AVM představuje nové funkce pro FRITZ!Repeater a FRITZ!Powerline

Společnost AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro vysokorychlostní přístup k Internetu, bezdrátový přenos dat, hlas, video a IPTV. 

AVM ve svých produktech kombinuje nejmodernější soudobé technologie pro rychlý Internet a poskytuje tak uživatelům značnou variabilitu vysokorychlostního Internetového připojení v rámci tzv. mesh sítí. To se týká především flexibilního využití různých variant Wi-Fi.

Tyto nové funkce jsou široce podporovány v rámci poslední verze FRITZ!OS 7.20, která je nyní k dispozici také pro produkty AVM FRITZ!Repeater 3000 a FRITZ!Powerline 1260E. Díky Mesh Wi-Fi  jsou data inteligentně směrována tak, aby bylo dosaženo co nejvyšší přenosové rychlosti (Performance Mesh Steering). Současně byla zvýšena bezpečnost bezdrátové sítě díky podpoře WPA3. Vyšší bezpečnost a jednodušší použitelnost nabízí rovněž režim Wi-Fi hotspotu díky Enhanced Open/Opportunistic Wireless Encryption (OWE).

AVM FRITZ!Repeater 3000 má v sobě zabudovány tři rádiové jednotky, které pracují současně v pásmech 2.4 GHz a 5 GHz. Maximální propustnost činí 400 Mbit/s na 2.4 GHz (2 x 2), 866 Mbit/s na 5 GHz (2 x 2) a 1.733 Mbit/s na 5 GHz (4 x 4). Díky tomu je možné zajistit dedikované vysokorychlostní připojení k routeru (např. AVM FRITZ!Box) a současně poskytovat rychlou konektivitu pro koncová zařízení. Alternativně lze využít i dva zabudované gigabit LAN porty.

Jednou z alternativních možností pro přenos dat v rámci lokální sítě je využití vnitřních elektrických rozvodů na bázi standardu HomePlug AV2.Tuto pokročilou technologii využívá zařízení  AVM FRITZ!Powerline 1260E. To se připojuje do běžné elektrické zásuvky a dokáže touto cestou přenášet data o rychlosti až 1200 Mbit/s. Zařízení současně nabízí Wi-Fi připojení 2 x 2 dual-band Wireless AC + N s rychlostí 866 Mbit/s + 400 Mbit/s. Ve výbavě nechybí ani klasický gigabit LAN port, tak aby bylo možné i připojení přes Ethernet kabel. 

U produktů primárně určených pro domácnosti a menší firmy nejsou důležité pouze funkční vlastnosti, ale velkou roli hraje rovněž jejich snadná použitelnost. Ke značné oblibě zařízení AVM proto přispívá skutečnost, že je u nich kladen velký důraz na jednoduchou instalaci, konfiguraci a obsluhu. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé pohodlně využívat všechny dostupné možnosti produktů AVM FRITZ!.

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm