Cisco představilo inovace bezpečnostního portfolia

Praha, 11. listopadu 2020 – Společnost Cisco oznámila řadu inovací ve svém bezpečnostním portfoliu, včetně vylepšených schopností XDR platformy SecureX, Zero Trust a Secure Access Service Edge (SASE). Tyto inovace se zaměřují na současné i budoucí hrozby, a pomáhají tak zákazníkům a partnerům přizpůsobit se novým způsobům práce a fungování. 

„Podniky musí do budoucna posilovat svoji odolnost, aby byly schopné prosperovat i v prostředí nejistoty. Směřujeme k novému normálu. Můžeme při tom pozorovat urychlený přechod na nové způsoby výkonu práce, které vyžadují změny v přístupu ke kybernetické bezpečnosti, aby se zaměstnanci mohli bezpečně připojovat kdykoli, odkudkoli a z jakéhokoli zařízení. Řešení Cisco SecureX je postavené na nejrozsáhlejším a nejlépe provázaném bezpečnostním portfoliu, které pokrývá síť, koncové body, cloud a aplikace a umožňuje zákazníkům a partnerům chránit své prostředky dnes i do budoucna,“ říká Gee Rittenhouse, viceprezident a CEO divize Cisco Security.

Zákazníci a partneři, kteří zavedli platformový přístup k zabezpečení, zaznamenávají měřitelné výsledky z hlediska usnadnění a zefektivnění, jaké potřebují, aby si udrželi náskok před útočníky a zajistili vyšší odolnost svých podniků. Cisco SecureX, nejširší a nejlépe integrovaná nativně cloudová bezpečnostní platforma na trhu, je celosvětově k dispozici od konce června. O jejích kvalitách a prokazatelných přínosech se přesvědčilo již více než 4000 zákazníků.

Co potvrzují zákazníci:

  • Platforma zkrátila dobu nutnou k detekci hrozeb o 95 % a dobu nutnou k nápravě o neuvěřitelných 85 %
  • Více než polovina zákazníků uvádí úsporu času vynaloženého na reakce na bezpečnostní incidenty až šest hodin týdně – celkem tedy za rok více než dva týdny práce zaměřené na provozní záležitosti.
  • 82 % zákazníků zdůrazňuje důležitost možnosti napojit na platformu bezpečnostní nástroje jiných výrobců kvůli komplexnímu vyšetřování. 

Aby Cisco dostálo svého slibu poskytovat zákazníkům a partnerům nejdůvěryhodnější a nejbezpečnější řešení, přináší následující inovace:

  • Rozšířená detekce a reakce (XDR). V rámci svých XDR schopností poskytuje platforma SecureX příklady pracovních postupů pro řešení obvyklých situací, rozšířené funkce ovládacího proužku SecureX a analytické schopnosti pro dokonalejší přehled. 
  • Zero Trust pro zaměstnance. Duo, základní pilíř řešení Zero Trust, nyní pomocí strojového učení automaticky detekuje podezřelá přihlášení a upozorňuje bezpečnostní pracovníky díky integraci prostřednictvím API s platformami jako SecureX. 
  • Secure Access Service Edge (SASE). Architektura Cisco SASE propojuje síťové a IT prostředí zákazníka s multifunkčním cloudovým zabezpečením, které lze snadno nasadit a spravovat. Poskytuje hladkou integraci s Cisco SD-WAN na ochranu poboček a Secure VPN (dříve AnyConnect) na ochranu zaměstnanců pracujících na dálku, a to bez instalace dalšího agenta. Integruje se také s platformou SecureX kvůli lepšímu přehledu a zrychlení reakce.

Cisco Umbrella, multifunkční cloudová bezpečnostní služba, která je jádrem infrastruktury Cisco SASE, se nedávno v testu nezávislé organizace AV-TEST umístila na prvním místě v detekci hrozeb, kdy dosáhla 96,39% úspěšnosti. 

Další zjednodušení pro zákazníky a partnery představuje snížení počtu názvů produktů o polovinu, ke kterému společnost Cisco přikročila poprvé po 13 letech v souvislosti se svojí strategií pro platformu SecureX.

Další zdroje:

  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.