HP uvádí na trh plotry s nejjednodušším ovládáním na světě

Nejmenší plotry na světě nové řady HP DesignJet se vyznačují estetickým designem, snadno se ovládají a jejich konstrukce splňuje principy udržitelnosti

 • Snadná obsluha: tiskněte víceformátové projekty automaticky a odesílejte k tisku více souborů najednou jediným kliknutím pomocí nástroje HP Click, aniž by tím byla ovlivněna rychlost tisku.
 • Na míru vaší kanceláři a rozpočtu: ušetřete místo a udělejte dojem s nejmenšími plotry na světě navrženými v takovém duchu, aby vyhovovaly vaší kanceláři a stylu.
 • Na míru způsobu vaší práce: tiskněte a spravujte své tiskové úlohy prakticky odkudkoli a kdykoli pomocí aplikace HP Smart.
 • V souladu s vašimi cíli udržitelnosti: první uhlíkově čistě neutrální tiskárny a nejudržitelnější plotry na světě, které snižují emise uhlíku na jednu tiskárnu o 7,3 tun ročně a jsou ze 30 % vyrobeny z recyklovaných plastů.

Nejmenší plotry na světě nové řady HP DesignJet se vyznačují estetickým designem, snadno se ovládají a jejich konstrukce splňuje principy udržitelnostiBezplatná a praktická recyklace inkoustových kazet HP a tiskových hlav prostřednictvím programu HP Planet Partners a používání papíru certifikovaného organizací Forest Stewardship Council® (FSC) a řady recyklovatelných médií HP s programem zpětného odběru.

Praha, 17. září  2020 – Společnost HP Inc. představila nové produkty řady HP DesignJet, jejichž cílem je zjednodušit tiskové potřeby profesionálů v oblasti stavebního ekosystému (architektů, projektantů, stavbařů a subdodavatelů) a zároveň zajistit vysoce kvalitní a rychle dostupné výtisky za nízkou cenu.

Novou řadu tiskáren HP DesignJet tvoří inteligentní, flexibilní, kompaktní a stylové tiskárny, které jsou ve srovnání s ostatními typy plotrů v současné době na trhu zcela jedinečné. Díky softwaru HP Click lze snadno tisknout jediným kliknutím, navíc i dokumenty různých velikostí. V kombinaci s automatickým zásobníkem formátu A3/B umožňuje tato řada automaticky tisknout projekty ve více velikostech – A3/B a A1/D nebo A0/E – bez nutnosti ručního přepínání zdroje médií. Díky aplikaci HP Smart také nová řada HP DesignJet umožňuje bezproblémový tisk a správu z libovolného připojeného zařízení, ať jste kdekoli. 

Do nového portfolia velkoformátových tiskáren HP DesignJet patří:

 • Řada tiskáren HP DesignJet T200: snadný a cenově dostupný tisk s nejmenšími plotry na světě.
 • Řada HP DesignJet T600: rychlé a jednoduché velkoformátové plotry určené pro profesionály v oblasti stavebních ekosystémů, kteří potřebují rychlou realizaci, řešení problémů a multitasking.
 • Řada tiskáren HP DesignJet Studio: pro profesionály v oblasti architektury, projektování a výstavby, kteří kladou důraz na kreativitu, design i estetiku.

Nová řada tiskáren DesignJet, od verze T200 až po verze T600 a Studio, přináší novou úroveň designu, jednoduchosti a konektivity pro kreativní profesionály,“ prohlásila Guayente Sanmartínová, viceprezidentka a generální manažerka divize velkoformátového tisku společnosti HP. „Díky automatickému tisku formátu A3/B a velkoformátovému tisku, možnosti tisku odkudkoli a nejmenší velikosti na trhu jsou tyto tiskárny ideální pro profesionály v oblasti architektury, projektování a výstavby, kteří pracují z kanceláře stejně jako z domova. Využívání recyklovaných plastů k jejich výrobě a zavedení naší první uhlíkově čistě neutrální velkoformátové tiskárny navíc podtrhuje pokračující závazek společnosti HP vůči zdraví naší planety.“

Řada tiskáren HP DesignJet T200

Tiskárny řady HP DesignJet T200 jsou nejmenší velkoformátové plotry na světě, neboť se vejdou i do nejmenších prostorů. Se šířkou 24 palců a možností tisku až do formátu A1 navíc umožňují snadné ovládání pomocí softwaru HP Click, díky němuž lze rychle tisknout více souborů najednou jediným kliknutím. Automatický podavač papíru formátu A3/B nabízí možnost tisknout technickou dokumentaci ve více rozměrech o formátu A3/LF bez nutnosti měnit vstup médií.

