Online pojišťovací služba RIXO.cz srovnává všechny typy pojištění

Pojišťovací služba RIXO.cz spouští novou komunikační kampaň. Služba nově klientům nabízí online srovnání všech typů pojištění. Prostřednictvím plyšové postavy Rixa postupně představí celé portfolio služeb i benefity, které nabízí.   

Donedávna bylo RIXO.cz především službou, která klientům díky unikátní technologii kontroluje pojištění a umí jim doporučit lepší. Nyní k tomu přidává další nadstavbu a tou je srovnání a prodej všech typů pojištění. A právě tento druh služby nyní prostřednictvím nové reklamní kampaně společnost komunikuje. 

Pojišťovnictví není mezi lidmi dobře vnímané. Potřebovali jsme proto vytvořit komunikační linku, která milou a výraznou formou odprezentuje, co klientům nabízíme a jaká je naše konkurenční výhoda,“ vysvětluje Ondřej Hlásek, CMO RIXO.cz a doplňuje v čem je služba jiná oproti konkurenci: „Díky vlastním technologiím umíme klientovi srovnat autopojištění, pojištění majetku, odpovědnosti i životní pojištění. A jak je našim dobrým zvykem, všechny procesy co nejvíce automatizujeme. Takže např. nabídky pojištění majetku dostane klient prakticky obratem, což nikdo jiný na trhu nedělá.“

Za kreativním nápadem a supervizí stojí agentura WERK.CAMP v čele s Martinem Přikrylem.

Chtěli jsme vytvořit co nejjednodušší koncept, protože ani samotná služba není komplikovaná. A vzhledem ke kategorii, o kterou neprojevují lidé pravidelně zájem, jsme věděli, že musíme mít vizuál, který zaujme na první pohled. Proto jsme přišli s ideou Rixa jako postavy, která prezentuje výhody tohoto srovnávače pojištění. Rixo je postava, která věci vidí jednoduše, má smysl pro humor a je i trochu frajer. Je to ten, za kým si můžete jít pro radu, protože se v pojištění vyzná,“ vysvětluje Martin Přikryl. 

Umělecký návrh loutky ztvárnil Matěj Pospíšil, loutku vyrobili a vodili loutkaři z Animation People, režie se ujali Mods a za kamerou byl Tomáš Sysel. Vše vzniklo v produkci Honzy Vrtílka a Kristýny Černé z Filmservice.

Kampaň poběží v televizi a onlinu od konce listopadu 2020. 

O službě RIXO.cz

RIXO.cz je bezplatná online pojišťovací služba, která lidem srovná všechny typy pojištění. Srovnat a sjednat si na RIXO.cz lze povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění majetku, pojištění odpovědnosti i životní pojištění. Služba také dokáže zkontrolovat kvalitu stávajících pojistných smluv klientů a uložit je na jedno místo – do klientské aplikace. V březnu 2020 službu RIXO.cz zakoupila skupina EMMA Capital.