. 
  • Lepší dostupnost – Řízení přístupu v souladu s VPAT odd. 508 pomáhá uživatelům využít možnosti virtuálních strojů na maximum.

Další zdroje 

O společnosti VMware 

Software společnosti VMware je základem komplexní globální digitální infrastruktury. Její nabídka zahrnuje řešení pro cloud, modernizaci aplikací, sítě, bezpečnost a digitální pracovní prostředí, která pomáhají zákazníkům poskytovat libovolné aplikace v libovolném cloudu pro libovolná zařízení. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je přinášet přelomové technologické inovace a pozitivně ovlivňovat svět. Další informace naleznete na stránkách https://www.vmware.com/company.html.