Osm nových velkoformátových tiskáren ColorWave a PlotWave od Canonu sází na bezpečnost a intuitivnost

PRAHA, 8. září 2020 – Kreativci, kteří bojují s krátkými termíny dodání, chtějí chránit svá data a tisknout správně hned napoprvé v jakékoliv kanceláři či produkčním prostředí, dostávají nové komplexní řešení v podobě inovovaných řad velkoformátových tiskáren ColorWave a PlotWave. Společnost Canon uvádí na trh tři nové modely strojů ColorWave (3600, 3800 a 9000) a pět nových modelů černobílých tiskáren PlotWave (3000, 3500, 5000, 5500 a 7500). Všechny tyto modely byly navrženy tak, aby podporovaly kreativitu v každém stádiu tvůrčího procesu – od vizualizace nápadů přes proces vývoje až po finální návrhy. Obě řady staví na spolehlivých technologiích společnosti Canon a nabízejí zdokonalené bezpečnostní prvky i snadnější ovládání.

„Společnost Canon má dlouhodobé zkušenosti s velkoformátovým tiskem a plně se soustředí na vývoj inovativních technologií s cílem naplnit neustále se vyvíjející potřeby našich zákazníků a umožnit jim tisknout koncepty a návrhy ve vysoké kvalitě hned napoprvé,“ říká Martijn Fransen, ředitel divize Strategy & Marketing, Technical Document Systems Canon Production Printing.

Komplexní řešení a vysoká kompatibilita

Automatizovaná produkce velkoformátových tisků je nyní snazší než dříve. Tiskárny ColorWave a PlotWave umožňují svým uživatelům integraci volitelných dokončovacích a skenovacích řešení, kteroukoli tiskárnu z těchto řad je navíc možné doplnit o širokou škálu kompatibilních skládacích a stohovacích finišerů a získat tak řešení vyhovující specifickým požadavkům. A hlavně – schopné produkovat zcela hotové dokumenty.

Dobrou zprávou pro uživatele je, že díky vysoké kompatibilitě mohou nyní inovovat tiskárny, aniž by museli měnit finišery. Jednoduše stačí k novému tiskovému zařízení připojit stávající skládací nebo stohovací finišery. Canon tak představuje opravdové řešení „all-in-one“, které je navíc kompaktní a produktivní. 

S novými modely obou řad velkoformátových tiskáren jsou rovněž kompatibilní skenovací zařízení Scanner Express, která je možné umístit na horní část tiskáren PlotWave a ColorWave pro walk-up použití. Samostatně stojící produkční Scanner Professional pro maximální produktivitu i kvalitu může být připojen k jedné nebo i více tiskárnám. 

„Tiskárny z těchto modelových řad byly navrženy jako udržitelná, kompaktní a ergonomická řešení, která se hodí kamkoliv – od firemních pracovišť po copy shopy a produkční prostředí. Kromě toho je jejich provoz velmi tichý, takže vás při práci nebudou téměř vůbec rušit,“ říká Martijn Fransen.

Technologie, které můžete věřit

Inovované portfolio tiskáren ColorWave a PlotWave splňuje nejpřísnější bezpečnostní standardy a dává jistotu společnostem, jejichž data musí být chráněna – od oddělení zabývajících se výzkumem a vývojem, která tisknou důvěrné prototypy, po stavební společnosti, které v rámci bezpečnosti budov potřebují uchovávat plány v důvěrném režimu.

To vše zajistí integrované zabezpečení tisku SMARTshield. Díky němu lze bezpečně odesílat soubory do tiskárny a ukládat data za současné ochrany osobních údajů o uživateli a ochrany tiskových dat před krádeží nebo náhodným únikem. SMARTshield také předchází hackerským útokům tím, že k důvěrným souborům tiskárny pustí opravdu jen osoby uvnitř organizace.

Intuitivní a uživatelsky přívětivý

Výhodou nového rozhraní tiskáren ColorWave a PlotWave je jeho intuitivnost – tiskárny se snadno ovládají i neproškoleným osobám. Součástí řešení je softwarová řada ClearConnect, která zajišťuje optimalizaci pracovního procesu pro jakoukoli jednotlivou tiskovou úlohu či komplexní sadu dokumentů složenou z více souborů. Software dává aktivní doporučení a varování obsluze a poskytuje přesné náhledy tisku, což uživateli umožňuje udělat před tiskem ještě nezbytné korekce, ale zároveň dává možnost snadno poslat soubor do tisku z jakéhokoli místa či zařízení. 

Součástí balíčku ClearConnect je i software Publisher Select. Ten urychluje proces navrhování, a navíc šetří čas díky eliminaci nevydařených tisků a nepoužitelného materiálu. Náhled, který uživatel vidí na svém počítači, díky tomu přesně odpovídá tomu, co skutečně vytiskne. Publisher Select umožňuje připojení dvou tiskáren z produktové řady velkoformátových tiskáren Canon a funkci přiřazení specializované šablony médií tiskovým úlohám nebo jednotlivým souborům, které jsou její součástí.

Řídící jednotka POWERsync umožňuje u všech modelů řad ColorWave a PlotWave snadnou integraci do sítě včetně začlenění do uniFLOW pro bezpečný tisk a účtování.

„Zpětná vazba od našich zákazníků týkající se řad ColorWave a PlotWave byla až doposud extrémně pozitivní, přesto nyní díky inovacím nabídneme ještě integrovanější a intuitivnější portfolio strojů. S těmito novými řadami, které integrují skenování a dokončování, a s jednodušším ovládáním a zdokonalenými bezpečnostními prvky přinášíme našim zákazníkům dokonalé komplexní řešení,“ uzavírá Martijn Fransen, ředitel divize Strategy & Marketing, Technical Document Systems Canon Production Printing.

Podrobné informace o nových strojích ColorWave a PlotWave a možnosti virtuální prohlídky naleznete zde:  O společnosti Canon Europe
Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.