Huawei v rámci projektu Seeds for the Future nabízí příležitost mladým talentům z řad studentů ICT oborů

Praha, 5. října 2020 – Ambiciózní vzdělávací projekt technologického lídra Huawei již po páté v řadě otevírá českým vysokoškolským studentům dveře do světa informačních a komunikačních technologií. Do 15. října 2020 se mohou studenti z českých univerzit přihlásit do mezinárodního programu Seeds for the Future, který byl spuštěn v roce 2008. Společnost Huawei bude v České republice tentokrát online školit studenty technických oborů v oblastech nejmodernějších technologií, jakými jsou například cloud, umělá inteligence nebo 5G. 

Program, jehož cílem je v průběhu pěti dní předat vybraným studentů pokročilé znalosti potřebné pro uplatnění se v IT a telekomunikačním sektoru, startuje pro české studenty již 19. října 2020 a je určen pro vysokoškolské studenty z oborů STEM – přírodní vědy (Science), technologie (Technology), technika (Engineering) a matematika (Mathematics). V důsledku pandemie Covid-19 bude program letos probíhat prostřednictvím online přednášek.      

Seeds for the Future je příležitostí pro největší talenty českých vysokých škol. Hlavními tématy letošního programu budou technologie 5G, cloudové aplikace, umělá inteligence (AI) a mobilní služby Huawei. Vybraní studenti se však budou moci vzdělat i v oblastech managementu napříč kulturami, digitální transformace, Internetu věcí a otevřených ekosystémů.

„Pro české studenty je program Seeds for the Future jedinečnou příležitostí osvojit si znalosti, které nejsou dostupné prakticky nikde jinde. Experti z Huawei jsou připraveni předat jim své zkušenosti s nejmodernějšími technologiemi v sektoru IT a telekomunikací a právě ty se pro ně stanou obrovskou výhodou na trhu práce a pomohou k budování úspěšné kariéry,“ říká Tomáš Kolder, tiskový mluvčí korporátní divize Huawei.

V minulosti byli studenti v rámci programu Seeds for the Future zváni na studijní návštěvu centrály Huawei v čínském Šen-čenu. Tento rok se program přesouvá do virtuálního prostoru z důvodu celosvětové pandemie Covid-19. Na studenty čeká řada přednášek, díky kterým získají nejen mnoho praktických informací od renomovaných odborníků, ale i možnost poznat čínskou kulturu, jazyk, kaligrafii nebo čínskou hudbu.      

„Věříme, že podpora talentů přinese české ekonomice v dlouhodobém horizontu významné benefity. Toho lze dosáhnout budováním inovativní společnosti s důrazem na kritické myšlení. S touto aktivitou je třeba začít už na vysokoškolské úrovni, a proto v České republice, stejně jako na celosvětové úrovni, realizujeme program Seeds for the Future. Jedná se o jednu z mnoha aktivit, kterým se Huawei jako společensky odpovědná firma v této oblasti věnuje, a tyto aktivity chceme v budoucnu i nadále rozvíjet,“ dodává Tomáš Kolder. 

Studenti českých vysokých škol se do programu mohou přihlásit prostřednictvím přihlášky, kterou zašlou na emailovou adresu: seeds@huawei.com

Více informací o programu lze nalézt na oficiální webové stránce projektu. 

O společnosti Huawei 

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům. 

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.

Před 20 lety společnost Huawei založila první evropské výzkumné a vývojové centrum ve Švédsku, což byl první krok ke vzniku vynikající spolupráce na starém kontinentu. V současné době Huawei v Evropě zaměstnává přes 13 300 zaměstnanců a provozuje dvě hlavní regionální kanceláře a celkem 23 výzkumných a vývojových center. Huawei dosud spustila 230 projektů technické spolupráce s více než 150 univerzitami po celé Evropě.

Pro více informací prosím navštivte naše webové stránky www.huawei.com nebo speciální microsite https://www.5gvcesku.cz/
a sledujte nás na:

https://www.facebook.com/HuaweiCesko