Gebrüder Weiss má zelenou k převzetí Ipsen Logistics

Praha 7. října 2020 – Antimonopolní úřady v Německu a Rakousku vydaly pozitivní stanovisko k akvizici Ipsen Logistics pod křídla Gebrüder Weiss. “Schválení akvizice ze strany příslušných antimonopolních úřadů uvedlo od 1. října v platnost již dříve smluvně zakotvené podmínky a kroky integrace Ipsenu do Gebrüder Weiss. Další rozšíření naší globální pobočkové sítě a noví kolegové s obdobnou firemní kulturou jsou bezpochyby přínosem i pro zákazníky v České republice,” uvádí Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel Gebrüder Weiss ČR.

Začlenění Ipsenu do Gebrüder Weiss se opírá o dohodu uzavřenou již na konci července letošního roku. Od počátku října 2020 se 180 zaměstnanců Ipsen Logistics v osmi jeho pobočkách stává součástí Gebrüder Weiss, což posílí pozici společnosti především na významném německém trhu. Zatímco pobočky Ipsenu v Německu již fungují pod jménem Gebrüder Weiss, zastoupení v Belgii, Malajsii a Polsku budou své názvy měnit na přelomu roku.

„S potěšením vítáme zákazníky a zaměstnance společnosti Ipsen Logistics ve společnosti Gebrüder Weiss. Naším cílem je dále společně rozvíjet naše služby letecké a námořní dopravy, díky nimž můžeme vytvářet přidanou hodnotu pro naše zákazníky,” říká Lothar Thoma, výkonný ředitel divize Air & Sea Gebrüder Weiss.

„Naše společná intenzivní práce během posledních týdnů jasně prokázala, že naše dvě firemní kultury se k sobě perfektně hodí. Víme, že naši zaměstnanci i zákazníci zůstávají u Gebrüder Weiss v dobrých rukou,“ dodávají oba výkonní ředitelé Ipsen Logistics Eduard Dubbers-Albrecht a Hans-Christian Specht.

Gebrüder Weiss hodlá i nadále aplikovat svůj recept na úspěch v odvětví letecké a námořní dopravy, který je založený na kombinaci regionální přítomnosti a péče o zákazníky na straně jedné s globálními službami a logistickými řešeními na straně druhé. „Mimořádnou úroveň kvality našich služeb již zákazníci obou společností znají a spoléhají se ni. Spojení s naší globální sítí poboček přináší zákazníkům Ipsenu novou, širokou škálu služeb také pro jejich globální dodavatelské řetězce,” dodává Lothar Thoma.

Foto: Při podpisu smlouvy ve Frankfurtu (zleva): Wolfram Senger-Weiss (Gebrüder Weiss, CEO), Lothar Thoma (Gebrüder Weiss, výkonný ředitel Air & Sea divize) Hans-Christian Specht a Eduard Dubbers-Albrecht (oba výkonní ředitelé Ipsen Logistics). (zdroj Gebrüder Weiss).

……..…………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  

Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/