Eric Schmidt, bývalý šéf Google v rozhovoru označil sociální sítě za „zesilovač pro idioty“.

Praha 22. 10. 2020 Přes další zpřísnění podmínek v České republice Sberbank zachovává provoz všech svých poboček. Doporučuje však klientům před návštěvou pobočky zkontrolovat aktuální otevírací dobu na webových stránkách Sberbank.cz nebo využít dálkový přístup pomocí internetového bankovnictví, webových stránek a call centra 800 133 444, jehož kapacity posílila. Kvůli snaze o udržení provozu pobočkové sítě a zároveň co o zajištění nejvyšší ochrany zdraví zaměstnanců a klientů se banka rozhodla dočasně upravit otevírací dobu poboček.

„Věřím, že toto zkrácení otevírací doby pomůže v zachování co nejvyšší možné obsluhy našich klientů a provozu poboček. Reagujeme na aktuální vývoj koronavirové epidemie, a situaci v jednotlivých místech České republiky průběžně vyhodnocujeme. Pokud to bude nutné, vybrané pobočky jsme připraveni krátkodobě uzavřít. Zájem našich klientů o služby poboček však zatím ani v této době neklesá, minulý týden jsme například zaznamenali rekordní zájem o naše úvěrové produkty. Klienti požádali o rekordní objem našich půjček, které banka do konce listopadu poskytuje za bezkonkurenční bonusovou úrokovou sazbu ve výši 1,99 %. Podmínkou pro její získání je jen řádné splácení,“ říká Milan Horák, Head of Retail Sales, Sberbank: „Vážím si proto, že všechny pobočky stále držíme otevřené. Moc děkuji každému našemu zaměstnanci na pobočce za vysoké pracovní nasazení v této nelehké chvíli a věřím, že naši klienti tento přístup ocení,“ doplňuje Milan Horák. 

Všechny pobočky Sberbank v České republice budou otevřeny v pondělí a ve středu od 9:00 do 16:00 hodin s polední přestávkou od 12:00 do 13:00 hodin a v úterý, čtvrtek a pátek od 9:00 do 14:00 hodin bez polední přestávky. O možné úpravě otevírací doby poboček v obchodních centrech v Praze a Brně se ještě jedná. Případné změny budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách banky, kde jsou uvedeny konkrétní otevírací doby pro jednotlivé pobočky. Všechny pobočky Sberbank jsou pravidelně dezinfikovány ozónem, u vchodu jsou instalovány dávkovače dezinfekce a na pobočkách jsou zajištěna další bezpečnostní a hygienická opatření tak, aby se maximálně snížilo jakékoliv zdravotní riziko jak pro klienty, tak i zaměstnance banky (vstup do pobočky pouze s nasazenou rouškou, omezení počtu klientů uvnitř pobočky, dělící přepážky z plexiskla mezi klientem a bankéřem atd.). 

Sberbank CZ, a.s. 

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.