Společnosti Panasonic TOUGHBOOK a Yotta přináší moderní řešení pro chytré obce

Panasonic TOUGHBOOK a YOTTA nabízejí ucelené řešení pro řízení propojených aktiv v moderní chytré obci.

PRAHA, 12. listopadu 2020 – Společnost Panasonic dnes oznámila partnerství se společností YOTTA, předním poskytovatelem softwaru a služeb pro řízení propojených aktiv. Organizacím enviromentálních služeb budou poskytovat nové revoluční ucelené řešení pro správu infrastruktury. Aplikace Alloy od společnosti YOTTA a robustní TOUGHBOOK s operačním systémem Android od společnosti Panasonic se ideálně hodí k tomu, aby organizace mohly používat data a nejnovější senzor internetu věcí (IoT) a řídit technologie za účelem úpravy způsobu, jakým poskytují služby. K těmto službám může patřit zpracování odpadů a recyklace, udržování zeleného prostoru, čištění ulic, dálnic, management flotil a nemovitostí a enviromentální zdravotní inspekce a licencování.

Platforma YOTTA Alloy hladce integruje procesy tím, že propojuje aktiva (cokoli od pouličního osvětlení a popelnic až po individuální areály nebo stromy v parku) se systémy a lidmi a dochází k optimalizaci operačního výkonu a zvýšení efektivity. Aplikace Alloy může například dostat požadavek na službu, automaticky spustit procesy schválení a revize a generovat pracovní příkazy, které jsou optimalizované podle dostupnosti vybavení, vozidel, lidí a místa práce.

Mobilní pracovníci, vybavení robustními tablety nebo handheldovými zařízeními Panasonic TOUGHBOOK s operačním systémem Android, pak mohou dostat automatizovaný pracovní rozvrh, s optimálně vytvořenými trasami, a možností reportování a zpětné vazby. Používají zařízení, které je konstruováno tak, aby vydrželo fyzické nároky takovéto mobilní pracovní síly. Zařízení Panasonic TOUGHBOOK se pro takovou práci ideálně hodí, protože mají robustní ochranu, obrazovky čitelné za denního světla a různé funkce navržené k usnadnění života mobilních pracovníků.

„Management propojených aktiv je základem pro správu moderních chytrých obcí a výchozí bod pro místní úřady a jiné organizace usilující o to, aby své služby poskytovaly účinně a efektivně,“ uvedla Anique Bravenboerová, Alliance Manager ve společnosti YOTTA. „Ať už se jedná o sběr odpadů řízený v reálném čase, údržbu pouličních svítidel nebo ochranu stromů, aplikace Alloy je dokonale navržena, aby zvládala komplexní sady dat a požadavků a usnadňovala práci lidem – od těch v řídicích místnostech až po ty na ulicích.“

„Zařízení jako robustní 10” tablet Panasonic TOUGHBOOK A3 s operačním systémem Android jsou v kombinaci s aplikací Alloy ideálním nástrojem pro mobilního pracovníka,“ dodal Stefan Pettersson, European Channel Manager ve společnosti Panasonic Mobile Business Solutions. „Jeho pověstná robustní, ale ergonomická konstrukce, obrazovka dobře viditelná za všech podmínek denního světla, všestranná konektivita, volitelné vybavení do vozidla či konfigurovatelné prvky znamenají, že se dokonale hodí pro jakoukoli službu.“

Aplikace Alloy a zařízení Panasonic TOUGHBOOK jsou zkonstruovány tak, aby byly užitečné pro různé poskytovatele enviromentálních služeb jako:

Odpady a recyklace: Ve sběrných vozech lze řešení využít pro sledování pracovního postupu a přijímání aktualizací od posádek. Aplikace umožňuje naprogramování automatických odpovědí pro servisní požadavky a vydávání výstrah pro uživatele služby. Do zařízení lze importovat datové sady a informace z jiných služeb, které mohou ovlivnit pracovní tok managementu odpadů, například plánované práce na silnici nebo rozpisy přepravních služeb.

Zelené prostory: Řešení dovolí uživatelům vytvářet standardizované úlohy a inspekce. Vedení může skrze aplikaci přiřazovat časové úseky a prostředky pro určité úkoly. Díky tomu je snadné sledovat a spravovat rozpočty pro údržbu zeleně.

Management flotily: Umožňuje mobilním týmům mít přístup k datům v reálném čase a připojit se do ústředí firmy kdykoli je to potřeba. Manažerům nabízí možnost přiřazovat činnosti nejbližšímu vozidlu nebo pracovníkovi. Lze také plánovat pravidelné inspekce, činnosti údržby flotily a rozpočty přiřazené každému vozidlu a služební oblasti. Řešení umožňuje spravovat najatá vozidla a zajišťuje relevantní dokumentaci všech aktiv.

Správa dálnic: Díky řešení mají pracovníci stále přístup k plánům pracovní činnosti a informacím o pracovním postupu v reálném čase. Aplikace umožňuje propojit data o čas stráveném opravou a nákladech přímo s účetními systémy. Ukládá obrázky a videa, které jsou dokladem stavu aktiv pro evidenční účely.

Environmentální zdraví a licencování: Aplikace zaznamenává a spravuje rozpisy pro návštěvy a úkoly čištění. Protokoluje komunikaci se zákazníky včetně požadavků, na které je třeba reagovat. Prostřednictvím řešení lze vyplnit evidenční a formální vratky. Umožňuje mobilním uživatelům provádět plánované a ad-hoc inspekce. Pomocí řešení lze také řídit pracovní toky pro požadavky na environmentální služby, jako je hygiena v oblasti potravinářství, obtěžování hlukem, kontrola znečištění ovzduší a licencování.

Další informace o Panasonic TOUGHBOOK a řešení YOTTA Alloy naleznete na stránce: https://weareyotta.com/software/alloy/ 

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

• Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.

• Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

• Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.

• Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.

• Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global