Bolt iniciativou Bolt Cares pomáhá v boji proti koronaviru

Přepravní aplikace Bolt pomáhá v České republice v boji proti šíření onemocnění Covid-19. Ve čtvrtek 12. 11. spouští novou kategorii Bolt Cares. Již několik týdnů může zdravotnický personál využívat Bolt v rámci iniciativy Hrdinové neplatí k bezplatným cestám po městech. Bolt Food také nejrůznějšími kroky podporuje restaurace. Bolt rovněž českému státu nabídl pomoc s distribucí potřebného materiálu. Veškeré aktivity, které mají za cíl pomáhat, Bolt zastřešuje programem rovněž nesoucím název Bolt Cares.

Ve čtvrtek 12. 11. bude v aplikaci Bolt zpřístupněna nová kategorie nazvaná Bolt Cares. Cena za jízdu v ní bude stejná, na jakou jsou cestující zvyklí při využívání klasických jízd s Boltem. Pokud si cestující objedná jízdu s partnerským řidičem z této kategorie, obdrží navíc zdarma dezinfekci rukou, která mu v této době jistě přijde vhod. 

Na konci října Bolt spustil kampaň nazvanou Hrdinové neplatí, která měla za cíl ulehčit život zdravotnickému personálu. Lékaři, zaměstnanci nemocnic, zdravotnických zařízení a laboratoří mohou dodnes k cestám po Praze, Brně, Ostravě, Kladně a Plzni využívat jízdy s Boltem zdarma.

“Fungování aplikace Bolt si naši zaměstnanci vyzkoušeli již v první vlně pandemie a uvítali ji i nyní. Rychlý přesun ze služby domů nebo naopak z domova do práce je pro naše zdravotníky důležitý. V současné době, kdy je každá minuta drahá a zdravotníci potřebují síly především na péči o nemocné, je rozvoz s pomocí přepravní platformy zdarma po celé Praze opravdovou pomocí,” dodává Mgr. Marie Heřmánková, vedoucí odboru PR a marketingu ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Doposud Bolt v promo kódech pro zdravotnický personál rozdal jízdy, jejichž hodnota přesáhla částku 4 miliony korun. Zdravotnická zařízení, která to doposud neudělala, mohou Boltu i nadále posílat přehled zdravotnického personálu, který by jízdy zdarma chtěl využívat. Následně jim bude bezplatné používání aplikace pro tyto účely zpřístupněno.

Gastronomické podniky patří k firmám, na které protipandemická nařízení dopadla nejvíce. Aby Bolt Food pomohl partnerským restauracím překonat současné komplikované období, nabízí v aplikaci slevu ve výši 30 až 50 % na jídlo z vybraných podniků. Na vlastní náklady také všem zapojeným restauracím poskytují dopravu pro zákazníky zdarma. Bolt Food již v průběhu první vlny pomáhal Českému červenému kříži a to tím, že mu daroval desítky termo boxů pro pomoc potřebným. Identickou formu pomoci mu nabídl také v průběhu podzimní vlny.

Místní tým Boltu také českému státu nabídl volné přepravní kapacity, které mohou být využity pro distribuci materiálu nebo převoz potřebných osob.

“V Boltu se dlouhodobě snažíme podporovat místní komunity. Proto jsme už v průběhu první vlny našimi službami pomáhali jak běžným lidem, kterým jsme se díky nim snažili ulehčovat jejich každodenní život, tak těm, kteří přes naši aplikaci získali výdělky, díky kterým mohli překonat období, které pro nikoho z nás nebylo snadné. Proto nás těší, že na tyto iniciativy můžeme navázat i nyní a že můžeme všem, kteří naši pomoc mohou potřebovat, nabídnout pomocnou ruku,” říká Jakub Dvořák, country manažer Boltu pro Českou republiku.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.