Gebrüder Weiss slaví 20 úspěšných let v Chorvatsku

Praha/Lauterach/Záhřeb – 27. října 2020 – Gebrüder Weiss již 20 let působí v Chorvatsku a pokračuje v budování svojí pozice na trhu v tomto regionu. V první polovině letošního roku se logistické společnosti opět podařilo zvýšit objem pozemních přeprav na chorvatském území. „Naše společnost zaznamenala v Chorvatsku meziroční nárůst zhruba 15 procent, a to navzdory účinkům pandemie koronaviru. Za úspěchem stojí mimo jiné také náš nový terminál u Záhřebu, který byl v letošním roce dokončen a uveden do provozu,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

„S novým logistickým terminálem navazujeme na 20 letou úspěšnou historii v Chorvatsku. Naším cílem je zajistit nejvyšší standardy kvality a bezpečnosti,“ říká Thomas Schauer, Regional Manager Gebrüder Weiss South-East. Společnost Gebrüder Weiss investovala do rozvoje svojí pobočky v blízkosti chorvatského hlavního města přibližně 18 milionů eur. To jí umožnilo uspokojit rostoucí požadavky zákazníků a rostoucí objemy objednávek v regionu. Nový logistický uzel je vybaven nejmodernějším technickým vybavením a má využitelnou plochu o rozloze 18 000 metrů čtverečních, včetně skladu pro skladování nebezpečného zboží.

Úspěchy digitálních služeb a Home Delivery

„Základem našeho úspěchu, a tedy klíčovým zaměřením naší strategie, je nabídnout zákazníkům přidanou hodnotu pro jejich logistické řetězce pomocí nových online řešení a nástrojů, jako je nový zákaznický portál myGW, nebo rozšiřováním našich služeb Home Delivery,“ uvádí Barbara Bujačić, Country Manager Gebrüder Weiss Chorvatsko. B2C trh, tedy Home Delivery, je jedním z nejdůležitější komponentů růstu v Chorvatsku.  Gebrüder Weiss přitom od roku 2012 registruje v této službě každoroční nezanedbatelný růst počtu přepravených zásilek. Jen za prvních osm měsíců letošního roku zažívá tento segment meziroční růst 30 procent. Gebrüder Weiss zde v reakci na současnou pandemii koronaviru nabízí také bezkontaktní služby, což místí trh velmi dobře přijal. 

Rozvoj pozemní, letecké i námořní dopravy

Kromě pozemní dopravy zaznamenává pozitivní vývoj také letecká i námořní divize společnosti. Zákazníci námořní í dopravy například těží z přístupu k Jaderskému moři s každotýdenní LCL kontejnerovou službou. Ta dokáže zajistit převoz nákladu z Chorvatska a okolních států na trhy v Asii přibližně za 35 dní.

Gebrüder Weiss začal v roce 2000 svoji činnost v Chorvatsku jako malý dopravce s pouhými 1 000 m2 skladového prostoru a patnáctičlenným týmem. Od té doby se společnost vyvinula v poskytovatele komplexních logistických služeb, které využívají renomovaní klienti z oborů jako high-tech, automotive, módy, spotřebního zboží a chemického průmyslu. Na třech chorvatských pobočkách s celkovou plochu 20 400 m2 nyní pracuje celkem 175 zaměstnanců. S ohledem na současnou koronavirovou situaci proběhnou oslavy 20. výročí vstupu Gebrüder Weiss na chorvatský trh formou řady online událostí. 

……..…………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  

Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/