OK Smart Opportunity je prvním fondem MONECO investiční společnosti

Praha 4. září 2020 – Krátce po získání licence přináší MONECO investiční společnost na trh první fond zaměřený na aktuální příležitosti pro náročné investory. OK Smart Opportunity, podfond nově založeného SICAV fondu, cílí na zkušené (kvalifikované) investory a bude pro ně vhodným alternativním doplňkem portfolia. Doporučený investiční horizont je 7 až 10 let. 

„V současné éře levných peněz a nízkých úrokových sazeb sílí tlak na uložení volných finančních prostředků do aktiv, která ponesou výnos alespoň nad hladinou inflace. Kromě základu portfolia, které by měly vždy tvořit široce diverzifikované fondy, mezi něž patří i náš OK Smart ETF, jsme pro větší investory připravili alternativu v podobě fondu OK Smart Opportunity, který může jejich portfolio výrazně obohatit,“ vysvětluje Jiří Šindelář, předseda představena MONECO investiční společnosti.

 C:\Users\vbastyrova\Desktop\EXTERNI KOMUNIKACE\TZ\93 - OK Smart Opportunity\graf_slozeni_portfolia_opportunity_kolacovy.jpg

OK Smart Opportunity je alternativní investicí, která kvalifikovanému investorovi umožní podílet se na projektech nejvýznamnějšího hráče českého trhu finančního a realitního zprostředkování, skupiny Broker Consulting. Zároveň část jeho prostředků zainvestuje do koše dalších vybraných fondů kvalifikovaných investorů, na které by jinak musel disponovat mnohem větší částkou. 

„K vytvoření OK Smart Opportunity nás vedly jednak výše zmíněné nové ekonomické poměry, ale stejně tak i samotná poptávka ze strany klientů a finančních konzultantů. Chceme dát kvalifikovaným investorům příležitost podílet se na investičních příležitostech, které jsou jinak přístupné pouze velkým hráčům,“ uvádí důvody vzniku Jiří Šindelář. 

OK Smart Opportunity je zaměřený na aktiva málo korelovaná s kapitálovým trhem, čímž vhodně doplňuje nabídku pro kvalifikované investory. Ti mohou novým fondem obohatit své portfolio tvořené v základu například fondy OK Smart ETF a OK Smart Bond.

Minimální investice do fondu je 1 000 000 korun, investiční horizont 7 až 10 let a čistý cílový výnos 5,5 až 7,5 %, p. a. Obhospodařovatelem fondu je MONECO investiční společnost a administrátorem je INVESTIKA investiční společnost. Investici bude možné sjednat mimo jiné na franšízových pobočkách OK POINT. Prvním investorem do fondu se stal Petr Hrubý, zakladatel skupiny Broker Consulting. 

Informace pro média: 

Broker Consulting největší skupinou na českém a slovenském trhu, která poskytuje služby v oblasti finančního a realitního zprostředkování. Od roku 1998 získala důvěru více než 600 000 klientů. Poskytuje také služby přes 4 000 firmám. Distribuci služeb zajišťuje přibližně 2 000 konzultantů (profesionální konzultanti, zaměstnanci, konzultanti v zapracování v ČR i SR) ve více než 100 kancelářích a 40 franšízových pobočkách OK POINT. Společnost uvedla na český a slovenský trh řadu inovací. Jednalo se například o investice do otevřených podílových fondů se zamykáním zisků nebo unikátní produkty životního dopojištění, které umožňují pojistit smrt a invaliditu za zlomek obvyklých cen. Bankovní, finanční a realitní služby společně, to je franšíza OK POINT, který přináší společnost Broker Consulting ve spolupráci s mBank a MONETA Money Bank. Skupina se kromě finančního a realitního zprostředkování věnuje například developmentu, správě nemovitostí, férovým nebankovním půjčkám. Do širší skupiny patří například Broker Consulting ČR, Broker Consulting Slovenská republika, ProCredia, skupina PRODOMIA Group, BC Real, MONECO investiční společnost, Broker Consulting SICAV. Skupina Broker Consulting dosáhla v roce 2019 obratu 1,814 miliard korun.