Dyson investuje 2,75 miliardy liber do nových technologií. Zaměří se na robotiku i strojové učení

27. listopadu 2020 – Technologická společnost Dyson plánuje do roku 2025 zdvojnásobit portfolio produktů, které nabízí a vstoupit do zcela nových oblastí. Poprvé se tak dostane mimo sféru výrobků pro domácnost. V rámci podpory realizace těchto plánů dnes společnost Dyson oznámila nový plán investic do moderních technologií a produktů na příštích pět let v hodnotě 2,75 miliardy liber (80 miliard korun). Tyto investice budou směřovat především do Singapuru, Velké Británie a na Filipíny. Zároveň společnost rozšíří počty techniků a vědců v oblastech, jako je vývoj softwaru, strojové učení a robotika.

Společnost Dyson bude nadále investovat do výzkumu v oblasti robotiky, technologie motorů nové generace, chytrých výrobků, strojového učení, konektivity a výzkumu materiálů. Klíčovou oblastí zájmu je obchodní využití vlastní patentované technologie baterií společnosti Dyson, která je souběžně vyvíjena v USA, Japonsku, Singapuru a ve Velké Británii. Slibuje bezpečnější, čistší, trvanlivější a efektivnější ukládání energie než současné baterie.

„Pokračujeme v rozšiřování našich provozů v Singapuru, Velké Británii a jihovýchodní Asii, což je zásadní krok našeho budoucího rozvoje. Nyní je čas investovat do nových technologií, jako je skladování energie, robotika a software, které zvýší výkon a udržitelnost našich výrobků tak, aby ještě lépe sloužily zákazníkům společnosti Dyson. V následujících pěti letech rozšíříme naše stávající produktové kategorie a vstoupíme i do oblastí, které budou pro Dyson zcela nové. Tím začne nová kapitola rozvoje společnosti,“ říká generální ředitel společnosti Dyson Roland Krueger.

Cílem nových investic budou Velká Británie, Singapur a Filipíny:

Singapur: 

V Singapuru pokračuje Dyson v plánech na otevření komplexu pro své nové globální ústředí v historické budově bývalé elektrárny St James Power Station. Tato akce bude doprovázena rozšiřováním moderních výzkumných a vývojových zařízení a výzkumných laboratoří pokrývajících rostoucí počet oborů včetně strojového učení a robotiky. Společnost dále v Singapuru zřídí nový univerzitní výzkumný program, který bude podporovat vývoj výrobků a bude stavět na stávajících globálních programech společnosti. Kromě toho plánuje Dyson otevřít v Singapuru nové vyspělé výrobní středisko, jehož cílem bude integrovat různé stávající provozy a zařízení a podporovat technické inovace na tomto poli. 

Filipíny: 

V Alabangu na Filipínách vybuduje Dyson nové specializované softwarové středisko. To naváže na stávající výrobní závod Philippines Advanced Manufacturing (PAM) v Calambě, kde se každý rok vyrobí 13 milionů digitálních motorů Dyson a pracuje zde na 600 zaměstnanců. Tato nová softwarová laboratoř bude příkladem rostoucích globálních investic společnosti Dyson do softwaru a urychlí vývoj nových strojů Dyson, které budou mít lepší funkčnost a problémy budou řešit inteligentně.

Velká Británie: 

Dyson dále potvrzuje své odhodlání věnovat se ve svém areálu na bývalém letišti ve městě Hullavington pokročilému výzkumu robotiky a umělé inteligence. Tato investice podtrhuje významnou roli inovačních center společnosti Dyson v britských městech Malmesbury a Hullavington při vývoji nových technologií a nových produktů. Další investice do těchto center ve Velké Británii, která již teď zaměstnávají více než 4 000 lidí, povedou k pokračování výzkumu v příslušných oborech, včetně produktů pro udržitelné zdravé vnitřní prostředí a pohodu.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Institut společnosti Dyson

Minulý měsíc se The Dyson Institute of Engineering and Technology stal první vzdělávací institucí, které byly přiznány nové pravomoci k udělování titulů. Tento milník nastává pouhé tři roky poté, co byl institut založen jako alternativa k tradičnímu vysokoškolskému vzdělání. Společnost Dyson dosud do institutu investovala 31,5 milionu liber. Studenti techniky neplatí na institutu žádné školné a vydělávají si plnou mzdu. Vedle svých vysokoškolských studií pracují společně se světovými odborníky z globálních strojírenských, výzkumných a technologických týmů v areálech Dyson ve Velké Británii na projektech určených k praktickému využití. Od prvního dne přispívají k rozvoji nových technologií, které zlepšují život po celém světě. Je to více než práce a více než titul, a přestože našim prvotním cílem je, aby u nás absolventi zůstali ještě dlouho po ukončení studia, nejsou ke společnosti Dyson nijak vázáni.

Univerzitní výzkumné programy společnosti Dyson

V současnosti běží pod záštitou společnosti Dyson 22 univerzitních výzkumných programů, mimo jiné dlouhodobé projekty na londýnské Kings College, Oxfordské univerzitě, dále pak na Imperial College London, kde má Dyson specializovanou robotickou laboratoř, v Cambridge, Exeteru a Newcastle, kde disponuje 5 nositeli doktorských titulů. Kromě toho společnost spustila dalších devět nových programů, včetně pracovních programů v Singapuru.  

Maloobchodní aktivity společnosti Dyson

Dyson bude i nadále rozšiřovat a inovativními způsoby rozvíjet své vztahy se zákazníky tak, aby spotřebitelé mohli nakupovat produkty přímo od lidí, kteří je vyrábějí. Navzdory pandemii otevřela společnost v roce 2019 více než 100 prodejen a dalších 30 přidala v roce 2020. Maloobchodní prodejny Dyson Demo nyní najdete v lokalitách jako New York, Los Angeles, Londýn, Paříž, Peking, Dubaj, Bombaj, Tokio, Bangkok, Singapur a Šanghaj.

Globální výzkum a vývoj společnosti Dyson

Výzkumný program společnosti Dyson souběžně probíhá v USA, Japonsku, Číně, Singapuru, na Filipínách, ve Velké Británii a v Malajsii. Ve městě Hullavington vyrostlo na ploše restaurovaného letiště z druhé světové války druhé technologické centrum společnosti Dyson ve Velké Británii. Kromě areálu technologického centra společnosti Dyson o rozloze přes 300 hektarů v Hullavingtonu byl v roce 2019 dokončen i program renovace technologického střediska o rozloze cca 30 hektarů ve městě Malmesbury v hodnotě mnoha miliónů liber.