Red Hat se připojuje k Otevřené výrobní platformě

V rámci OMP Red Hat poskytne své odborné znalosti v oblasti open source a otevřených standardů s cílem akcelerovat digitalizaci ve výrobě

Praha, 2. listopadu 2020 – Společnost Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), přední světový poskytovatel řešení založených na open source technologiích, oznámila, že se připojila k iniciativě Otevřené výrobní platformy (Open Manufacturing Platform; OMP). Red Hat pomůže svým zapojením podnítit inovace ve výrobě a celém hodnotovém řetězci s využitím otevřených standardů pro posílení interoperability, řešení nezávislých na platformě a odbourání bariér v přístupu k datům. Cílem je dosáhnout konzistentní standardizace, která je klíčová pro průmysl 4.0 a digitalizaci produkce. 

Průmyslová produkce čelí mnohým výzvám. Obzvláště bariéry v přístupu k různým datům brání optimalizaci procesů a komplikují škálování nových technologií a obchodních modelů. Heterogenní systémy informačních (IT) a operačních (OT) technologií navíc brání hladké výměně dat. Pilotní programy po digitalizaci a ověření konceptů tak nemohou být vždy rozšířeny a přeneseny na celopodnikovou úroveň, ačkoliv využívají nejmodernější technologie. Podniky tak mají často problém dosáhnout pružnosti, kterou trh vyžaduje. Tyto problémy jsou ještě umocněny krizemi jako je aktuálně probíhající pandemie – obzvláště, pokud začnou scházet zaměstnanci, nebo jejich znalosti. Členové OMP chtějí tyto výzvy a neefektivnosti eliminovat napříč celým hodnotovým řetězcem.

Vytváříme otevřené standardy pro IoT konektivitu

Bezproblémová integrace systémů a strojů ve výrobní lince a standardizace rozhraní mezi IT a OT jsou klíčové pro optimalizaci výroby – stejně jako připojení výrobních zařízení ke cloudu. V kontextu svého dlouholetého závazku k open source, rozsáhlým zkušenostem v oboru a svým podnikovým open source řešením, má Red Hat jako nový člen OMP v plánu hrát klíčovou roli v dosahování cílů této iniciativy. Red Hat se kromě jiného zapojí do pracovních skupin „Konektivita v IoT“ a „Referenční architektura pro IoT”“. Pracovní skupiny vytváří standardy a aplikační doporučení na základě existujících protokolů a technologií a také jednotný datový model v oblastech, jako je prediktivní údržba, správa skladu, dodavatelský řetěz, kontrola kvality a správa majetku. Pracovní skupina „Konektivita v IoT“ se zaměřuje na propojení IoT zařízení a strojů s cloudem, což pomůže digitalizovat výrobní linky a vylepšit cloudové IoT aplikace. Pracovní skupina „Referenční architektura pro IoT“ vytváří plány, diagramy, průvodce a popisy architektury, aby vysvětlila, jak do sebe různé technologické komponenty zapadají, a poskytla řešení zahrnující existující otevřené referenční architektury používané napříč průmyslem.

Propojení průmyslu v otevřeném ekosystému

Implementace otevřených standardů může vytvořit živý otevřený ekosystém továren a výrobců strojů, který zahrnuje celý produkční dodavatelský řetěz, od dodavatelů a partnerů přes tradiční datacentra a výrobní linky až po hybridní cloud a tovární edge computing (Factory Edge).

To umožní výrobním podnikům snadněji zapojit nejmodernější technologie a optimalizovat procesy s využitím velkých dat, umělé inteligence a analytiky, DevOps nebo cloudových výpočtů, aby mohly lépe a rychleji rozhodovat a dosáhnout vyšší agility a efektivity.

OMP byla založena v roce 2019 skupinou BMW a Microsoftem a rozrostla se kolem vedoucích průmyslových podniků jako Anheuser-Busch InBev, Bosch, ZF Friedrichshafen, Siemens Healthineers, PWC, Accenture a dalších. Iniciativa OMP byla vytvořena pod křídly Joint Development Foundation (JDF), která je součástí Linux Foundation. JDF poskytuje OMP infrastrukturu a organizační plán pro vývoj technických specifikací a podporu otevřených průmyslových standardů.

„Otevřená spolupráce, otevřený kód a otevřené standardy hrají klíčovou roli a jsou hlavními aktivátory pro digitalizaci výroby, obzvláště pak v případě Factory Edge a průmyslového IoT (Industrial Internet of Things, IIoT),” říká Werner Knoblich, senior viceprezident a generální manažer pro oblast EMEA v Red Hatu. „Očekáváme, že iniciativa OMP pomůže citelně akcelerovat inovace ve výrobě a digitální transformaci společností s cílem zlepšit jejich konkurenceschopnost na trhu. Jsme hrdí na to, že můžeme být součástí iniciativy OMP a ještě více pomoci připravit open source pro podnikové použití v produkčním prostředí.”

Další zdroje

Jak se spojit se společností Red Hat?

  • Na oficiálním webu společnosti 
  • Z korporátních novinek                            
  • Na blogu společnosti Red Hat
  • Následováním účtu společnosti na Twitteru
  • Připojením k účtu společnosti na Facebooku
  • Sledováním kanálu společnosti na YouTube
  • Připojením k účtu společnosti na Google+
  • Sledováním účtu společnosti na LinkedInu

O společnosti Red Hat

Společnost Red Hat je přední světový poskytovatel open source softwarových řešení, který s využitím komunitního přístupu poskytuje spolehlivé a vysoce výkonné linuxové technologie, technologie pro hybridní cloud a kontejnerové a Kubernetes technologie. Brněnská pobočka Red Hat Czech s.r.o. je jedním z největších vývojových center společnosti na světě. Red Hat pomáhá zákazníkům integrovat nové a stávající IT aplikace, vyvíjet aplikace založené na cloudu, standardizovat na svém špičkovém operačním systému a automatizovat, zabezpečovat a spravovat komplexní prostředí. Vedle technologií nabízí Red Hat také vysoce oceňovanou technickou podporu, školení a konzultační služby, které z něj činí důvěryhodného poradce pro společnosti na žebříčku Fortune 500. Z pozice strategické partnera poskytovatelů cloudu, systémových integrátorů, dodavatelů aplikací, zákazníků a open source komunit Red Hat pomáhá připravit zákazníky na digitální budoucnost.