Probojují se čeští hráči na nejsledovanější turnaj League of Legends?

Už v pátek začíná Play-in Worlds 2020 v počítačové hře League of Legends. Je to také nejsledovanější turnaj v sezóně, vloni finále sledovalo přes 100 milionů lidí. „Je tedy jasné, že i pro sázkaře je to velká událost, logicky jde o nejvíc sázený turnaj v esportech. Účast českých hráčů pochopitelně zájem sázkařů ještě zvedne,“ říká Markéta Světlíková, mluvčí sázkové kanceláře Chance. Navíc letošní Worlds je asi jediný turnaj, který se po koronavirové pauze odehraje offline, tedy na stadionu, a to v Šanghaji.

Od pátku 25. do středy 30. září se hraje Play – in, kvalifikace, ve které bude bojovat 10 týmů ve dvou skupinách o poslední čtyři volná postupová místa do hlavní části turnaje, Worlds Main event. Ve hře je i evropský tým Mad Lions s českými hráči: Humanoid a Carzzy.
Humanoid, Marek Brázda, má spoustu zkušeností, hrál v několika zahraničních týmech, prošel například tureckou a polskou ligou. Z té přestoupil do týmu Splyce, se kterým hrál evropskou ligu. Do Main event Worlds se probojoval poprvé vloni, ještě v barvách týmu Splyce. O dva roky mladší Carzzy, Matyáš Orság, je považován je jednoho z nejlepších hráčů na své pozici.

​​​​​​​“Tři soupeře ve své skupině by měli Šílení lvi přehrát velmi snadno, s týmem Liquid to bude víc vyrovnané, můžeme tedy čekat napínavý souboj. Ovšem kurz na jejich výhru skupiny A jim dává velkou šanci – aktuálně je na hodnotě 1,55:1 a sází na něj skoro 90 procent sázejících,“ doplňuje mluvčí Chance. 

Na zisk titulu ale tým Mad Lions pomýšlet příliš nemůže. Kurz na jejich výhru je vysokých 70:1. Sázkaři nejvíc věří týmu G2 Esports, na který sází 36 % z nich v kurzu 7:1 nebo Top Esports s kurzem 2,75:1, na které si zatím vsadilo 32 % sázejících.

Všechna utkání budou streamována na webu Chance, samozřejmostí jsou předzápasové i live sázky od Play-in až po finále.