Králové mobilních her korunováni. Samsung MČR v mobilních hrách zná vítěze

Pátý ročník Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách korunoval své šampiony. Ve hře Brawls Stars uspěl favorizovaný tým Sampi.Tipsport. V karetním titulu Hearthstone naopak diváci viděli jedno překvapení za druhým a žádný hráč si před svým zápasem nemohl být jistý, jak série dopadne. Nejlepším stratégem karetní hry se nakonec stal Petr Balcar známý pod přezdívkou En1gma z týmu Entropiq. Kromě titulů z nejprestižnějšího českého turnaje zaměřeného na mobilní esport si hráči odnesli odměny v hodnotě 133 000 korun.

Je rozhodnuto. Nejlepším českým celkem hry Brawl Stars se stává Sampi.Tipsport. Jeho cesta začala ve skupině A, kde narazil na Tým GLORE, Sazka.Brute a Online Vision Gaming. Papírové předpoklady se naplnily a budoucí mistři postoupili rovnou do semifinále, které jim bylo odměnou za vítězství ve skupině A. V něm pak narazili na zástupce ambiciózní organizace ENTERPRISE esports, která chtěla své soupeře překvapit. Nepodařilo se. Sampi.Tipsport zápas ovládli jednoznačným poměrem 3:0. Finále nabídlo opravdu nejlepší souboj celého turnaje. Hra se přelévala ze strany na stranu. Nakonec ale CZC.eSuba tahala za kratší konec, a proto se ze zaslouženého titulu mistrů České republiky radovali suveréni sezóny, reprezentanti Sampi.Tipsport po těsném výsledku 3:2 na módy.

Karetní titul Hearthstone patří ke stálicím Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Nicméně ještě nikdy se žádnému hráči nepodařilo získat druhý titul. A prokletí trvá dál. Nejlepší kombinaci strategie, přípravy a štěstí ukázal Petr Balcar alias En1gma z týmu Entropiq, který stále patří mezi novější tváře české scény. Jemu se ve finále musel poklonit jeden ze zkušených hráčů – M1lan hájící barvy Eclot Gaming. Pro něj už to byla historicky druhá prohra ve finále českého šampionátu a opět nejtěsnějším možným rozdílem 3:2. Před branami finále pak skončili překvapivě RybkaPipka (Inaequalis) a Myschossy (Gifted Gaming). Oběma přitom chyběla jediná hra od postupu do finále. Hearthstone letos nabídl opravdu zajímavé souboje plné překvapivých výsledků. Největší favorit na titul Jarla nedokázal postoupit ani ze základní skupiny, obhájce titulu Faeli se sice probojoval mezi nejlepších osm, jeho cesta turnajem však po dvou prohrách v této fázi také skončila.

„Gratuluji všem výhercům, kteří předvedli neuvěřitelné výkony a bylo na nich vidět, že titulu ze Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách si velmi cení. Velké poděkování patří divákům. Ti se sice nemohli zúčastnit soubojů na místě, ale jsme rádi, že si i tak našli cestu a sledovali přímé přenosy. Věřím, že si letošní ročník užili a příští rok se budeme moci opět potkat přímo na místě,“ popisuje Tomáš Drahoš, hlavní organizátor Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách.

„Turnaj opět jednoznačně ukázal, že esportové zápasy i na mobilních telefonech dokážou nabídnout souboje plné napětí, odhodlání a emocí. Jsme rádi, že tyto momenty můžeme s hráči a diváky sdílet i my. Právě proto se stal Samsung Galaxy S20 FE oficiálním telefonem šampionátu. A i když jsme kvůli aktuální situaci sledovali či hráli turnaj odděleně, díky technologiím jsme mohli být ve spojení a sdílet zážitky společně,“ říká Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení společnosti Samsung.

Samsung Mistrovství České republiky bylo vysíláno na Twitch kanále PLAYzone, na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL a HbbTV televizních stanic Prima.

Turnaj podpořila celá řada významných partnerů, díky kterým se mohla akce uskutečnit. Strategickým partnerem pro tento rok se stal největší světový výrobce mobilních telefonů – Samsung. Generálním partnerem je prodejce elektroniky Datart a hlavním partnerem se stal výrobce síťových prvků TP-LINK.

Výsledky Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách:

Brawl Stars

Skupina A

Sampi.Tipsport 3:1 GLORE

Online Vision Gaming 0:3 Sazka.BRUTE

Sampi.Tipsport 3:0 Sazka.BRUTE

GLORE 3:1 Online Vision Gaming¨

Sampi.Tisport 3:1 Online Vision Gaming

GLORE 3:2 Sazka.BRUTE

Skupina B

CZC.eSuba 3:0 INAE SAZKA

Inside Games 1:3 ENTERPRISE esports

CZC.eSuba 3:1 ENTERPRISE esports

INAE SAZKA 0:3 Inside Games

CZC.eSuba 3:1 Inside Games

ENTERPRISE esports 3:1 INAE SAZKA

Čtvrtfinále

Sazka.Brute1:3 ENTERPRISE esports

Inside Games 3:0 GLORE

Semifinále

Sampi.Tipsport 3:0 ENTERPRISE esports

CZC.eSuba 3:0 Inside Games

Finále

Sampi.Tipsport 3:2 CZC.eSuba

Hearthstone

Skupina A

Mychossy – postup

JaMMeX – postup

BlizzconJan – eliminace

Pardub – eliminace

Skupina B

Faeli – postup

En1gma – postup

Martim – eliminace

Davidek – eliminace

Skupina C

Krajda – postup

RybkaPipka – postup

Matty – eliminace

Pepe – eliminace

Skupina D

Jobsad – postup

M1lan – postup

Jarla – eliminace

Misaks – eliminace

Skupina E

RybkaPipka – postup

M1lan – postup

Myschossy – eliminace

Faeli – eliminace

Skupina F

Krajda – postup

En1gma – postup

JaMMeX– eliminace

Jobsad – eliminace

Semifinále

M1lan 3:2 Krajda

RybkaPipka 2:3 En1gma

Finále

En1gma 3:2 M1lan

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Samsung MČR v mobilních hrách a Vodafone MČR v počítačových hrách

Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách je vrcholná akce v mobilního profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj byl založen v roce 2016 společností PLAYzone. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrmobil.cz/.