Atmedia představila obchodní politiku na příští rok

Praha, 4. 11. 2020 – Mediální zastupitelství Atmedia bude i v příštím roce pokračovat ve stávající obchodní nabídce, která zahrnuje 4 balíčky tematických TV stanic atmax, atadults, atchoice a atkids, zaměřené na dvě prodejní cílové skupiny. Nově bude od 1. ledna 2021 prodávat reklamní prostor také na Televizi Seznam, a zadavatelům TV reklamy tak umožní oslovit televizní diváky na celkem 28 tematických televizních stanicích. S ohledem na zvýšenou poptávku po reklamním prostoru společnost navýší ceny v průměru o 5 %.

Klienti Atmedia budou i v následujícím roce vybírat ze dvou základních cílových skupin. Na CS 15–69 jsou zaměřeny obchodní balíčky atmax, atadults a atchoice, na CS 4–14 je to pak balíček atkids. „Přehledné rozdělení do jednotlivých obchodních balíčků umožňuje zadavatelům TV reklamy oslovit tu správnou skupinu diváků podle cíle reklamní kampaně. Například s balíčkem atmax zasáhnou velký počet diváků, zatímco s balíčkem atchoice efektivně osloví úzkou cílovou skupinu. Balíček atkids zase umožňuje oslovit rodiče s dětmi,” popisuje Robert Martiška, Sales Director Atmedia.

Atmedia vychází vstříc rostoucí poptávce po reklamním prostoru

Vzhledem k nárůstu poptávky po reklamním prostoru přistoupí Atmedia v příštím roce k navýšení cen. „Neplánujeme zvyšování ceníkových cen, ale z důvodu větší poptávky i rozšíření počtu zastupovaných TV stanic budeme zadavatelům televizní reklamy poskytovat nižší slevy. V průměru tak dojde k navýšení reálných cen o 5 %,” vysvětluje Michaela Vasilová, Managing Director Atmedia.

Další změnu v obchodní nabídce pro rok 2021 představuje zvýšení minimálního počtu televizních stanic v obchodním balíčku atchoice z 8 na 9, a to díky rozšíření portfolia tematických televizních stanic o Televizi Seznam. V příštím roce společnost Atmedia umožní zadavatelům televizní reklamy oslovit diváky 28 tematických televizních stanic, které měsíčně osloví 5,6 milionů diváků ve věku 4+ a jež společně dosahují 5% podílu na sledovanosti v cílové skupině 15–69.

„Rozšiřování portfolia tematických televizních stanic je naším dlouhodobým cílem. Budeme se na něj i nadále soustředit, abychom mohli ještě lépe uspokojit neustále rostoucí poptávku po reklamním prostoru,” uvádí Michaela Vasilová.

Zaostřeno na atraktivní cílové skupiny diváků

Vedle klasické televizní reklamy nabízí Atmedia svým klientům také další reklamní formáty od sponzorských vzkazů po product placement nebo teleshopping. Díky spolupráci se sportovními televizními stanicemi Sport 1, Sport 2 a Eurosport 1 navíc klientům nabízí exkluzivní příležitost oslovit diváky největších sportovních událostí světa jako je Formule 1, cyklistické závody Giro´d Italia, Tour de France a La Vuelta či tenisový grandslam, motoristické závody 24 hodin Le Mans a také největší sportovní svátek – Letní olympijské hry v Tokiu. „Zadavatelům TV reklamy nabízíme zajímavou možnost oslovit atraktivní cílové skupiny diváků, například mladé muže s vysokým socioekonomickým statusem. Podle výzkumu MML–TGI totiž víme, že diváci tematických televizních stanic mají vyšší příjmy, více utrácejí a neváhají si připlatit za kvalitu,” doplňuje Robert Martiška.

…………………………………………………………………………………………………………………

O společnosti

Společnost Atmedia Czech s.r.o. je obchodní zastupitelství téměř 30 tematických televizních stanic, které na českém trhu působí od roku 2008. Zabývá se prodejem televizní reklamy a zastupuje na českém trhu i většinu mezinárodních televizních stanic, včetně Fox International Company, Sony Pictures Television Network a Disney Television Group. Počátkem roku 2010 uvedla Atmedia na trh tehdy jedinečný způsob prodeje reklamního prostoru na tematických stanicích prostřednictvím prodejních balíčků.