Společnost Vitesco Technologies dodává řídicí jednotky pohonu pro elektromobily Volkswagen ID.3

  • Společnost se sídlem v německém Řeznu je výhradním dodavatelem řídicích jednotek pohonu pro platformu MEB společnosti Volkswagen
  • Komponenta centrálního elektrického pohonu je připravena na hromadnou výrobu – umožňuje aktualizaci softwaru v libovolném čase

Praha, 15. září 2020. Zásluhou mnoha nových modelů, které se v příštích několika měsících objeví na silnicích, nabírá elektrická mobilita na obrátkách. Společnost Vitesco Technologies, přední mezinárodní dodavatel moderních pohonných technologií a řešení pro elektrifikaci, se díky své řídicí jednotce pohonu dostává do centra dění na jedné z nejdůležitějších platforem pro elektromobily – voze Volkswagen ID.3.

Díky tomuto produktu se stáváme součástí elektrifikačního ekosystému společnosti Volkswagen, což je důkazem našich hlubokých odborných znalostí v oblasti systémů a elektroniky celého pohonného ústrojí vozidla i mimo něj,“ vysvětluje Wolfgang Breuer, výkonný viceprezident obchodní jednotky Electronic Controls společnosti Vitesco Technologies. 

Společnost Vitesco Technologies vyvinula serverovou řídicí jednotku pohonu pro novou modulární architekturu platformy elektrického pohonu koncernu Volkswagen. U modelu Volkswagen ID.3 přebírá toto zařízení řadu klíčových funkcí v elektrickém pohonném systému: aktivuje elektromotor, koordinuje všechny příkazy předávané plynovým pedálem, hraje významnou úlohu při nabíjení a správě energie, jakož i při řízení vysokonapěťového elektrického systému. Funguje také jako rozhraní pro ostatní řídicí jednotky ve vozidle. Zařízení také umožňuje propojení s vnějším světem, aby bylo možné kdykoli (i v terénu) přistoupit k aktualizaci softwaru a vylepšení funkcí. Kromě funkční bezpečnosti byla tedy během vývoje nové komponenty věnována velká pozornost také bezpečnosti kybernetické. 

Kompetence v oblasti elektroniky a odborné znalosti softwaru 

Při vývoji nového systému řízení pohonu dokázala společnost Vitesco Technologies navázat na své mnohaleté zkušenosti v oblasti elektroniky. Tato technicky vyspělá komponenta dokazuje, že společnost má také odborné znalosti v oblasti vývoje a integrace softwaru na nejvyšší úrovni. Produkt obsahuje nejen softwarové komponenty vyvinuté společností Vitesco Technologies, ale slouží také jako integrační platforma pro softwarové součásti poskytované společností Volkswagen, aby se zajistila bezproblémová činnost všech systémů. Díky úzce propojené a důvěryhodné spolupráci mezi příslušnými technickými týmy dokázaly obě společnosti uvést řídicí jednotku do výroby přibližně za dva roky. 

Komponenta se bude v sériové výrobě montovat i do dalších elektromobilů tohoto automobilového koncernu, které využívají platformu MEB. 

Nová řídicí jednotka pohonu je ústředním prvkem pro elektrifikaci modelové řady Volkswagen, což podtrhuje vedoucí postavení společnosti Vitesco Technologies v oblasti elektrifikace. Společnost se jasně zaměřuje na elektroniku a elektrifikační technologie s atraktivním produktovým portfoliem, které bude v následujících letech pokrývat všechny scénáře elektrifikace. 

Naše vynikající odborné znalosti jsme uplatnili už v oblasti elektroniky a mechatroniky a těžíme také ze zkušeností s kompletními pohonnými systémy v elektrifikovaných a elektrických pohonech. Jádro našeho vývoje budou i nadále tvořit řídicí systémy a efektivní interakce mezi složitými zařízeními,“ dodává Wolfgang Breuer.

Vitesco Technologies je přední mezinárodní společností v oblasti vývoje a výroby nejmodernějších technologií pohonných jednotek, zaměřených na udržitelnou dopravu. Vitesco Technologies nabízí řešení ekologicky čisté, efektivní a dostupné mobility díky inteligentně navrženým komplexním návrhům a pokročilým komponentům pro elektrické, hybridní i spalovací motory. Výrobní portfolio zahrnuje elektrifikované pohonné systémy, elektronické řídicí jednotky, snímače a aktuátory a také řešení pro zajištění čistoty výfukových plynů. V roce 2018 dosáhla společnost Vitesco Technologies, jako divize společnosti Continental AG, obratu ve výši 7,7 miliardy EUR a v současnosti zaměstnává více než 40 000 osob na přibližně 50 místech po celém světě. Sídlem firmy je Řezno v Německu. 

Odkazy

www.continental.cz
www.continental-corporation.com