8K OLED televizory LG přinášejí úžasný herní zážitek současnosti

Na největších OLED televizorech LG si teď s novou řadou grafických karet NVIDIA GeForce RTX 30 zahrajete v reálném rozlišení 8K

Praha, 10. září 2020 – LG Electronics je prvním výrobcem, který přišel s komerčním využitím 8K OLED televizorů. Podporu nových grafických karet NVIDIA řady GeForce® RTX™ 30 integroval do procesoru s umělou inteligencí α (Alpha) 9 třetí generace. Herní nadšenci si tak užijí 8K OLED TV jako monitor s 33 miliony samosvítících pixelů.

LG OLED TV byly díky samosvítícím pixelům a nejnovějším specifikacím HDMI (např. VRR – variabilní obnovovací frekvencí, rychlé odezvě nebo automatickému režimu nízké latence ALLM) dlouho na vrcholu mezi herními TV. Kompatibilita s NVIDIA G-SYNC® umožňovala využít grafické karty řad GeForce RTX 20 a GTX 16 pro hraní bez problikávání, trhaného obrazu a bez dalších běžných neduhů zobrazení na jiných televizorech.

Třetí generace AI procesoru α (Alpha) 9 v LG OLED televizorech a v 8K NanoCell TV podává výkony v ray-tracingu na úplně nové úrovni a posouvá tím možnosti zobrazení her. LG 8K OLED TV přehrávají obsah v rozlišení 8K s obnovovací frekvencí 60 snímků za sekundu a přenášejí data rychlostí 48 GB za sekundu. Hraní na LG OLED TV s grafickou kartou NVIDIA® řady GeForce RTX™ 30 nevypadalo nikdy lépe.

Podpora nových grafických karet řady GeForce RTX 30 na LG 8K OLED TV je pro nás potěšením,“ řekl Matt Wuebbling, viceprezident pro globální marketing GeForce společnosti NVIDIA. „Hráči budou nadšeni výkonem těchto televizorů při hraní nejnovějších her v rozlišení 8K s ray-tracingem a dalšími moderními funkcemi umělé inteligence grafických karet GeForce RTX 3090.“

Aby se mohli hráči cítit ještě více vtažení do hry, LG 8K OLED TV podporují Dolby Atmos a akustické úpravy postavené na umělé inteligenci od LG, které měří akustické prostředí a podle něho upravují zvuk přesně dle konkrétní místnosti. Bluetooth Surround navíc umožňuje současné připojení dvou Bluetooth reproduktorů a úpravu dvoukanálového zvuku na virtuální čtyřkanálový, což ještě více posiluje zážitek z her. LG ThinQ navíc umožňuje ovládání televizoru hlasem, což pomáhá s ovládáním ve chvíli, kdy opravdu není možné hledat dálkový ovladač.

Kombinace vynikající kvality obrazu LG OLED TV a technologického pokroku společnosti NVIDIA nabízejí novou úroveň hraní v rozlišení 8K,“ řekl S. P. Baik, viceprezident TV divize LG Home Entertainment Company. „Navazujeme na úspěšné partnerství s přední světovou značkou herního hardwaru z minulého roku a těšíme se na další spolupráci se společností NVIDIA.

# # #

* Funkce HDMI DSC (Display Stream Compression) bude doplněna během letošního roku softwarovou aktualizací.

O společnosti LG Electronics 

Společnost LG Electronics Inc. je globálním inovátorem v oblasti technologií a výroby, s působností na 140 místech a s více než 70 000 pracovníky po celém světě. S celosvětovým obratem v roce 2019 ve výši 53 miliard dolarů, se LG skládá z pěti společností – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Mobile Communications, Vehicle Component Solutions and Business Solutions. Společnost LG je předním světovým výrobcem televizorů, chladniček, klimatizací, praček a mobilních zařízení, včetně prémiových produktů LG SIGNATURE a LG ThinQ podporující umělou inteligenci.Nejnovější zprávy společnosti LG naleznete na adrese www.LGnewsroom.com