HP TRONIC využívá pro provoz SAP HANA komplexní infrastrukturu od Českých Radiokomunikací

Praha, 8. září 2020 – České Radiokomunikace (CRA) ve spolupráci s dalšími dodavateli připravili infrastrukturní prostředí pro provoz systému SAP HANA a dalších systémů ve společnosti HP TRONIC Zlín.  V tomto rozsahu je infrastruktura unikátní a HP TRONIC je jedním z prvních uživatelů tohoto databázového systému. V první fázi využívá systém především pro nákup a cenotvorbu.

Uložení dat v operační paměti serverů díky využití unikátní technologie
in-memory databáze SAP HANA umožňuje jejich rychlé zpracování i analýzu v reálném čase. V případě HP TRONIC je systém provozován v cloudovém prostředí CRA. 

„Společnost HP Tronic využívá naše služby dlouhodobě. Pro tento projekt jsme připravili celé infrastrukturní řešení integrované s dalšími systémy zákazníka i se všemi specifickými potřebami na dostupnost a kapacitu. Díky integraci do platformy CRA Business Cloud se podařilo realizovat všechny fáze úspěšně a v plánovaném termínu,“ uvádí Miloš Mastník, obchodní ředitel CRA.

„SAP HANA pro nás byla cestou k výkonové optimalizaci. Byznys může požadovat data online, může mít složitější online operativní reporty. Jednoduše máme data ve správný čas a v požadovaném rozsahu, tam kde je byznys potřebuje vidět, tudíž se dokážeme lépe rozhodovat,“ popisuje výhody systému Karel Ročák, ICT ředitel HP TRONIC Zlín.

Specifickým požadavkem bylo zvládnutí migrace z původního řešení, které vyžadovalo krátkodobě zdvojnásobení kapacity řešení. 

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Stáhněte si aplikaci CRA vše o produktech, interaktivně na jednom místě:

HP TRONIC je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s téměř třicetiletou tradicí. Do jejího portfolia patří značky Datart, Euronics, Eta a e-shop Kasa.cz. Společnost působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie, provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm. V současné době dohromady zaměstnává více než 2 600 lidí.