Procestujte svět s novou kuchařskou show

V Praze dne, 12. října 2020 – Rádi na dovolených ochutnáváte místní speciality a dostali jste chuť na pravý indický dahl, italské těstoviny či francouzský quiche, ale nevíte, jak je připravit? Když v současné situaci můžeme cestovat leda tak prstem po mapě, právě kuchyň může být místem, kde se vaše cestovatelská duše trochu nasytí. Neprobádané chutě orientu a středomořské kuchyně vás zlákají v kuchařské show Se šéfkuchařem kolem světa na ta správná místa už 17. října ve 21:30 na TV Paprika.

Cestování bez hranic

Slovenský šéfkuchař Gabo Kocák je známý svým působením v kuchařské show, ale hlavně v michelinských restauracích po celém světě. Po letech strávených od úsvitu do soumraku v kuchyni si řekl dost a otevřel si v Popradu svojí vlastní restauraci Doma u nás, kde chce vařit hlavně pro obyčejné lidi. V televizní relaci S šéfkuchařem kolem světa na TV Paprika spojil lásku k cestování a vaření mezinárodní kuchyně. Můžete se tak těšit na přípravu grilované pakambaly, čokoládového suflé s kozím sýrem, ale i karbanátků jako od babičky. Označte si v kalendáři 17. října 21:30 a nechte se unášet cestováním v kuchyni na TV Paprika. 

Na slovíčko v kuchyni

Myslíte si, že se vyznáte v kuchařské terminologii a ovládáte všechny mezinárodní pojmy? Tak si vás vyzkoušíme! Víte odkud pochází omáčka Béarnaise? Kdybyste řekli, že z Francie, máte pravdu, přestože je to omáčka holandského typu, která je paradoxně také původně francouzská. Skvěle se hodí ke steakům a grilované zelenině. A co je třeba takový ramen? Na poslech zavání arabskou kuchyní, ale opak je pravdou. Jedná se o japonské jídlo ze silného masového vývaru, řasy kumbu s vaječnými nudlemi, vejci a bambusovými výhonky. Evokuje i ve vás název pak choi nějaké čínské nudle? Pokud ano, jste na omylu. Pak choi anebo bok choy, či pok choi je sice původcem z Číny, ale jde o druh čínské kapusty. Je plná antioxidantů, vápníku, hořčíku, betakarotenů a je v ní téměř celý B-komplex. Používá se do salátů, ale je vhodná i na grilování a vaření. 

Spojení čokolády a sýra? Nic nemožného!

Chcete své hosty překvapit lahodným dezertem a zároveň je vyzkoušet, jestli v něm ucítí nečekanou ingredienci? Potom je pro vás ideálním receptem čokoládové suflé s kozím sýrem, kávovým mascarpone a kamínky z bílé čokolády. Pojďme na to!

Budete potřebovat: 

 • 200 g másla 
 • 200 g tmavé čokolády Callebaut
 • 140 g mouky
 • 160 g cukru
 • 4 vejce
 • 50 g kakaa
 • 20 g mandlí  
 • 20 g kozího sýra 
 • 250 g mascarpone 
 • 100 ml espresa
 • 70 g moučkového cukru
 • 150 g bílé čokolády 
 • 100 ml vody
 • 100 g cukru
 • květy anebo ovoce na ozdobu 

Jak na to?

 1. Z másla, čokolády, mouky, vajec, kakaa, mandlí a cukru si připravíme těsto, které nalijeme do formiček. 
 2. Do středu každého suflé přidáme kousek kozího sýra. 
 3. Pečeme na 175 stupňů tak, aby nám suflé zůstalo uprostřed tekuté, tedy přibližně 10-12 minut.
 4. Z mascarpone, kávy a cukru smícháme krém a dáme ho vychladnout. 
 5. Bílou čokoládu rozehřejeme a držíme v teple. 
 6. Vodu a cukr přivedeme k varu a vaříme při teplotě 123 stupňů. 
 7. Čokoládu dáme do mixéru, pomalu přiléváme cukr a mícháme, dokud nám nevzniknou malé čokoládové kamínky.
 8. Podáváme společně se suflé a kávovým mascarpone. 

Sledujte pořad Se šéfkuchařem kolem světa s Gabo Kocákem od 17. října ve 21:30 na TV Paprika. Vařit s čerstvými sezónními surovinami se můžete naučit díky pořadu Čtyři roční období se šéfkuchařem Jiřím Halamkou od 12. října ve 20:00 na TV Paprika.

# # #

O AMC Networks International – Central and Northern Europe

AMC Networks International – Central and Northern Europe je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společnostní na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic soustřeďujících se na Střední a Východní Evropu. Současné AMCNI – Central and Northern Europe portfolio nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film+. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky, jazykové verze a trhy.  Je dostupný v celé řadě platforem včetně HD služeb na vyžádání a verze pro mobilní telefony.

AMC Networks International (AMCNI) je globální divizí AMC Networks a dodavatelem uznávaných zábavních pořadů pro předplatitele ve více než 140 zemích a územích v Africe, Asii, Evropě a Latinské Americe. AMCNI zahrnuje jak globální značky SundanceTV a MGM Channel, tak populární kanály s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací najdete na www.amcnetworks.com/amcni.

O společnosti AMC Networks:

Společnost AMC Networks Inc. (NASDAQ: AMCX) se již více než 30 let věnuje produkci kvalitních filmů a pořadů, vlastní a provozuje několik populárních a oceňovaných značek v oblasti placené kabelové televize. AMC, IFC, SundanceTV, WE tv, a IFC Films produkují pořady, které jsou výrazné, zajímavé, kulturně relevantní a oslovující diváky napříč různými společenskými skupinami. Společnost také provozuje globální divizi, AMC Networks International. Více informací najdete na www.amcnetworks.com.