Digitální výstava Renishaw Virtual-Expo představuje novinky z oblasti metrologie a automatizace výroby

Nejnovější metrologické inovace a technologie pro digitalizaci výroby jsou nyní ihned dostupné prostřednictvím on-line výstavy „Renishaw Virtual-Expo“. Společnost tak v době pandemie covid-19 virtuálně zprostředkovává tradiční výstavní nabídku v interaktivním digitálním formátu. Ve výstavních stáncích zaměřených na kalibraci strojů, 3D tisk z kovů, měřicí přístroje či inteligentní výrobu Průmysl 4.0 firma představuje svá inovativní řešení či exkurze do průmyslových provozů.

„Digitální výstava Virtual-Expo je snaha o těsný kontakt se zákazníky v době, kdy není možné se s nimi setkávat na výstavách či veletrzích. Máme řadu novinek, které chceme představit alespoň virtuálně,“ říká Josef Sláma, ředitel tuzemské pobočky společnosti Renishaw.

K atraktivním exponátům patří skenovací sonda Sprint a laserová nástrojová sonda NC4Blue s modrým laserem. „Oba produkty nemají na trhu konkurenci a nabízejí zcela nové možnosti v aplikacích pro obráběcí stroje. Velký zájem vzbuzuje také 5osý skenovací systém REVO pro souřadnicové měřicí stroje,“ dodává Josef Sláma.

Prostřednictvím výstavy je možné navštívit jednotlivé stánky zaměřené na různá průmyslová odvětví, například automobilový a letecký průmysl. K dispozici jsou inteligentní výrobní technologie průmyslu 4.0, nástroje pro kalibrace strojů a zařízení, řešení pro 3D tisk z kovů či souřadnicové měřicí stroje.

Inovace a exkurze do výroby z pohodlí domova

V jednotlivých výstavních stáncích se návštěvník seznámí s novými produkty a průmyslovými inovacemi prostřednictvím reportážních videí. Ta představují nejen technologická řešení, ale i praktické příklady z různých průmyslových provozů. 

„Snažili jsme se zprostředkovat například nejnovější trendy v konstrukci automobilů, zejména v kontextu přechodu na elektromobilitu. Dále můžete nahlédnout na možnosti 3D snímání povrchů nebo extrémně náročnou výrobu součástek pro letecký průmysl, třeba výrobu turbínových lopatkových kol,“ říká Josef Sláma.

Celá výstava Renishaw Virtual-Expo se nese v duchu inovací a rostoucího tlaku na inteligentní automatizaci. To jsou totiž klíčové předpoklady pro zvládnutí přechodu na elektromobilitu. „Tento krok rozhodne o budoucích lídrech a poražených. Rozhodující bude zejména flexibilita a adaptabilita výroby. Bez nových inovativních měřicích přístrojů toho nebude možné dosáhnout,“ uzavírá Josef Sláma, ředitel tuzemské pobočky společnosti Renishaw.

Renishaw je jednou z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, se zkušenostmi v oblasti měření a zdravotnictví. Společnost dodává výrobky a služby pro širokou škálu aplikací, od výroby proudových motorů a větrných turbín až po stomatologii a neurochirurgii. Vedoucí postavení má také v oblasti aditivní výroby (zde se zaměřuje na 3D tisk z kovových prášků a technologii vakuového lití). Renishaw je jediným britským výrobcem zařízení pro 3D tisk z kovu. Skupina Renishaw má v současnosti přes 70 poboček ve 35 zemích, s více než 4000 zaměstnanci. Zhruba 2600 zaměstnanců pracuje ve Velké Británii, kde je soustředěna většina výzkumu, vývoje a výroby společnosti.