K funkcím tiskáren řady HP DesignJet T200 patří:

 • Vysoká rychlost: vytiskněte list formátu A1 za pouhých 30 sekund.
 • Inteligentní tisk: tiskněte projekty obsahující materiály o více velikostech ve formátech A3/B a A1/D jediným kliknutím pomocí HP Click bez nutnosti měnit vstupní médium.
 • Větší mobilita: s aplikací HP Smart můžete tisknout kdekoli.
 • Udržitelný design: vyrobeno z 30 % z recyklovaného plastu.
 • Navrženo pro váš rozpočet: spotřebujte při běžné údržbě až o 95 % méně inkoustu.
 • Kvalitnější výsledky: o 31 % přesnější vykreslení čar a o 65 % širší barevný gamut ve srovnání s konkurenčními tiskárnami.

Kromě toho, že jsou tiskárny řady HP DesignJet T200 kompaktní, snadno použitelné a poskytují vysoce kvalitní výstup, řadí se také mezi ekologicky nejudržitelnější velkoformátové plotry na světě, neboť jsou až z 30 % vyrobeny z recyklovaných plastů, čímž snižují emise oxidu uhličitého.

Tiskárny řady HP DesignJet T600

A person sitting at a desk

Description automatically generated

Tiskárny řady HP DesignJet T600 se vyznačují množstvím jedinečných vlastností, jež nabízí i řada HP DesignJet T200, která je díky nim lídrem ve své třídě. Tiskárny v této nové řadě také umožňují ve výchozí konfiguraci tisknout technickou dokumentaci ve formátech různých velikostí A3/LF, jsou dodávány s integrovaným stojanem a díky větší paměti a nativní podpoře HP-GL/2 dokážou zvládnout i složité projekty.

 • Mimořádná jednoduchost: tiskněte víceformátové projekty A3/B a A1/D nebo A0/E automaticky bez nutnosti ručního přepínání zdroje média a jediným kliknutím pomocí HP Click a integrovaného zásobníku pro formáty A3/B.
 • Na míru způsobu vaší práce: díky vysoké rychlosti tisku, umožňující vytisknout formát A1/D během pouhých 25 sekund, nebudete muset marnit čas čekáním u tiskárny.
 • Větší mobilita: s aplikací HP Smart můžete tisknout kdekoli.
 • Kvalitnější výsledky: o 31 % přesnější vykreslení čar a o 65 % širší barevný gamut ve srovnání s konkurenčními tiskárnami.

Podobně jako jejich kompaktní protějšky jsou i tiskárny řady HP DesignJet T600 vyrobeny z 30 % z recyklovaných plastů, čímž pomáhají společnosti HP dosáhnout vytčeného cíle: zvýšit podíl používaných recyklovaných plastů – s velkým předstihem před plánovaným rokem 2025.

Všestranné, udržitelné a inteligentní tiskárny řady HP DesignJet T600 jsou k dispozici v šířce 24 palců a 36 palců. Díky svému prémiovému tiskovému modulu dokážou vytisknout formát A1 za pouhých 25 sekund. Tiskárny zvládají celý proces (od nastavení tiskové úlohy až po vyzvednutí tiskového výstupu) dvakrát rychleji než konkurenční výrobky.

Tiskárny řady HP DesignJet Studio

Pro profesionální designéry je uspořádání a styl pracoviště součástí jejich prezentace. Tiskárny řady HP DesignJet Studio vynikají elegantním bílým provedením s povrchem ze dřeva nebo z oceli a profesionálním designérům nabízejí nejlepší zážitek ve své třídě bez jakýchkoli kompromisů, pokud jde o rychlost, kvalitu či snadnost použití.

V případě tiskáren HP DesignJet Studio si jedinečný výkon podává ruku s vynikajícím designem. Tyto tiskárny jsou předurčeny pro kreativní profesionály, kteří potřebují velkoformátovou tiskárnu, jež se bez problémů vejde do pečlivě navrženého pracoviště, v němž se setkávají s klienty, a umožní jim udržet krok s různorodými požadavky klientů.

Tiskárny řady HP DesignJet Studio kladou mimořádný důraz na udržitelnost: získaly certifikát CarbonNeutral®, který potvrzuje splnění požadavků protokolu CarbonNeutral. Zahrnuje emise během celého životního cyklu výrobku v souvislosti s těžbou surovin, výrobou, dopravou a používáním tiskáren HP, originálního spotřebního materiálu HP a papíru a koncem životnosti zařízení.

Tyto tiskárny navíc již ve výchozím nastavení podporují tisk technické dokumentace na média různých velikostí, jsou vybaveny tiskovým softwarem HP Click, umožňujícím tisk na jedno kliknutí, a tiskovou úlohu lze na nich iniciovat prostřednictvím jakéhokoli připojeného zařízení používajícího aplikaci HP Smart.


Dostupnost

Tiskárny HP DesignJet T200, T600 a Studio budou v České republice v prodeji od 1. října.

O společnosti HP

Společnost HP Inc. (NYSE: HPQ) vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na  http://www.hp.com

Tagged