Fond J&T Thein SICAV kupuje IT security společnost net.pointers

Praha, 4. 12. – Investiční fond Tomáše Budníka a J&T Private Equity Group realizuje další akvizici. Společnost net.pointers se stává první akvizicí fondu J&T Thein SICAV z oblasti kybernetické bezpečnosti. 

Společnost net.pointers s.r.o. působí na trhu od roku 2010  jako specialista v oblasti kybernetické bezpečnosti. Patří k průkopníkům prevence úniku citlivých dat, obrany proti sofistikovaným kyberútokům, aktivní ochrany proti útokům DDoS, detekci neznámého malwaru a vzdělávání. Společnost disponuje unikátním know-how v této oblasti a mezi její zákazníky patří zejména operátoři a poskytovatelé internetu, velké korporátní společnosti, finanční instituce a státní správa. 

Tomáš Budník k nové akvizici říká: “Do společnosti net.pointers jsme se rozhodli investovat kvůli velmi zkušenému a expertnímu týmu v oblasti kyberbezpečnosti. Net.pointers mají u svých zákazníků výborné reference a proto jsme přesvědčeni o správnosti naší investice. Společně budeme intenzivně pracovat na dalším rozvoji a rozšíření služeb, které společnost nabízí.”

Společnost net.pointers dnes nabízí produkty významných amerických a izraelských společností v oblasti kyberbezpečnosti. Nadcházejícím cílem společnosti ve fondu J&T Thein SICAV bude rozvoj moderních bezpečnostních služeb a rozšíření portfolia nabízených produktů. S ohledem na neustále vzrůstající počet kybernetických útoků má společnost v České i Slovenské republice další prostor k růstu. 

“Spojení net.pointers s finančně silným partnerem J&T Thein SICAV nám umožní plně rozvinout připravované inovativní služby zaměřené na komplexní řešení kybernetické bezpečnosti. Díky finančnímu zázemí, využití moderních technologií a unikátního know-how našeho týmu budeme mít možnost oslovit TOP 100 firem a organizací nejen v ČR, ale i na Slovensku a v dalších zemích střední a východní Evropy.” Dodává k akvizici jednatel společnosti net.pointers Martin Půlpán.

O investičním fondu J&T Thein SICAV

Fond J&T Thein SICAV se zaměřuje na investice do technologických společností v oblasti ICT infrastruktury, kyberbezpečnosti a vývoje aplikací pro cloudová řešení v České a Slovenské republice. Fond vznikl partnerstvím technologického experta Tomáše Budníka, který je s 65% majoritním vlastníkem fondu a J&T Private Equity Group Ltd., která vlastní 35%. Fond vznikl v říjnu 2020.