I studentská praxe může probíhat online. Brněnští studenti informatiky se na dálku zapojí do vývoje hry na výuku kybernetické bezpečnosti

Nejen výuka studentů může probíhat online, epidemie koronaviru mění i formu studentských stáží. O tom, že praktickou zkušenost v oboru lze získat i na dálku, se od středy 16. září přesvědčí studenti Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno. Za využití moderních komunikačních nástrojů absolvují dvoutýdenní praxi v IT společnosti ANECT, na které se mj. zapojí do vývoje interaktivní hry na výuku kybernetické bezpečnosti pro děti. 

Stáž, které se zúčastní vybraní studenti 4. ročníku z oborů Informační technologie a Kybernetická bezpečnost, měla původně proběhnout v brněnských kancelářích společnosti ANECT. Kvůli nepříznivému vývoji epidemiologické situace v Česku se ale nakonec uskuteční kompletně na dálku. „Ve středu stáž odstartujeme úvodními schůzkami prostřednictvím video konference, na kterých studenty blíže seznámíme s náplní praxe a úkoly, kterým se v následujících dvou týdnech budou věnovat. Poté budeme v pravidelném kontaktu, ať již touto formou, nebo po e-mailu či telefonu,“ popisuje plánovaný průběh stáže Kateřina Syřišťová ze společnosti ANECT.

Studenti oboru Kybernetická bezpečnost se na stáži zapojí do rozvoje interaktivní hry Clashing, jejímž cílem je zábavnou formou zlepšit bezpečnostní návyky uživatelů moderních technologií. První verzi hry, určenou pro zaměstnance firem a institucí, představil ANECT letos v červnu. Ve spolupráci se studenty bude pracovat na jejím rozšíření o nová dějiště pro děti školního věku, které jsou v online světě nejvíce ohroženy. Studenti oboru Informační technologie se na stáži zaměří na rozvoj svých dovedností v oblasti programování a zabezpečení webových aplikací. Pracovat přitom budou s reálnými systémy, a získají tak příležitost obohatit své teoretické znalosti ze školy o praktické zkušenosti z opravdového života.

O společnosti Anect

ANECT a.s. je předním dodavatelem integrovaných řešení a služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií s velkým důrazem na ICT bezpečnost. Kromě kybernetické bezpečnosti se společnost dlouhodobě věnuje také datovým centrům, kontaktním centrům, infrastruktuře ICT a provozu a řízení ICT. Napříč těmito oblastmi pak nabízí komplexní přístup, který zahrnuje návrh řešení, projektové řízení, integraci produktů a služeb včetně prodeje a instalace vybraných technologií. Svá řešení realizuje zejména u enterprise zákazníků, pro které je stabilním a dlouholetým partnerem, ale vedle toho poskytuje své služby menším progresivním firmám. Kromě českých zákazníků obsluhuje i zákazníky v USA, Německu, Thajsku a Číně. Na trhu působí od roku 1993 a v současnosti zaměstnává více než 180 zaměstnanců v kancelářích v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Bratislavě.