České startupy Upvest a Realtorify zahájily pilotní spolupráci

Společnost Upvest, provozovatel stejnojmenné platformy pro online investice do developerských projektů, nově navázala tříměsíční pilotní spolupráci s dalším českým startupem, Realtorify, který automatizuje analytiku pro development rezidenčních nemovitostí. Propojení produktů obou firem je logickým krokem k poskytování ještě kvalitnějších služeb investorům.

Upvest nabízí prostřednictvím své online platformy investiční příležitosti na poli realitního crowdfundingu. Realtorify se zabývá automatizací analytiky pro development rezidenčních nemovitostí. Služba přitom bere data z mnoha zdrojů v reálném čase. Pokročilá analýza zahrnuje socioekonomické faktory, monitoruje stav životního prostředí v dané lokalitě a neopomíná ani konkurenční projekty ve zvolené oblasti. S velkou přesností tak dokáže vypočítat odpovídající cenu nemovitosti. 

Realtorify poskytuje přesná data a odhady cen pro developery nemovitostí. Urychlujeme tak rozhodování a zvyšujeme zisky. Shromažďujeme, analyzujeme a standardizujeme data z více než 350 zdrojů, včetně webů developerských projektů, inzerátů, katastru nemovitostí a údajů stavebních úřadů, což nám umožňuje vypočítávat v reálném čase optimální ceny a tržní zprávy s každodenními aktualizacemi. Díky našemu partnerství s Upvestem získá realitní B2B trh přístup k investičním příležitostem, které budou podložené důkladnou datovou analýzou. Jsem vděčný za tuto jedinečnou příležitost a vyjádření důvěry v náš produkt ze strany Upvestu a těším se na výsledky naší spolupráce,” říká ke spolupráci Vladislav Kochetov, zakladatel Realtorify.

Upvest využije nástroje Realtorify především k průzkumu trhu a vyhledávání srovnatelných údajů (tzv. comparables) při komerční analýze projektů, u kterých zvažuje poskytnutí financování.

Do našeho portfolia spadají z velké části rezidenční developerské projekty, jež podrobujeme pečlivé analýze a prověrce. Propojením s Realtorify budeme moci celý proces urychlit a zefektivnit. Benefity spolupráce se navíc dotknou nejen investorů, ale také developerů, kteří se o externí financování ucházejí. Jsme nadšení, že se česká startupová scéna rozvíjí způsobem, jež nám umožňuje navazovat strategická partnerství, a jsme rádi, že můžeme Realtorify poskytnout zpětnou vazbu,” říká Petr Volný, spoluzakladatel a CTO Upvestu. Pilotní spolupráce je v současné chvíli domluvená na 3 měsíce, po jejíž dobu bude Upvest službu Realtorify využívat a evaluovat.

O Upvestu

Společnost Upvest nabízí pomocí online platformy investiční příležitosti na poli realitního crowdfundingu. Tato služba je přínosná jak pro developery, tak investory s většími i menšími zkušenostmi. Jedná se o investice do konkrétních realitních projektů, jejichž výnosnost se pohybuje v rozmezí 5 % – 8 %.

Společnost byla založena Davidem Musilem a Petrem Volným v únoru 2017. Od svého uvedení na trh se podílela na 11 projektech, v rámci kterých proběhlo již přes 2800 investic o celkovém objemu více než 219 milionů korun. 

V červenci 2020 do Upvestu kapitálově vstoupila skupina Komerční banky prostřednictvím své dceřiné společnosti KB Smart Solutions, která se specializuje na propojování bankovního světa se světem fintechu. Pro Upvest se jedná o definitivní validaci produktu a způsobu, kterým služby svým klientům nabízí.

Všechny projekty jsou vždy schvalované specializovanou investiční komisí, která rozhoduje o umístění projektů na Upvest.cz. Ta se aktuálně skládá z Dušana Šťastníka, Milana Dembowski  a Jana Krákory. Dušan Šťastník dříve pracoval mimo jiné jako šéf české pobočky americké společnosti JLL a nyní působí jako nezávislý poradce. Milan Dembowski je členem ARTN a zároveň ředitelem týmu realitního financování Komerční banky. Jan Krákora je partnerem advokátní kanceláře Wilsons, jež se specializuje na komplikované finanční a investiční transakce. Ze své funkce poskytuje poradenství bankám, institucionálním investorům, investičním fondům a dalším finančním institucím.

Více na: https://www.upvest.cz/

O Realtorify

Realtorify vzniklo na konci prosince roku 2019 a začalo první verzi svého produktu prodávat developerským společnostem v České republice v srpnu 2020. V současnosti má sedm klientů, kteří Realtorify používají a patnáct dalších potenciálních zákazníků jej testuje. Startup chce vyvinout co nejdokonalejší automatickou analytiku pro development rezidenčních nemovitostí vylučující lidskou chybu. Developerským společnostem poskytuje především dynamické oceňování hodnoty nemovitostí na základě více než 100 faktorů v kombinaci s transparentní analýzou příčin a následků. Zároveň dodává podrobné informace o 98% trhu rezidenčních nemovitostí, díky kterým je možno prozkoumat konkurenci, second hand trh, statistické metriky či transakce z katastru. Zprávy jsou každodenně aktualizovány a developerským společnostem, které Realtorify používají, poskytují příležitost mít vždy aktuální cenovku nemovitostí. V Česku jsou data dostupná pro Prahu a střední Čechy, brzy budou zpřístupněna i data pro Jižní Moravu, Moravskoslezský kraj, Pardubice a Plzeň. 

Více na: https://realtorify.io/